VandaagindeMuziek.nl

&

Met de muziekgeschiedenis van vandaag, de jarigen en albums en singles die vandaag in Nederland, België, Engeland, Amerika, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Denemarken, Zweden, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland nummer één zijn gekomen.

Jarigen van vandaag

1941: TOM McGUINNESS 

MANFRED MANN/

McGUINNESS FLINT BASSIST

1942: TED BLUECHEL

THE ASSOCIATION DRUMMER

1948: ROB ‘POLLE’ EDUARD 

ZANGER/GITARIST NEDERLAND

1951: PETER HOLLAND

(KLAAS VAN ONSELEN)

DISKJOCKEY NEDERLAND

1952: PETER KINGSBERY

COCK ROBIN 

ZANGER/GITARIST

1954: HUUB STAPEL 

ACTEUR NEDERLAND

1956: ROB JANSZEN 

ZANGER NEDERLAND

1960: RICK SAVAGE 

DEF LEPPARD BASGITARIST

1960: SYDNEY YOUNGBLOOD 

ZANGER USA

1962: ALDITH HUNKAR 

PRESENTATRICE NEDERLAND

1962: TON F. VAN DIJK 

JOURNALIST NEDERLAND

1963: DAN GAULTHIER 

ACTEUR USA

1967: LUCY LIU

ACTRICE USA

1968: NATE MENDEL

THE FOO FIGHTERS BASSIST

1968: RENA SOFER 

ACTRICE USA

1971: DONNA MATTHEWS

ELASTICA GITARISTE

1978: NELLY FURTADO 

ZANGERES CANADA

1978: CHRIS WOLSTENHOLME

MUSE BASGITARIST

1987: TEAIRRA MARI

ZANGERES USA

1988: ALFRED ENOCH

ACTEUR ENGELAND

1989: CASSIE STEELE

ACTRICE CANADA

The Beatles - Jaren Zestig - Maart

THE BEATLES DAGBOEK MAART


Maart 1962

23 maart 1962 treden The Beatles samen met Gerry and the Pacemakers in de Cavern Club in Liverpool op.


Maart 1963

Op 5 maart 1963 wordt in de Abbey Road studio 2 in Londen een nieuwe single opgenomen. De A-kant is From Me To You. De B-kant is Thank You Girl. De single wordt op 11 april 1963 uitgebracht.


9 maart 1963 beginnnen The Beatles aan hun tweede tournee door Engeland. Ze spelen in één programma met Amerikaanse sterren: Tommy Roe en Chris Montez. Het eerste concert is in het Granada Theatre in East-Ham. 

De tournee duurt tot 31 maart 1963.


Op 22 maart 1963 wordt in Engeland hun allereerste LP Please Please Me uitgebracht. Ringo zingt één nummer op het album Boys. Het is geen compositie van John Lennon en Paul McCartney maar van Willie Dixon. In 1960 is het nummer de B-kant van de hit Will You Love Me Tomorrow" van The Shirelles.


Maart 1964

Op 2 maart 1964 beginnen de opnamen van de allereerste film van de mannen uit Liverpool. De titel A Hard Day’s Night is verzonnen door Ringo Starr. Richard Lester is de regisseur van de zwart/wit film. 13 maart 1964 worden voor de film opnamen gemaakt op Gatwick Airport.


20 maart 1964 wordt de single Can't Buy Me Love uitgebracht. Op de B-kant staat You Can't Do That. Op het nummer bespeelt George voor het eerst zijn 12-snarige Rickenbacker 360 gitaar.


23 maart 1964 verschijnt het eerste boek van John Lennon In his own write.


Maart 1965

Op 13 maart 1965 arriveren The Beatles in Oostenrijk om opnamen in de sneeuw te maken voor de speelfim Help!


De single Rock And Roll Music/No Reply komt op 27 maart 1965 de Veronica Top 40 binnen. Vanaf 17 april 1965 staat de single drie weken op de eerste plaats.


Maart 1966

Op 4 maart 1966 verschijnt in de Londense Evening Standard een interview van Maureen Cleave met John Lennon.Hij zegt ondermeer “Het chirstendom zal verdwijnen, daar hoef je niet over te discussiëren. The Beatles zijn nu al populairder dan Jezus Christus. Ik zou niet weten wat eerder zal verdwijnen: Rock and Roll of het christendom”.


Het interview schiet menig Beatle-fan in het verkeerde keelgat. In Amerika wordt zelfs een enorme anti-Beatle-campagne begonnen onder aanvoering van de Klux Klux Clan.Beatle-boeken en platen worden op grote brandstapels vernietigd.


Maart 1967

Op 2 maart 1967 wordt Lucy In The Sky With Diamonds voor Sergeant Pepper opgenomen in de Abbey Road Studio in Londen. De rest van de maand worden nog meer nummers voor het album opgenomen. Zoals Getting Better op 

9 maart en She´s Leaving Home op 17 maart 1967.


25 maart 1967 ontvangen The Beatles de Ivor Novello Award voor de liedjes Michelle en Yellow Submarine.


De hoesfoto voor de LP Sergeant Pepper wordt op 30 maart 1967 gemaakt in de fotostudio van Michael Cooper in Chelsea in Londen.


Maart 1968

Ringo Starr en zijn vrouw Maureen stoppen op 1 maart 1968 met de cursus Transcendentale meditatie bij de Maharishi Yoki in India. De hele groep, plus vrouwelijke aanhang is in India sinds 14 februari 1968. Ringo en Maureen keren naar Engeland terug ‘omdat ze de kinderen missen’. Paul en zijn vriendin Jane Asher volgen een paar dagen later.


Op 8 maart 1968 verschijnt de nieuwe single Step Inside Love van Cilla Black. Het is de herkenningsmelodie van haar tv-show die door Paul McCartney is geschreven.


Lady Madonna wordt op 15 maart 1968 uitgebracht. Voor het eerst staat er op de B-kant een nummer van George Harrison The Inner Light. Op 23 maart 1968 komt de single de Veronica Top 40 binnen en blijft steken op de derde plaats.


Maart 1969

Op 2 maart 1969 treden John en Yoko in de Lady Michell Hall in Cambridge op. Enkele nummers verschijnen later op het hun LP Life With The Lions. 


Paul McCartney trouwt op 12 maart 1969 in Londen met de Amerikaanse fotografe Linda Eastman. De receptie wordt in het beroemde Ritz Hotel gegeven. Dezelfde dag worden George en Patty Harrison in hun huis gearresteerd, omdat er een hond een hoeveelheid hasj heeft gevonden. Zij worden vrijgelaten, nadat een borgsom van 8000 gulden is betaald.


John en Yoko vliegen op 20 maart 1969 naar Gibraltar waar zij in alle stilte trouwen. Na afloop vliegen zij naar Parijs. Tijdens de vlucht schrijft John The Ballad Of John & Yoko.Een dag later begint het paar aan de legendarische Bed-In in het Amsterdamse Hilton Hotel. Aan journalisten leggen zij uit waarom zij een hele week in bed blijven liggen. De Bed-In is een groot mediaspektakel dat door Hans Boskamp in goede banen wordt geleid. Maar er zijn muzikanten die op bezoek komen bij John en Yoko. De Enschedese groep The Buffoons heeft er leuke herinneringen aan overgehouden.


Op 28 maart 1969 wordt Goodbye van Mary Hopkin uitgebracht. Het nummer is geschreven en geproduceerd door Paul McCartney In het promotiefilmpje zien we Paul met Mary aan het werk tijdens de opnamen in de platenstudio.

12 april 1969 komt de single de Veronica Top 40 binnen. Hij staat vanaf 26 april 1969 twee weken op de eerste plaats. Twee dagen later houden John en Yoko een persconferentie in een hotel in Wenen. 

Zij ontvangen de pers gezeten in twee grote witte zakken die helemaal tot over hun hoofden zijn getrokken.



Bronnen: Beatles plakboeken van Ton van Draanen. Diverse internetsites. Beatles Dagboek van Har van Fulpen. The complete Beatles Recording Sessions van Mark Lewisohn. Alle afgebeelde platenhoezen zijn van de Nederlandse persingen.


© Ton van Draanen, 2021.




Ad Visser: “Alle beschreven nieuwsfeiten op vandaagindemuziek.nl worden samengebracht door het getal. Een simpele datum vormt het spoor door de tijd. Elke dag weer. Een onderlinge samenhang tussen de gebeurtenissen lijkt te ontbreken maar bij elkaar vormen ze een complete levensgeschiedenis van de popmuziek”

#1 Albums

Nummer 1 in de Nederlandse

albumlijst op 2 december

1972: Alle Dertien Goed 4

Diverse Artiesten (7 weken 1)

2017: Gruwelijk Eng – KvK 38

(1 week 1)
2023: Liefde Is Meer - Jannes
(1 week 1)


Nummer 1 in de Vlaamse 

albumlijst op 2 december

1995: Goes Classic

Helmut Lotti (11 weken 1)

2000: 1 – The Beatles 

(1 week 1)


Nummer 1 in de Waalse

albumlijst op 2 december

2000: 1 – The Beatles 

(9 weken 1)


Nummer 1 in de Britse

albumlijst op 2 december

1967: The Sound Of Music

Soundtrack (3 weken 1)

1972: 25 Rockin’ And

Rollin’ Greats

Diverse Artiesten (3 weken 1)

1989: …But Seriously

Phil Collins (8 weken 1)


Nummer 1 in de Amerikaanse 

albumlijst op 2 december

1967: Pisces, Aquarius, 

Capricorn & Jones Ltd.

The Monkees (5 weken 1)

1995: R. Kelly – R. Kelly

(1 week 1)

2000: 1 – The Beatles 

(8 weken 1)


Nummer 1 in de Duitse 

albumlijst op 2 december

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Franse

albumlijst op 1 december

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Zwitserse

albumlijst op 1 december

1985: Promise – Sade

(3 weken 1)

1991: Dangerous

Michael Jackson (3 weken 1)

1996: Emancipation

T.A.F.K.A.P. (1 week 1)

2002: Escapology

Robbie Williams (9 weken 1)


Nummer 1 in de Oostenrijkse

albumlijst op 2 december

2001: Swing When You’re Winning

Robbie Williams (6 weken 1)

2005: Kiddy Contest Volume 11

Kiddy Contest Kids (1 week 1)


Nummer 1 in de Italiaanse 

albumlijst op 2 december

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Deense 

albumlijst op 2 december

2005: De Første Kaerester På

Manen – TV-2 (5 weken 1)


Nummer 1 in de Zweedse

albumlijst op 2 december

1977: Baccara – Baccara

(2 weken 1)

1999: S&M – Metallica

& The San Francisco Symphony

Orchestra (1 week 1)

2004: How To Dismantle An

Atomic Bomb – U2 (3 weken 1)


Nummer 1 in de Australische

albumlijst op 2 december

1974: Serenade 

Neil Diamond (7 weken 1)

1991: Achtung Baby – U2

(1 week 1)

1996: History - Past Present 

And Future Book 1

Michael Jackson (1 week 1)

2002: Escapology 

Robbie Williams (1 week 1)


Nummer 1 in de 

Nieuw-Zeelandse albumlijst 

op 2 december

2005: Hypnotized 

System Of A Down (1 week 1)


Nummer 1 in de Canadese 

albumlijst op 2 december

1996: Razorblade Suitcase

Bush X (3 weken 1)

2000: 1 – The Beatles 

(1 week 1)

#1 Hits

Nummer 1 in de Nederlandse

Top 40 op 2 december

1967: De Bostella

Johnny & Rijk (2 weken 1)

2006: Paniek In De Confetti-

Fabriek Coole Piet (1 week 1)

2017: Perfect – Ed Sheeran

(1 week 1)


Nummer 1 in de Mega Charts

op 2 december

1989: Lily Was Here

David A. Stewart & Candy 

Dulfer (4 weken 1)

2006: Cupido – Jan Smit

(5 weken 1)

2017: Officieel – Broederliefde

(1 week 1)


Nummer 1 in Vlaanderen 

op 2 december

1972: I Think I Love You

The Partridge Family

(2 weken 1)

1978: Dreadlock Holiday

10cc (2 weken 1)


Nummer 1 in Wallonië 

op 2 december

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Groot-Brittannië

op 2 december 

1978: Da Ya Think I’m Sexy

Rod Stewart (1 week 1)


Nummer 1 in Billboard 

op 2 december

1905: Where The Morning 

Glories Twine Around The

Door – Byron G. Harlan

(5 weken 1)

1911: Let Me Call You 

Sweetheart – The Columbia 

Male Quartet (7 weken 1)

1944: Into Each Life Some Rain

Must Fall – Ella Fitzgerald &

The Ink Spots (2 weken 1)

1950: The Thing – Phil Harris

(5 weken 1)

1957: You Send Me 

Sam Cooke (3 weken 1)

1967: Daydream Believer

The Monkees (4 weken 1)

1972: Papa Was A Rolling Stone

The Temptations (1 week 1)

1978: You Don’t Bring Me 

Flowers - Barbra Streisand 

& Neil Diamond (2 weken 1)

1995: One Sweet Day

Mariah Carey & Boyz II Men 

(16 weken 1)

2006: I Wanna Love You 

Akon & Snoop Dogg (1 week 1)


Nummer 1 in Cash Box

op 2 december

1967: Daydream Believer

The Monkees (4 weken 1)

1972: I’d Love You To Want Me

Lobo (1 week 1)

1989: (It’s Just) The Way That

You Look At Me – Paula Abdul

(1 week 1)


Nummer 1 in Record World

op 2 december

1967: Daydream Believer

The Monkees (3 weken 1)

1972: I’d Love You To Want Me

Lobo (1 week 1)

1978: You Don’t Bring Me 

Flowers - Barbra Streisand 

& Neil Diamond (2 weken 1)


Nummer 1 in Duitsland op

2 december

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Frankrijk

op 2 december

1976: Daddy Cool

Boney M (2 weken 1)

1995: Gangsta’s Paradise

Coolio featuring L.V.

(12 weken 1)


Nummer 1 in Zwitserland

op 2 december

1979: Gimme! Gimme! Gimme!

(A Man After Midnight

ABBA (1 week 1)

2001: Hero – Enrique Iglesias

(1 week 1)


Nummer 1 in Oostenrijk

op 2 december

2001: Because I Got Hight

Afroman (2 weken 1)


Nummer 1 in Italië

op 2 december

2006: Io Canto 

Laura Pausini (2 weken 1)


Nummer 1 in Denemarken

op 2 december

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Zweden

op 2 december

1999: Millenium 2

Markoolio (6 weken 1)

2004: Call On Me

Eric Prydz (1 week 1)


Nummer 1 in Australië

op 2 december

1985: Species Deceases (EP)

Midnight Oil (1 week 1)

1991: Black Or White

Michael Jackson (8 weken 1)


Nummer 1 in Nieuw-Zeeland

op 2 december

2005: My Humps

The Black Eyed Peas 

(2 weken 1)


Nummer 1 in Canada op

2 december

1957: Raunchy

Bill Justis (3 weken 1)

1989: When I See You Smile

Bad English (1 week 1)