&
Met de muziekgeschiedenis van vandaag, de jarigen en albums en singles die vandaag in Nederland, België, Engeland, Amerika, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Denemarken, Zweden, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland nummer één zijn gekomen.
1940: AL PACINO
ACTEUR USA
1943: TONY CHRISTIE
(ANTHONY FITZGERALD)
ZANGER ENGELAND
1945: BJÖRN ULVAEUS
EX-GITARIST VAN ABBA
1945: MICHAEL KENNEDY
(MICHAEL KOGEL)
LOS BRAVOS ZANGER
1945: STU COOK
CREEDENCE CLEARWATER
REVIVAL BASSIST
1951: PETER VAN ASTEN
PRODUCER NEDERLAND
1953: CORY DAYE
ZANGERES USA
1954: ROB CROSBY
ZANGER USA
1958: FISH
(DEREK WILLIAM DICK)
ZANGER SCHOTLAND
1960: RONALD DOUGLAS
JAZZ-ZANGER NEDERLAND
1961: ALBERT VERLINDE
PRODUCENT/PRESENTATOR
1964: ANDY BELL
ERASURE ZANGER
1964: HANK AZARIA
ACTEUR USA
1964: MAYA GILDER
FURNITURE TOETSENISTE
1966: FEMKE HALSEMA
BURGEMEESTER AMSTERDAM
1966: JEROEN OVERBEEK
NOS JOURNAAL NIEUWSLEZER
1969: MARTIN KOOLHOVEN
FILMMAKER NEDERLAND
1969: RENÉE ZELLWEGER
ACTRICE USA
1971: TIM IMMERS
ACTEUR NEDERLAND
1972: TIJN DOCTER
ACTEUR NEDERLAND
1980: JACOB UNDERWOOD
O’TOWN ZANGER
1988: SARA PAXTON
ACTRICE USA
1989: MICHAEL VAN GERWEN
DARTER NEDERLAND
1996: ALLISYN ASHLEY ARM
ACTRICE USA
VANDAAG IN DE MUZIEK: JULI DEEL 1 |
1 JULI 1959 Willem O’Duys maakt op 1 juli 1959 zijn debuut als televisiepresentator. Hij presenteert voor de AVRO een show rond de Amerikaanse zanger Johnnie Ray. Willem O’Duys is in 1959 nog in dienst van de platenmaatschappij Phonogram. In 1963 gaat hij op televisie Voor De Vuist Weg voor de AVRO presenteren. Later begint hij zijn eigen platenmaatschappij Relax, die platen uitbrengt van Toon Hermans en de Amsterdamse Outsiders.
Corry Konings besluit op 1 juli 1972 Corry & De Rekels te verlaten. De zangeres uit Sint Willebrord gaat solo verder. De zeventienjarige Hanny Bakkum uit Alkmaar wordt haar opvolgster. De naam van de groep wordt veranderd in Hanny & De Rekels. Op 22 juli 1972 komt de single Mario van Hanny & De Rekels de Nederlandse Top 40 binnen. Hij haalt de vierde plaats. Jij Hebt Me Bedrogen is de eerste solo-single van Corry Konings. De plaat blijft steken op twintig in de Nederlandse Top 40. 1 JULI 1972 In het Circusgebouw in Scheveningen treedt Supersister op 1 juli 1972 op in het kader van het Holland Festival. Het bijna dertien minuten durende Wow wordt met de Portable 8 track-recorder door Erik Bakker van de GTB-studio in Den Haag opgenomen. Deze live-registratie wordt later op LP uitgebracht. 1 JULI 1983 Bon Jovi tekent op 1 juli 1983 een platencontract met Mercury Records. Deze groep uit Sayreville in New Jersey bestaat uit zanger Jon Bon Jovi, gitarist Richie Sambora, toetsenist Dave Bryan, bassist Alec John Such en drummer Tico Torres. Hun debuut in de Billboard Hot 100 is Runaway. Deze single komt op 25 februari 1984 binnen. Runaway blijft op 39 steken. Twee jaar later heeft Bon Jovi de eerste nummer 1-hit met You Give Love A Bad Name. 1 JULI 1995
1 JULI 1998 In Bussum wordt op 1 juli 1998 het huwelijk gesloten tussen Hans Vermeulen en Prinses Jariya uit Thailand. De ex-zanger van The Sandy Coast woont op het eiland Koh Samui in Thailand. Hij moet geregeld terug naar Nederland. Anders verloopt zijn paspoort.
Glen Campbell wordt op 1 juli 2004 tien dagen opgesloten in de gevangenis van Phoenix in Arizona. Hij moet deze straf uitzitten, omdat hij op 24 november 2003 in een dronken bui een botsing heeft veroorzaakt en is doorgereden. Niemand raakt hierbij gewond. Glen Campbell is veroordeeld tot zeventig uur gevangenisstraf. Deze straf mag hij ’s nachts uitzitten. Van zeven uur ’s morgens tot zeven uur ’s avonds mag hij weg om te repeteren voor een nieuwe serie optredens. 2 JULI 1944 Op 2 juli 1944 organiseert Norman Granz een jazz-concert in het Los Angeles Philharmonic Auditorium ten bate van het Chicano-jeugdfonds als reactie op de beruchte zoot suit-rellen van 1944. Dit is de start van een serie jazz-concerten die tot het begin van de jaren zeventig duurt. Dit eerste concert wordt op een serie 78 toerenplaten uitgebracht door Mercury Records. In 1956 begint Norman Granz het wereldberoemde jazz-label Verve Records. 2 JULI 1964 De eerste Engelse zeezender Radio Atlanta staakt op 2 juli 1964 na twee maanden haar uitzendingen. Eigenaar Allan Crawford verkoopt zijn zendschip MV Mi Amigo aan zijn concurrent Ronan O'Rahilly. Radio Atlanta wordt omgedoopt in Radio Caroline South. Ronan O’Rahilly besluit zijn andere zendschip MV Frederika naar het eiland Man te laten varen. Hier zal het voor de kust gaan uitzenden als Radio Caroline North. Tijdens de vaart van het zuiden naar het noorden blijft het station in de lucht. 2 JULI 1964
2 JULI 1970 Uit handen van Negram-directeur Hans Kellerman ontvangt The George Baker Selection op 2 juli 1970 een gouden plaat voor hun debuutsingle Little Green Bag. Het edelmetaal wordt uitgereikt tijdens een gezellige bijeenkomst in een restaurant aan de Zaanse Schans. Little Green Bag komt op 25 oktober 1969 de Nederlandse Top 40 binnen. De single bereikt de negende plaats. 2 JULI 1980 Sheena Easton is op 2 juli 1980 de hoofdpersoon in Big Time, een televisieserie van de BBC. Hierin is te zien hoe zij wordt klaargestoomd voor een carrière in de showbusiness. 2 JULI 1991 Een concert van Guns N’ Roses in het Riverport Amphitheatre in Maryland in Missouri loopt op 2 juli 1991 danig uit de hand. Als een fan video-opnamen staat te maken, springt zanger Axl Rose van het toneel om hem te lijf te gaan. Zes mensen raken hierbij gewond. Terug op het podium raakt Axl Rose door het dolle heen. Hij smijt zijn microfoon op de grond en loopt weg. Een deel van de 19.000 toeschouwers is zo kwaad, dat zij apparatuur en twee grote videoschermen vernielen. Guns N’Roses vluchten in hun toerbus de stad uit. Axl Rose wordt gedagvaard, maar hij weigert naar Maryland terug te keren. Een jaar later wordt hij op Kennedy Airport in New York gearresteerd. Hij wordt veroordeeld tot twee jaar voorwaardelijke gevangenisstraf. Hij moet 50.000 dollar schenken aan vijf goede doelen. 3 JULI 1953 Harry Belafonte, Janet Leigh en Tony Curtis staan op 3 juli 1953 op het omslag van Ebony Magazine. Het is voor het eerst dat een Afro-Amerikaan met twee blanke Amerikanen poseert voor de voorplaat van een tijdschrift in de Verenigde Staten. 3 JULI 1958 Door ABC wordt op 3 juli 1958 de eerste Andy Williams Show op de Amerikaanse televisie uitgezonden. Naderhand verhuist Andy Williams naar CBS. In de jaren zeventig wordt de laatste serie van The Andy Williams Show door NBC uitgezonden.
Zangeres Ria Valk trouwt op 3 juli 1962 met Herman de Keulenaar. Zij krijgen één dochter, Monique. Herman de Keulenaar overlijdt op 5 december 1980 aan darmkanker. Hij is 42 jaar geworden. (foto: Emanuel Damsteeg) 3 JULI 1971 Jim Morrison wordt op 3 juli 1971 dood aangetroffen in de badkamer van zijn huis in Parijs. Hij blijkt aan een hartstilstand te zijn overleden. De zanger van The Doors wordt begraven op het kerkhof Père Lachaise in Parijs. Jim Morrison is 27 jaar geworden. 3 JULI 1980 In De Hitkrant van 3 juli 1980 staat een artikel over het recente bezoek dat Jay Black, de zanger van Jay & The Americans, aan Nederland heeft gebracht. Hij is in ons land voor de promotie van Cara Mia, zijn single uit 1965. Tijdens dit bezoek heeft Jay Black in de studio van Hilversum 3 een ontmoeting met Frits Spits. Cara Mia wordt als gouwe ouwe sinds april 1980 regelmatig als eerste plaat door Frits Spits gedraaid in zijn NOS-programma De Avondspits. De telefoon staat roodgloeiend. Cara Mia wordt door EMI-Nederland opnieuw op single uitgebracht. Cara Mia komt op 24 mei 1980 na vijftien jaar weer binnen in de Nederlandse Top 40. Vanaf 21 juni 1980 staat de single drie weken op de eerste plaats. In juli 1965 is Cara Mia op 34 blijven steken en binnen twee weken uit de Nederlandse Top 40 verdwenen. 3 JULI 1986 Soul-zanger Teddy Pendergrass raakt op 3 juli 1986 in Philadelphia ernstig gewond bij een verkeersongeluk. Hij rijdt in een speciaal aangepaste auto sinds hij bij een ongeval op 18 maart 1982 verlamd is geraakt. 3 JULI 1992 De Rotterdamse liedjesschrijver Jaap Valkhoff komt op 3 juli 1992 bij een verkeersongeluk om het leven. Hij is de componist van liedjes als Veel Mooier Dan Het Mooiste Schilderij, Ketelbinkie, Diep In Mijn Hart, Oh Johnny, Hand In Hand Kameraden en Japie De Portier. Jaap Valkhoff is 81 jaar geworden. 3 JULI 2004 Tijdens een bezoek aan Duitsland stelt Heidi Klum op 3 juli 2004 de Britse zanger Seal aan haar ouders voor als haar nieuwe vriend. Het supermodel is op 5 mei 2004 bevallen van haar dochter Leni. Vader van het meisje is de Italiaanse Formule 1-renstalhouder Flavio Briatore. 4 JULI 1955 Gene Vincent raakt op 4 juli 1955 ernstig gewond aan een been als hij in Franklin in Virginia op zijn motor wordt geschept door een vrachtwagen. Sindsdien loopt hij mank. Door dit ongeluk moet Gene Vincent de marine verlaten. Hij besluit zanger te worden. Op 4 juli 1956 maakt hij met zijn groep The Blue Caps zijn live-debuut als zanger in Myrtle Beach in North Carolina. 4 JULI 1970
4 JULI 1973 Op 4 juli 1973 raakt Slade-drummer Don Powell gewond bij een verkeersongeluk dat zijn twintigjarige vriendin Angela Morris het leven kost. Don Powell ligt zes weken in het ziekenhuis. Hij heeft enige tijd last van geheugenverlies. 4 JULI 1982 Black Sabbath-zanger Ozzy Osbourne trouwt op 4 juli 1982 met Sharon Arden, de dochter van zijn manager Don Arden. Het huwelijk wordt gesloten op één van de romantische stranden van Hawaii. Na de bruiloft neemt Sharon Osbourne ontslag als manager van The Smashing Pumpkins en gaat zij de zakelijke belangen van haar man behartigen. 4 JULI 1989 Roger McGuinn verzorgt op 4 juli 1989 een verrassingsoptreden tijdens een concert van Crowded House in Los Angeles. Live-registraties van Mr. Tambourine Man, Eight Miles High en So You Want To Be A Rock 'n’ Roll Star verschijnen in maart 1992 als bonus-tracks op de CD-single Weather With You van Crowded House. Deze single komt op 4 april 1992 de Nederlandse Top 40 binnen. Weather With You bereikt de elfde plaats.
Victoria Adams, Posh Spice van The Spice Girls, trouwt op 4 juli 1999 in een kasteel bij Luttrelstown in Ierland met de Engelse stervoetballer David Beckham. Elton John, die tijdens de bruiloft zou zingen, wordt in Italië getroffen door een ‘hitte-infarct’. Hij wordt in een ziekenhuis opgenomen. Terug in Engeland krijgt hij op 9 juli 1999 een pacemaker. Op de foto v.l.n.r.: Ted, Sandra en David Beckham, Victoria, Jackie en Tony Adams. 4 JULI 2003 Op 4 juli 2003 neemt Isabelle Brinkman afscheid van 3 FM. Zij zou het niet langer eens zijn met het beleid van dit radiostation. De ex-TMF-veejay maakt op 2 november 1998 haar 3 FM-debuut bij de NPS van acht tot tien uur ’s avonds. Als afscheidscadeau krijgt Isabelle Brinkman een digitale camera. 5 JULI 1964
5 juli 1964 Baby Please Don’t Go en Gloria op. Die worden op 6 november 1964 op single (Decca F 12018) uitgebracht. Baby Please Don’t Go haalt begin 1965 de tiende plaats in de Engelse hitparade. In Nederland wordt Them, mede dankzij het blad Hitweek, in 1967 herontdekt. Op 1 juli 1967 komt Gloria de Top 40 binnen. De single blijft op tien steken. Them bestaat al sinds september 1966 niet meer, vertelt zanger Van Morrison aan Hitweek als hij in maart 1967 voor enkele optredens naar Nederland komt. Hij wordt begeleid door Cuby & The Blizzards. 5 JULI 1981 In een zonnig en warm Zuiderpark in Den Haag wordt op 5 juli 1981 het eerste Parkpop Festival gehouden. Er komen 15.000 mensen af op dit gratis muziekfeest. Er is slechts één podium waarop DAF, Barrelhouse, Gruppo Sportivo, The Tigers Of Pan Tang, Killing Joke en The Beat optreden. 5 JULI 2001 Tineke de Nooij, Will Luikinga, Ad Bouman, Krijn Torringa, Chiel Montagne, Edvard Niessing e.a. beginnen op 5 juli 2001 in de middengolf op AM 1332 kHz met Radio 192. Dit station is de opvolger van de lokale zender Radio Gooiland. Radio 192 heeft in augustus 2004 haar uitzendingen moeten staken. 5 JULI 2004 De familie van de in 1962 overleden Zuid-Afrikaanse componist Solomon Linda klaagt op 5 juli 2004 het Walt Disney-concern aan. De nabestaanden eisen een financiële vergoeding voor het gebruik van The Lion Sleeps Tonight in de film en de musical The Lion King. Solomon Linda heeft dit liedje in 1939 geschreven als Mbube [leeuw]. Hetzelfde jaar heeft hij Mbube met zijn zanggroep The Evening Birds op de plaat vastgelegd. Het liedje slaat aan. Het is één van de bekendste Afrikaanse melodieën. Bij zijn dood in 1962 heeft Solomon Linda slechts 25 dollar op zijn rekening staan. 6 JULI 1967 Op 6 juli 1967 neemt Jackie Wilson zijn eigen compositie (Your Love Keeps Lifting Me) Higher And Higher op. Deze single komt op 12 augustus 1967 binnen in de Billboard Hot 100. (Your Love Keeps Lifting Me) Higher And Higher bereikt de zesde plaats. In ons land komt de single twee jaar later niet verder dan de tipparade. Ook een re-release van (Your Love Keeps Lifting Me) Higher And Higher blijft in 1987 wederom in de tipparade steken.
Sunny Girl van The Hep Stars komt op 6 juli 1968 op 35 binnen in de Nederlandse Top 40. Op de B-kant staat No Response. Deze single (Olga SOH 21) bereikt op 3 augustus 1968 de vierde plaats. The Hep Stars zijn in 1963 opgericht door Lennart Hegland en Christer Petterson. De twee hebben elkaar leren kennen tijdens hun diensttijd bij de Zweedse luchtmacht. Weldra komen zanger/gitarist Jan Frisk en toetsenist Hans Östlund bij de groep. Als Sven Hedlund bij The Hep Stars komt zingen, wordt de single Kana Kapila opgenomen. Kana Kapila is in 1961 eerst een hit voor de Belgische groep The Cousins. Begin 1965 stapt Hans Östlund uit The Hep Stars. Benny Andersson wordt zijn opvolger. Hij is de componist van Sunny Girl. Benny Andersson komen wij later tegen bij ABBA. 6 JULI 1968 Moest Dat Nou? van De Martino’s bereikt op 6 juli 1968 de zestiende plaats in de Nederlandse Top 40. Deze single (Philips 333 959) is op 8 juni 1968 op 33 binnengekomen. De Martino’s is geen bestaande groep. Moest Dat Nou? is een grap van de Delftse groep After Tea. Tijdens plaatopnamen krijgen toetsenist Hans van Eijck en zanger/gitarist Polle Eduard het idee om een liedje in de stijl van de succesvolle Limburgse groep De Heikrekels te maken. Op de B-kant van Moest Dat Nou? staat het instrumentale Avondrood. 6 JULI 1971 Louis ‘Satchmo’ Armstrong overlijdt op 6 juli 1971 aan een leveraandoening. Op zijn begrafenis wordt When The Saints Go Marching In gespeeld. Zijn versie is in 1939 een grote hit. Louis Armstrong begint zijn carrière in 1922 als trompettist bij het orkest van King Oliver. In 1929 gaat hij verder met zijn eigen band. Louis Armstrong is één van de weinige zwarte artiesten die in de jaren dertig, veertig en vijftig worden geaccepteerd door de blanke bevolking van de Verenigde Staten. In 1990 wordt Louis Armstrong postuum geïntroduceerd in de Rock And Roll Hall Of Fame. 6 JULI 1979 De Amerikaanse orkestleider, componist en producer Van McCoy overlijdt op 6 juli 1979 aan een hartaanval. In 1975 heeft Van McCoy, begeleid door zijn Soul City Symphony, een Amerikaanse nummer 1-hit met The Hustle. Twee jaar vóór zijn dood heeft hij nog een hit met Soul Cha Cha. Ook als componist heeft Van McCoy een behoorlijk aantal hits op zijn naam staan zoals Baby I’m Yours van Barbara Lewis, This Is It van Melba Moore, Baby Don’t Change Your Mind, Home Is Where The Heart Is en Come Back And Finish What You Started van Gladys Knight & The Pips. Van McCoy is 38 jaar geworden. 6 JULI 1990 Op 6 juli 1990 gaat de tekenfilm Jetsons The Movie van Joseph Barbera en William Hanna in première. Het verhaal is geschreven door Eric Luke en Dennis Marks. Tiffany, onder meer bekend van haar hit I Think We’re Alone Now uit 1987, doet de stem van Judy Jetson. 6 JULI 1999 East 17 wordt op 6 juli 1999 aan de kant gezet door hun platenmaatschappij London Records. Van hun laatste album zijn slechts twintigduizend exemplaren verkocht. East 17 bestaat uit Tony Mortimer, John Hendy, Terry Coldwell en Brian Harvey. De groep heeft in 1992 zijn eerste hit met House Of Love. 6 JULI 2004
Mathilde Willink wordt op 7 juli 1938 in Terneuzen geboren als Tilly de Doeler. Zij is eenentwintig jaar als zij met schilder de Carel Willink trouwt. Zij is zijn derde echtgenote. In de kleding van Fong Leng is Mathilde Willink een graag geziene gaste in het Amsterdamse uitgaansleven. Op 25 oktober 1977 pleegt zij zelfmoord. Ramses Shaffy heeft voor haar het lied Mathilde geschreven. Het staat op zijn LP Dag En Nacht uit 1978. 7 JULI 1965 In de Stax-studio in Memphis neemt Otis Redding op 7 juli 1965 zijn eigen compositie Respect op. Deze single (Volta 128) komt op 4 september 1965 de Billboard Hot 100 binnen. Respect blijft op 35 steken. De cover van Aretha Franklin staat vanaf 3 juni 1967 drie weken aan de top van de Amerikaanse hitparade. 7 JULI 1967
7 JULI 1968 Op 7 juli 1968 stoppen The Yardbirds ermee. Het laatste optreden is in het Engelse Luton. Zanger Keith Relf en drummer Jim McCarty beginnen de groep Together. Bassist Chris Dreja wordt fotograaf. Sologitarist Jimmy Page gaat met nieuwe band-leden verder als The New Yardbirds. Naderhand wordt deze naam veranderd in Led Zeppelin. 7 JULI 1977 Op 7 juli 1977 ontbindt Steve Harley zijn groep Cockney Rebel. Hij gaat solo verder. In 1979 heeft hij op eigen kracht een hit met Freedom’s Prisoner. Tegenwoordig is Steve Harley te horen als presentator op Radio 2 van de BBC. Hij presenteert iedere dinsdagavond Sounds Of The Seventies, een programma van een half uur met muziek uit de jaren zeventig. 7 JULI 1980 The Police begint op 7 juli 1980 in de Wisseloord Studio in Hilversum aan de opnamen van Zenyatta Mondatta. Nigel Gray produceert het album. Op 9 augustus 1980 worden de opnamen afgerond. Dezelfde avond staat The Police in België op het Torhout-Werchter Festival. Zenyatta Mondatta komt op 11 oktober 1980 binnen in de Nederlandse LP Top 50. Het album bereikt de derde plaats.
Aan de vooravond van het wereldkampioenschap voetbal 1990 geven Luciano Pavarotti, José Carreras en Plàcido Domingo op 7 juli 1990 voor het eerst een gezamenlijk concert in Rome. Met een orkest o.l.v. Zubin Mehta passeren alle grote populaire klassieke stukken de revue, zoals Granada, O Sole Mio en Nessum Dorma. De CD die later van dit concert uitkomt, haalt moeiteloos de eerste plaats van alle albumlijsten. Het is nog altijd het bestverkochte klassieke album aller tijden. 7 JULI 2000 De BBC besluit op 7 juli 2000 de videoclip van Rock DJ van Robbie Williams niet vroeg op de avond uit te zenden. Kijkers van Top Of The Pops hebben dus pech. De omroep vindt het schokkend dat de zanger zich in dit filmpje tot op zijn botten uitkleedt. Rock DJ komt op 12 augustus 2000 binnen op de eerste plaats van de Britse hitparade. De single staat slechts één week aan de top. 8 JULI 1958 Op 8 juli 1958 wordt door de Recording Industry Association of America (RIAA) de eerste gouden plaat voor een album toegekend. Deze onderscheiding is voor de soundtrack van de musical-film Oklahoma! van Richard Rodgers en Oscar Hammerstein. Hiervan zijn er één miljoen exemplaren verkocht. Gordon MacRae en Shirley Jones spelen de hoofdrollen. De regie is in handen van Fred Zimmerman. Oklahoma! draait sinds 1955 met veel succes in de Amerikaanse bioscopen. In maart 1958 heeft de RIAA de eerste gouden single uitgereikt aan Perry Como voor zijn hit Catch A Falling Star. Ook hiervan zijn er in Amerika één miljoen exemplaren over de toonbank gegaan. 8 JULI 1965 In Londen gaat op 8 juli 1965 Catch Us If You Can in première. In Amerika gaat deze film draaien onder de titel Having A Wild Weekend. De leden van de Londense beatgroep The Dave Clark Five spelen vijf stuntmannen. Dave Clark is Steve. Barbara Fennis speelt zijn vriendin Dinah. Deze komedie is geschreven door Peter Nichols. De regie is van John Boorman. Muziek zit er ook in de film. The Dave Clark Five zijn te horen in Catch Us If You Can, I Can't Stand It, Having A Wild Weekend en Sweet Memories. 8 JULI 1966 Op 8 juli 1966 besluit Michelle Phillips The Mamas & The Papas te verlaten. Zij wordt tijdelijk vervangen door Jill Gibson. Uiteindelijk blijft Michelle Phillips toch bij de groep. Mama Cass verlaat in 1968 als eerste The Mamas & The Papas. 8 JULI 1966
8 JULI 1971 De directie van de Royal Albert Hall in Londen besluit op 8 juli 1971 dat popartiesten voorlopig niet welkom zijn in het theater. De directie is hiertoe gekomen nadat bij een concert van Mott The Hoople door uitbundige fans vernielingen zijn aangericht. De groep moet opdraaien voor de schade. Die bedraagt bijna 1500 pond sterling. 8 JULI 1979 Marianne Faithfull trouwt op 8 juli 1979 met Ben Brierley. Hij is de bassist van de Britse punk-groep The Vibrators. In 1986 gaan Marianne Faithfull en Ben Brierley uit elkaar. 8 JULI 1985 Chuck Negron wordt op 8 juli 1985 opgenomen op de psychiatrische afdeling van een ziekenhuis in Los Angeles. De 43-jarige zanger van Three Dog Night kampt al enige jaren met een drugsprobleem. 8 JULI 1999 Nigel Martin Smith begint op 8 juli 1999 aan een nieuwe carrière als begrafenisondernemer. De voormalige manager van Take That is hiertoe gekomen omdat hij zelf slechte ervaringen heeft gehad bij een recente uitvaart. Nigel Martin Smith neemt een begrafenisonderneming in Manchester over. 8 JULI 2000 Een maand nadat er beenmergkanker bij hem is geconstateerd, sterft Pieter Goemans op 8 juli 2000 in Ziekenhuis Amstelveen. De in Istanboel geboren tekstschrijver is vooral bekend als vertaler en componist van successen als Aan De Amsterdamse Grachten van Wim Sonneveld, Bach Bijvoorbeeld van Shirley Zwerus, De Ploem Ploem Jenka van Trea Dobbs, Geweldig en Verboden Vruchten van Ronnie Tober, Vrijgezellenflat van Ria Valk en Een Doodgewone Kat van Joël. Pieter Goemans is 75 jaar geworden.
Dick Clark maakt op 9 juli 1956 zijn televisie-debuut als de presentator van Bandstand op de lokale zender WFIL in Philadelphia. Hij is de opvolger van Bob Horn. Die is bij dit station ontslagen nadat hij dronken achter het stuur is aangehouden door de politie. Vanaf 5 augustus 1957 wordt American Bandstand dagelijks coast-to-coast uitgezonden door ABC. In 1963 wordt American Bandstand een wekelijks programma. In 1989 stopt Dick Clark op 60-jarige leeftijd als presentator van dit programma. Hij wordt opgevolgd door de 26-jarige David Hirsch. Tegenvallende kijkcijfers doen ABC besluiten met American Bandstand te stoppen. 9 JULI 1968 Op 9 juli 1968 treden The Temptations voor het eerst op zonder hun bariton David Ruffin. Tijdens het concert in Valley Forge in Pennsylvania wordt Dennis Edwards als zijn opvolger aan het publiek voorgesteld. In 1982 doet David Ruffin mee aan een reünie-LP. Ook gaat hij weer op tournee met The Temptations. Hij overlijdt op 1 juni 1991 aan een overdosis. David Ruffin is 50 jaar geworden. 9 JULI 1976 Zanger David Byron wordt op 9 juli 1976 uit Uriah Heep gezet. Hij wordt opgevolgd door John Lawton, afkomstig van The Les Humphries Singers. Hij blijft twee jaar bij Uriah Heep. David Byron overlijdt op 28 februari 1985. Hij is 38 jaar geworden. 9 JULI 1995 In Soldier Field in Chicago treedt Jerry Garcia op 9 juli 1995 voor de allerlaatste keer op met zijn groep The Grateful Dead. Jerry Garcia lijdt aan suikerziekte. Hij besluit af te kicken in Serenity Knolls in San Francisco. Hier overlijdt hij op 9 augustus 1995 aan een hartaanval. 9 JULI 2004 Tony Allen overlijdt op 9 juli 2004 aan keelkanker. Hij is in de jaren zeventig vooral bekend als discjockey bij de zeezenders Radio Northsea International en Radio Caroline. Tony Allen, geboren als Anthony J. Smith, is 54 jaar geworden. 10 JULI 1962
Vanaf 4 oktober 1962 staat deze opname vijf weken bovenaan in de Engelse hitparade. Ook in Amerika halen The Tornados de eerste plaats. Vanaf 22 december 1962 staat Telstar drie weken aan de top van de Billboard Hot 100. The Tornados zijn, na Vera Lynn in 1952, de eerste Engelse act die met een single de eerste plaats in Amerika bereikt. In Nederland wordt op 17 juli 1963 de voetbalclub Telstar opgericht na een fusie van De Stormvogels uit IJmuiden en VSV uit Velsen. 10 JULI 1967 Kenny Rogers en enkele andere leden van The New Christy Minstrels stappen op 10 juli 1967 uit de groep. Zij richten The First Edition op. In 1968 heeft deze groep een hit met Just Dropped In (To See What Condition My Condition Was In). Hierna volgen nog de hits Ruby Don’t Take Your Love To Town en Ruben James in 1969 en Something’s Burning in 1970. In 1973 gaat Kenny Rogers solo verder.
Op verzoek van VARA-radio verblijft schrijver Godfried Bomans vanaf 10 juli 1971 een week lang alleen op het onbewoonde eiland Rottumerplaat. Dagelijks doet hij verslag in een speciaal radioprogramma dat wordt gepresenteerd door Willem Ruis. Na een week wordt Godfried Bomans afgelost door Jan Wolkers, die het tot 24 juli 1971 op Rottumerplaat volhoudt. Godfried Bomans overlijdt op 22 december 1971 aan een hartstilstand. Vrienden en familie verklaren later dat Godfried Bomans aan dit verblijf op Rottumerplaat een trauma zou hebben overgehouden. Hij zou sindsdien “niet meer zichzelf” zijn geweest. De schrijver is 58 jaar geworden. (foto: Het Aanzien Van 1971) 10 JULI 1976
Op 10 juli 1982 bereikt Someone Loves You Honey van June Lodge en Prince Mohammed de eerste plaats in de Nederlandse Top 40. Deze single (Dance 104 394) is op 12 juni 1982 op 26 binnengekomen. Someone Loves You Honey staat zes weken aan de top. Het is de bestverkochte single van 1982 in Nederland. Someone Loves You Honey wordt begin jaren zeventig geschreven door Don Devaney. Country-zangeres Marie Owens is in 1975 de eerste die dit liedje op de plaat zet. Charley Pride heeft in 1978 een nummer 1-hit met Someone Loves You Honey in de country-lijst van Billboard. In 1980 nemen June Lodge en Prince Mohammed hun versie op met de Jamaicaanse producer Joe Gibson. Deze uitvoering staat eind 1980 op de eerste plaats in de hitparade van Jamaica. June Lodge wordt in december 1958 geboren in Londen. Op haar tiende verhuist zij met haar ouders naar Jamaica. Tegenwoordig heeft zij een kunstgalerie in de hoofdstad Kingston. 10 JULI 1988
10 JULI 1997 In Den Haag overlijdt op 10 juli 1997 Annette Riezebos aan een herseninfarct. Tot haar 65ste is zij de manager van Paul van Vliet geweest. Annette Riezebos is 72 jaar geworden. 10 JULI 2005 Queen-nieuwe stijl geeft op 10 juli 2005 een live-show in het Goffert-stadion in Nijmegen. Ex-Free-zanger Paul Rodgers neemt de rol over van wijlen Freddie Mercury. Uit de oorspronkelijke bezetting doen gitarist Brian May en drummer Roger Taylor mee. Bassist John Deacon geeft er de voorkeur aan niet meer mee te werken aan Queen. Het is voor het eerst sinds 1986 dat Queen weer op tournee is. Freddie Mercury is in november 1991 overleden aan aids. In het live-repertoire van Queen en Paul Rodgers zijn ook songs van zijn bands The Free en Bad Company opgenomen.
In Beverly Hills in Californië overlijdt op 11 juli 1937 de componist George Gershwin aan een hersentumor. Hij begint zijn muzikale loopbaan als plugger bij één van de muziekuitgeverijen op Tin Pan Alley in New York. George Gershwin neemt pianoles en gaat liedjes schrijven. Zijn eerste hit is Swanee dat hij in 1918 voor Al Jolson heeft geschreven. In 1924 ontmoet hij Paul Whiteman die hem vraagt een lang muziekstuk voor diens orkest te schrijven. Dit wordt het negen minuten durende Rhapsody In Blue. Deze compositie gaat op 12 februari 1924 in de Carnegie Hall in New York in première. George Gershwin zit zelf achter de piano. Twee jaar vóór zijn dood schrijft hij met zijn broer Ira Gershwin de opera Porgy And Bess. Uit deze opera komt de klassieker Summertime. George Gershwin is 38 jaar geworden. 11 JULI 1970
Op 11 juli 1987 komt Papa Chico van de Italiaanse zanger Tony Esposito binnen op 32 in de Nederlandse Top 40. Een week eerder is deze single (Occidental 9232) Alarmschijf bij de Veronica Omroep Organisatie. Papa Chico bereikt de tweede plaats. In de Nationale Hitparade staat Papa Chico vanaf 25 juli 1987 vijf weken op de eerste plaats. Tony Esposito is in 1950 geboren in Napels. In 1984 komt zijn single Kalimba De Luna niet verder dan de Nederlandse tipparade. 11 JULI 2001
Op 12 juli 1959 is operazangeres Maria Callas in Nederland. ‘s Middags is zij in Heemstede om een gedenksteen te metselen in de muur van de nieuwe studio van haar platenmaatschappij EMI-Bovema. In een enorme Chrysler arriveert de diva bij het Gramophone House aan de plaatselijke Bronsteeweg. Drommen mensen proberen een glimp van haar op te vangen. Als dank krijgt Maria Callas twee poppetjes in Volendammer klederdracht aangeboden. ’s Avonds verzorgt de sopraan een optreden in het Concertgebouw in Amsterdam in het kader van het Holland Festival 1959. In maart 1998 schrijft Maria Callas-kenner Walter Knoeff in De Telegraaf: “Walgelijk, hè. Het EMI-gebouw is al lang klaar en dan komt pas die eerste steen van Maria Callas”. 12 JULI 1961 De Amerikaanse zanger Pat Boone begint op 12 juli 1961 met een tien dagen durende tournee door Zuid-Afrika. Deze tournee is omstreden, omdat hij o.m. in Sun City alleen voor blank publiek zal optreden. 12 JULI 1968 Op zijn 31ste verjaardag, 12 juli 1968, krijgt Bill Cosby van de RIAA een gouden plaat voor To Russell, My Brother, Whom I Slept With. Deze humoristische LP (Warner 1734) is op 6 april 1968 binnengekomen in de albumlijst van Billboard. To Russell, My Brother, Whom I Slept With bereikt de zevende plaats. Deze plaat met conferences is opgenomen tijdens een optreden van Bill Cosby in het plaatselijke Public Auditorium in Cleveland in de staat Ohio. 12 JULI 1969
De elfde single van de Delftse groep The Tee Set, Ma Belle Amie, komt op 12 juli 1969 binnen op 40 in de Nederlandse Top 40. Hij haalt op 23 augustus 1969 de zesde plaats. Niet veel later wordt een LP met dezelfde titel uitgebracht. Op Ma Belle Amie staan composities van hun zanger Peter Tetteroo en hun toetsenist Hans van Eijck. Naast de titelsong zijn dit Charmaine, Walk On By (My Door), Finally In Love Again, In My House, Angels Coming (In The Holy Night), We Will be There After Tea (een liedje van Hans van Eijck en Ray Fenwick), Willy Nilly, Just Another Hour, Bring A Little Sunshine, I Don’t Wanna Know en Long Ago. 12 JULI 1971 De Civic Arena in Philadelphia puilt op 12 juli 1971 uit, als 13.000 bezoekers de première beleven van de eerste geautoriseerde opvoering van Jesus Christ Superstar. Deze musical is een creatie van Andrew Lloyd-Webber en Tim Rice. De LP-versie is het bestverkochte album van 1971. Als gevolg van dit succes worden in de Verenigde Staten “vrije” producties van Jesus Christ Superstar gepresenteerd. De schrijvers reageren hierop met een “officiële” theater-versie die in oktober 1971 voor het eerst op Broadway in New York wordt opgevoerd. 12 JULI 1976 De Engelse groep Kilburn & The High Roads wordt op 12 juli 1976 ontbonden. Zanger Ian Dury en toetsenist Chaz Jankel richten Ian Dury & The Blockheads op. Meteen beginnen zij voor Stiff Records aan de opnamen van New Boots And Panties. Deze debuut-LP komt op 22 oktober 1977 binnen in de Britse albumlijst. New Boots And Panties bereikt de vijfde plaats. 12 JULI 1979
Op 12 juli 1994 overlijdt de legendarische presentator Henk Terlingen aan een ernstige ziekte. Op 18-jarige leeftijd begint hij in 1959 als omroeper bij de KRO. Samen met Henk Bongaarts (alias Henk van Dorp) maakt Henk Terlingen vanaf oktober 1965 succesvolle programma’s op Hilversum 3. Hij speelt het typetje Hullekie Dullekie dat verzoekplaten draait. Henk Terlingen maakt in 1966 zelfs een single. In 1967 wordt hij presentator van het televisieprogramma Sport In Beeld, het latere Studio Sport. In 1969 wordt hij bekend als Apollo Henkie als hij de historische eerste maanwandeling van astronaut Neil Armstrong van commentaar voorziet. Vanaf oktober 1972 presenteert Henk Terlingen iedere woensdagavond op Hilversum 3 De Paul Meier Show. Als op 4 april 1973 een uitzending vanaf het gestrande zendschip van Radio Veronica in Scheveningen door de NOS-leiding wordt verboden, begint hij de uitzending met een heftige vloek. Hij wordt onmiddellijk geschorst. Begin 1976 treedt Henk Terlingen in dienst van de Veronica Omroep Organisatie. Binnen drie maanden is hij vertrokken na een fikse ruzie met directeur Rob Out. Henk Terlingen gaat het bedrijfsleven in. In 1991 keert hij terug in Hilversum als redacteur van de AVRO-televisieprogramma’s Karel en Stop De Persen. Zijn laatste omroepfunctie is eindredacteur bij de sportafdeling van RTL-Nederland. Henk Terlingen is 52 jaar geworden. 13 JULI 1957
13 JULI 1965 The Small Faces nemen op 13 juli 1965 in de Decca Studio in Londen Whatcha Gonna Do About It op. Deze debuutsingle verschijnt eind augustus 1965 op Decca F 12208. Op 2 september 1965 komt Whatcha Gonna Do About It binnen in de Britse hitparade. Hij haalt de veertiende plaats. 13 JULI 1968 In een achteraf-club in het Engelse Birmingham maakt Black Sabbath op 13 juli 1968 hun podiumdebuut. De groep rond Ozzy Osbourne heeft twee jaar later een grote hit met Paranoid. Black Sabbath groeit uit tot één van de grootste hardrock-bands van de jaren zeventig en tachtig. 13 JULI 1977 Op 13 juli 1977 is er een grote stroomstoring die de hele stad New York in het donker zet. Door de armoede en de werkloosheid in de stad gaan veel New-Yorkers winkels plunderen. Veel alarminstallaties werken niet. Later verschijnt de single Where Were You When The Lights Went Out In New York City van The Trammps. De strekking van deze song is dat een vele New-Yorkers met elkaar naar bed zijn gegaan om de liefde te bedrijven. Negen maanden later is er inderdaad een geboortegolf in The Big Apple.
Op initiatief van Bob Geldof vindt op 13 juli 1985 in het Wembley- stadion in Londen en in het John F. Kennedy-stadion in Philadelphia de grootste popmanifestatie van de twintigste eeuw plaats. Tijdens Live Aid zien anderhalf miljard televisiekijkers in 160 landen live-optredens van o.a. Status Quo, Led Zeppelin, The Who, Queen, Paul McCartney, Mick Jagger, David Bowie, Sting, Phil Collins, Ultravox, Elvis Costello, Daryl Hall & John Oates, Tina Turner, Alison Moyet, Eric Clapton, Bob Dylan en Queen. Dit zestien uur durende spektakel levert zeventig miljoen dollar op voor de slachtoffers van de hongersnood in Afrika. 13 JULI 1997 Op 13 juli 1997 raakt Anthony Kiedis, de zanger van The Red Hot Chili Peppers, zwaar gewond bij een motorongeluk. Terwijl hij rustig door Los Angeles rijdt, keert plotseling een auto die in volle vaart op hem inrijdt. Met een verbrijzelde pols wordt Anthony Kiedis naar het ziekenhuis gebracht. Hier ondergaat hij een vijf uur durende operatie. 14 JULI 1939
De Nederlandse ploeg doet het in 1966 goed op het liedjesfestival van Knokke. Martine Bijl (onder links), Ronnie Tober (onder rechts), Margie Ball, Janneke Peper en Karin Kent (boven) worden op 14 juli 1966 tweede achter de Engelse ploeg met Engelbert Humperdinck, Truly Smith, Jimmy Wilson, Chloe Waters en Eden Kane. De persprijs is voor de Waalse zanger Jean Vallee. 14 JULI 1973 Clarence White, de gitarist van The Byrds, komt op 14 juli 1973 bij een verkeersongeluk in Lancaster in Californië om het leven. Terwijl hij zijn apparatuur aan het inladen is, wordt hij door een dronken automobilist aangereden. Hij is op slag dood. Clarence White is 29 jaar geworden. 14 JULI 1986 Op 14 juli 1986 wordt Howard Hewett, ex-zanger van Shalamar, vrijgesproken. Hij is aangeklaagd voor handel in cocaïne. Hij en een vrouw zouden een kilo cocaïne te koop hebben aangeboden aan een politieman-in-burger. Howard Hewett is in de zomer van 1985 uit Shalamar gestapt. 14 JULI 1989 Een rechter bepaalt op 14 juli 1989 dat de 48-jarige Tom Jones de vader is van de Jonathan Berkery. Hij is geboren op 27 juni 1988. Diens moeder, de 27-jarige Katherina Berkery, zegt in 1987 drie nachten met Tom Jones te hebben doorgebracht in het Ritz-Carlton Hotel in New York. Een bloedonderzoek heeft met 99,76 procent zekerheid aannemelijk gemaakt dat de jongen moet zijn verwekt door Tom Jones. Volgens de advocaat van Katherina Berkery is de zanger uit Wales nooit voor de rechter verschenen om “te bevestigen of te ontkennen” dat Jonathan inderdaad zijn zoon is. Tom Jones moet Jonathans moeder tweehonderd dollar per week betalen als financiële bijdrage aan diens opvoeding. Tom Jones is sinds 1957 getrouwd met Linda Trenchard. 14 JULI 1992
Sympathy For The Devil van Buffalo Bob & The Rinkelstars komt op 14 juli 1990 binnen op 32 in de Nederlandse Top 40. Deze single (Mercury 875 724-7) is een bewerking van Sympathy For The Devil, een liedje van Mick Jagger en Keith Richards, gemixed met Loaded van Dizzy Gillespie. Sympathy For The Devil bereikt de achttiende plaats. Buffalo Bob & The Rinkelstars is een grap van de Radio Veronica-discjockeys Rob Stenders en Jeroen van Inkel. Zij hebben dit liedje opgenomen in de Fendal Soundstudio’s in Loenen aan de Vecht. Ben Liebrand tekent voor de productie. Op de B-kant van Sympathy For The Devil staat A Few Miles High. Dit is een compositie van Rob Stenders, Jeroen van Inkel en Unico Glorie, de producer van Stenders & Van Inkel. Dit radioprogramma wordt iedere vrijdagavond van zeven tot tien uur bij Veronica op Radio 3 wordt uitgezonden. 14 JULI 2000 De in de jaren tachtig populaire Amerikaanse meidengroep The Go-Go’s maakt op 14 juli 2000 bekend dat zij weer bij elkaar komen. Belinda Carlisle, Jane Wiedlin, Charlotte Caffey, Gina Schock en Kathy Valentine gaan weer op tournee. Ook zal er een nieuw album worden gemaakt. 14 JULI 2004
15 JULI 1966 Percy Sledge krijgt op 15 juli 1966 een gouden plaat voor When A Man Loves A Woman. De single (Atlantic 2326) staat vanaf 28 mei 1966 twee weken bovenaan in de Amerikaanse hitparade. When A Man Loves A Woman is een compositie van bassist Cameron Lewis en organist Arthur Wright, twee leden van de begeleidingsgroep van Percy Sledge. Zij hebben dit liedje geschreven nadat de relatie tussen Percy Sledge en een vriendin is verbroken.
Waar Zijn De Zomers van Ria Valk komt op 15 juli 1972 binnen op 33 in de Nederlandse Top 40. De zangeres hoopt op een zomerhit. Waar Zijn De Zomers zakt twee weken later echter alweer naar 38. Daarna is deze single uit de lijst verdwenen. Beter gaat het met Zomerzon van De Makkers. Deze single stijgt op 15 juli 1972, in zijn derde week, van 17 naar 9 in de Top 40. Zomerzon blijft op 22 juli 1972 op vijf steken. Zomerzon wordt op de voet gevolgd door Summertrain van The Sandy Coast. Deze single is op 1 juli 1972 binnengekomen op 22 in de Nederlandse Top 40. Summertrain bereikt op 22 juli 1972 de zesde plaats. De zomerhit van 1972 is Un Canto A Galicia van Julio Iglesias. Deze single is door Radio Veronica-discjockey Rob Out uit Spanje meegenomen. Hij zorgt ervoor dat Un Canto A Galicia vanaf 17 juni 1972 een week lang de Alarmschijf is bij Radio Veronica. De single komt op 24 juni 1972 binnen op 25 in de Nederlandse Top 40. In de week van 5 augustus 1972 staat Un Canto A Galicia op de eerste plaats. Het wordt de bestverkochte single in Nederland in 1972. 15 JULI 1980 Op haar 34ste verjaardag maakt Linda Ronstadt op 15 juli 1980 haar debuut als serieus actrice. Op het Shakespeare Festival in Central Park in New York speelt zij een rol in The Pirates Of Penzance. Ook zanger Rex Smith maakt zijn toneel-debuut in dit stuk. 15 JULI 1989 Op 15 juli 1989 is een dag die de Braziliaanse Lilian Vieira nooit zal vergeten. Het is de dag dat zij voor het eerst voet op Nederlandse bodem zet. Zij gaat studeren aan het conservatorium in Rotterdam. Hier ontmoet zij Stephan Kruger en Stephan Smith met wie zij de groep Zuco 103 begint. 15 JULI 1990 Troy Dixon (Trouble T-Roy) van Heavy D & The Boyz valt tijdens een optreden in Indianapolis op 15 juli 1990 van het podium. Hij is op slag dood. Troy Dixon wordt herdacht door Pete Rock en C.L. Smooth in They Reminisce Over You (T.R.O.Y.). Heavy D & The Boyz dragen in 1991 het album Peaceful Journey aan hem op. Troy Dixon is 22 jaar geworden. 15 JULI 2000
15 JULI 2002 In hun Noord-Franse villa wordt op 15 juli 2002 het huwelijk gesloten tussen Pulp-zanger Jarvis Cocker en mode-styliste Camille Bidault-Waddington. Op 24 maart 2003 wordt hun zoon Albert geboren. ©2019 – Ton van Draanen |
Ad Visser: “Alle beschreven nieuwsfeiten op vandaagindemuziek.nl worden samengebracht door het getal. Een simpele datum vormt het spoor door de tijd. Elke dag weer. Een onderlinge samenhang tussen de gebeurtenissen lijkt te ontbreken maar bij elkaar vormen ze een complete levensgeschiedenis van de popmuziek”
Nummer 1 in de Nederlandse
albumlijst op 25 april
1992: Human Touch
Bruce Springsteen (2 weken 1)
2009: 19 – Adele (3 weken 1)↕
2015:Achter Glas
Boudewijn de Groot (2 weken 1)
Nummer 1 in de Vlaamse
albumlijst op 25 april
Geen nieuwe nummer 1-albums
Nummer 1 in de Waalse
albumlijst op 25 april
2009: Miss Météores
Olivia Ruiz (1 week 1)
Nummer 1 in de Britse
albumlijst op 25 april
1992: Up – Right Said Fred
(1 week 1)
2010: Iron Man 2
(Soundtrack) – AC/DC
(1 week 1)
Nummer 1 in de Amerikaanse
albumlijst op 25 april
1960: Persuasive Percussion
Enoch Light/Terry Snyder
& The All-Stars (13 weken 1)
1987: The Joshua Tree – U2
(9 weken 1)
Nummer 1 in de Duitse
albumlijst op 25 april
Geen nieuwe nummer 1-albums
Nummer 1 in de Franse
albumlijst op 25 april
1998: Suprême NTM
Suprême NTM (2 weken 1)
2009: L’Embellie – Calogero
Nummer 1 in de Zwitserse
albumlijst op 25 april
1999: …Baby One More Time
Britney Spears (1 week 1)↕
Nummer 1 in de Oostenrijkse
albumlijst op 25 april
1993: Songs Of Faith And
Devotion – Depeche Mode
(1 week 1)↕
Nummer 1 in de Italiaanse
albumlijst op 25 april
2002: Amore Che Prendi Amore
Che Dai – Normadi (1 week 1)
Nummer 1 in de Deense
albumlijst op 25 april
2008: This Is The Life
Amy MacDonald (2 weken 1)
Nummer 1 in de Zweedse
albumlijst op 25 april
1997: Ultra – Depeche Mode
(3 weken 1)
Nummer 1 in de Australische
albumlijst op 25 april
1983: Let’s Dance
David Bowie (1 week 1)
2005: The Cat Empire
Two Shoes (1 week 1)
Nummer 1 in de
Nieuw-Zeelandse albumlijst
op 25 april
1982: Cool Bananas
DD Smash (1 week 1)
Nummer 1 in de Canadese
albumlijst op 25 april
Geen nieuwe nummer 1-albums
Nummer 1 in de Nederlandse
Top 40 op 25 april
1992: To Be With You
Mr. Big (4 weken 1)
2015: Parijs – Kenny B.
(7 weken 1)
Nummer 1 in de Mega Charts
op 25 april
1992: To Be With You
Mr. Big (2 weken 1)
2009: Make You Feel My Love
Adele (1 week 1)
Nummer 1 in Vlaanderen
op 25 april
1981: Vienna – Ultravox
(3 weken 1)
1987: Sailin’ Home
Piet Veerman (4 weken 1)
1992: Under The Bridge
The Red Hot Chili Peppers
(2 weken 1)
2000: Freestyler
The Bomfunk MC’s
(7 weken 1)
Nummer 1 in Wallonië op
25 april
2009: Right Round – Flo Ride
featuring Ke$ha (1 week 1)
Nummer 1 in Groot-Brittannië
op 25 april
1987: La Isla Bonita
Madonna (2 weken 1)
2010: Once – Diana Vickers
(1 week 1)
Nummer 1 in Billboard
op 25 april
1895: Dat New Bully
Len Spencer (5 weken 1)
1931: Dream A Little Dream
Of Me – Wayne King
(4 weken 1)
1960: Stuck On You
Elvis Presley (4 weken 1)
1970: ABC – The Jackson Five
(2 weken 1)
1992: Jump – Kris Kross
(8 weken 1)
1998: Too Close – Next
(5 weken 1)
Nummer 1 in Cash Box
op 25 april
1970: ABC – The Jackson 5
(1 week 1)
1987: I Knew You Were Waiting
(For Me) – Aretha Franklin &
George Michael (1 week 1)
1992: Tears In Heaven
Eric Clapton (1 week 1)
Nummer 1 in Record World
op 25 april
1970: ABC – The Jackson 5
(1 week 1)↕
1981: Morning Train
(Nine To Five)
Sheena Easton (3 weken 1)
Nummer 1 in Duitsland op
25 april
1964: Oh My Darling Caroline
Ronny (8 weken 1)
1970: Mademoiselle Ninette
The Soulful Dynamics
(4 weken 1)
1977: Lay Back In The Arms
Of Someone – Smokie
(5 weken 1)
1988: Heart
The Pet Shop Boys (4 weken 1)
2005: Candy Shop – 50 Cent
(3 weken 1)
Nummer 1 in Frankrijk
op 25 april
1992: Joy – François Feldman
(8 weken 1)
Nummer 1 in Zwitserland
op 25 april
1993: All That She Wants
Ace Of Base (2 weken 1)
Nummer 1 in Oostenrijk
op 25 april
Geen nieuwe nummer 1-hits
Nummer 1 in Italië op
25 april
1964: Una Lacrima Sul Viso
Bobby Solo (1 week 1) ↕
1987: Loving You Is Sweeter
Than Ever - Nick Kamen
(2 weken 1)
1998: My Heart Will Go On
Céline Dion (2 weken 1)↕
2009: Come Foglie
Malika Ayane (4 weken 1)
Nummer 1 in Denemarken
op 25 april
2003: American Life
Madonna (1 week 1)
Nummer 1 in Zweden
op 25 april
1990: Vogue – Madonna
(4 weken 1)
1997: Bailando
Paradiso (6 weken 1)
Nummer 1 in Australië
op 25 april
1953: Takes Two To Tango
Louis Armstrong/Pearl Bailey
(2 weken 1)
1959: Petite Fleur
Chris Barber’s Jazz Band
(1 week 1)
1988: Get Outta My Dreams,
Get Into My Car
Billy Ocean (5 weken 1)
1994: The Sign – Ace Of Base
(4 weken 1)
Nummer 1 in Nieuw-Zeeland
op 25 april
1986: Harlem Shuffle
The Rolling Stones (1 week 1)
1997: Hard To Say I’m Sorry
Az Yet (2 weken 1)
Nummer 1 in Canada op
25 april
1966: Good Lovin’
The Young Rascals
(1 week 1)
1992: Thoghd I’d Died And
Gone To Heaven
Bryan Adams (1 week 1)
1994: Love Sneakin’ Up On
You – Bonnie Raitt
(3 weken 1)
2002: The Hindu Times
Oasis (2 weken 1)
2009: Right Round
Flo Rida (2 weken 1)↕