VandaagindeMuziek.nl

&

Met de muziekgeschiedenis van vandaag, de jarigen en albums en singles die vandaag in Nederland, België, Engeland, Amerika, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Denemarken, Zweden, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland nummer één zijn gekomen.

Jarigen van vandaag

1938: MARCO BAKKER 

ZANGER NEDERLAND

1946: IVAN HEYLEN 

ZANGER BELGIË

1949: BROOKE ADAMS 

ACTRICE USA

1952: HANS VAN DER LUBBE

DE DIJK BASSIST

1954: ROGER VAN BOXTEL

POLITICUS NL (D66)

1955: JOHN GRISHAM 

SCHRIJVER USA

1959: TONKO DOP 

PROGRAMMAMAKER NL

1960: CARLINE BROUWER 

ACTRICE NEDERLAND

1961: VINCE NEIL

MÖTLEY CRÜE ZANGER

1963: JOSHUA KADISON

ZANGER USA

1970: TAMAR VAN DEN DOP

ACTRICE NEDERLAND

1974: SETH GREEN

ACTEUR USA

1975: JOSHUA MORROW

ACTEUR USA

1977: DAVE ‘PHOENIX’ FERREL

LINKIN PARK BASSIST

1977: KLAARTJE DE SCHEPPER

ACTRICE NEDERLAND

1980: FREE SOUFFRIAU

ACTRICE BELGIË

1983: IVAN SKOBREV

SCHAATSER RUSLAND

1989: DANIELLE HARMER

ACTRICE ENGELAND

1995: JORDAN TODOSEY

ACTEUR CANADA
1997: JC STEWART
ZANGER NOORD-IERLAND

The Beatles - Jaren Zestig - Maart

THE BEATLES DAGBOEK MAART


Maart 1962

23 maart 1962 treden The Beatles samen met Gerry and the Pacemakers in de Cavern Club in Liverpool op.


Maart 1963

Op 5 maart 1963 wordt in de Abbey Road studio 2 in Londen een nieuwe single opgenomen. De A-kant is From Me To You. De B-kant is Thank You Girl. De single wordt op 11 april 1963 uitgebracht.


9 maart 1963 beginnnen The Beatles aan hun tweede tournee door Engeland. Ze spelen in één programma met Amerikaanse sterren: Tommy Roe en Chris Montez. Het eerste concert is in het Granada Theatre in East-Ham. 

De tournee duurt tot 31 maart 1963.


Op 22 maart 1963 wordt in Engeland hun allereerste LP Please Please Me uitgebracht. Ringo zingt één nummer op het album Boys. Het is geen compositie van John Lennon en Paul McCartney maar van Willie Dixon. In 1960 is het nummer de B-kant van de hit Will You Love Me Tomorrow" van The Shirelles.


Maart 1964

Op 2 maart 1964 beginnen de opnamen van de allereerste film van de mannen uit Liverpool. De titel A Hard Day’s Night is verzonnen door Ringo Starr. Richard Lester is de regisseur van de zwart/wit film. 13 maart 1964 worden voor de film opnamen gemaakt op Gatwick Airport.


20 maart 1964 wordt de single Can't Buy Me Love uitgebracht. Op de B-kant staat You Can't Do That. Op het nummer bespeelt George voor het eerst zijn 12-snarige Rickenbacker 360 gitaar.


23 maart 1964 verschijnt het eerste boek van John Lennon In his own write.


Maart 1965

Op 13 maart 1965 arriveren The Beatles in Oostenrijk om opnamen in de sneeuw te maken voor de speelfim Help!


De single Rock And Roll Music/No Reply komt op 27 maart 1965 de Veronica Top 40 binnen. Vanaf 17 april 1965 staat de single drie weken op de eerste plaats.


Maart 1966

Op 4 maart 1966 verschijnt in de Londense Evening Standard een interview van Maureen Cleave met John Lennon.Hij zegt ondermeer “Het chirstendom zal verdwijnen, daar hoef je niet over te discussiëren. The Beatles zijn nu al populairder dan Jezus Christus. Ik zou niet weten wat eerder zal verdwijnen: Rock and Roll of het christendom”.


Het interview schiet menig Beatle-fan in het verkeerde keelgat. In Amerika wordt zelfs een enorme anti-Beatle-campagne begonnen onder aanvoering van de Klux Klux Clan.Beatle-boeken en platen worden op grote brandstapels vernietigd.


Maart 1967

Op 2 maart 1967 wordt Lucy In The Sky With Diamonds voor Sergeant Pepper opgenomen in de Abbey Road Studio in Londen. De rest van de maand worden nog meer nummers voor het album opgenomen. Zoals Getting Better op 

9 maart en She´s Leaving Home op 17 maart 1967.


25 maart 1967 ontvangen The Beatles de Ivor Novello Award voor de liedjes Michelle en Yellow Submarine.


De hoesfoto voor de LP Sergeant Pepper wordt op 30 maart 1967 gemaakt in de fotostudio van Michael Cooper in Chelsea in Londen.


Maart 1968

Ringo Starr en zijn vrouw Maureen stoppen op 1 maart 1968 met de cursus Transcendentale meditatie bij de Maharishi Yoki in India. De hele groep, plus vrouwelijke aanhang is in India sinds 14 februari 1968. Ringo en Maureen keren naar Engeland terug ‘omdat ze de kinderen missen’. Paul en zijn vriendin Jane Asher volgen een paar dagen later.


Op 8 maart 1968 verschijnt de nieuwe single Step Inside Love van Cilla Black. Het is de herkenningsmelodie van haar tv-show die door Paul McCartney is geschreven.


Lady Madonna wordt op 15 maart 1968 uitgebracht. Voor het eerst staat er op de B-kant een nummer van George Harrison The Inner Light. Op 23 maart 1968 komt de single de Veronica Top 40 binnen en blijft steken op de derde plaats.


Maart 1969

Op 2 maart 1969 treden John en Yoko in de Lady Michell Hall in Cambridge op. Enkele nummers verschijnen later op het hun LP Life With The Lions. 


Paul McCartney trouwt op 12 maart 1969 in Londen met de Amerikaanse fotografe Linda Eastman. De receptie wordt in het beroemde Ritz Hotel gegeven. Dezelfde dag worden George en Patty Harrison in hun huis gearresteerd, omdat er een hond een hoeveelheid hasj heeft gevonden. Zij worden vrijgelaten, nadat een borgsom van 8000 gulden is betaald.


John en Yoko vliegen op 20 maart 1969 naar Gibraltar waar zij in alle stilte trouwen. Na afloop vliegen zij naar Parijs. Tijdens de vlucht schrijft John The Ballad Of John & Yoko.Een dag later begint het paar aan de legendarische Bed-In in het Amsterdamse Hilton Hotel. Aan journalisten leggen zij uit waarom zij een hele week in bed blijven liggen. De Bed-In is een groot mediaspektakel dat door Hans Boskamp in goede banen wordt geleid. Maar er zijn muzikanten die op bezoek komen bij John en Yoko. De Enschedese groep The Buffoons heeft er leuke herinneringen aan overgehouden.


Op 28 maart 1969 wordt Goodbye van Mary Hopkin uitgebracht. Het nummer is geschreven en geproduceerd door Paul McCartney In het promotiefilmpje zien we Paul met Mary aan het werk tijdens de opnamen in de platenstudio.

12 april 1969 komt de single de Veronica Top 40 binnen. Hij staat vanaf 26 april 1969 twee weken op de eerste plaats. Twee dagen later houden John en Yoko een persconferentie in een hotel in Wenen. 

Zij ontvangen de pers gezeten in twee grote witte zakken die helemaal tot over hun hoofden zijn getrokken.



Bronnen: Beatles plakboeken van Ton van Draanen. Diverse internetsites. Beatles Dagboek van Har van Fulpen. The complete Beatles Recording Sessions van Mark Lewisohn. Alle afgebeelde platenhoezen zijn van de Nederlandse persingen.


© Ton van Draanen, 2021.




Ad Visser: “Alle beschreven nieuwsfeiten op vandaagindemuziek.nl worden samengebracht door het getal. Een simpele datum vormt het spoor door de tijd. Elke dag weer. Een onderlinge samenhang tussen de gebeurtenissen lijkt te ontbreken maar bij elkaar vormen ze een complete levensgeschiedenis van de popmuziek”

#1 Albums

Nummer 1 in de Nederlandse

albumlijst op 8 februari

1986: Feargal Sharkey

Feargal Sharkey (2 weken 1)

2014: Hydra 

Within Temptation (1 week 1)
2025: Hurry Up Tomorrow
The Weeknd (-)


Nummer 1 in de Vlaamse

albumlijst op 8 februari

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Waalse 

albumlijst op 8 februari

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Britse

albumlijst op 8 februari

1969: The Best Of The Seekers

The Seekers (1 week 1)

1975: Greatest Hits

Engelbert Humperdinck

(3 weken 1)

1992: High On The Happy Side

Wet Wet Wet (2 weken 1)

1997: Glow – Reef (1 week 1)


Nummer 1 in de Amerikaanse

albumlijst op 8 februari

1969: TCB – Diana Ross &

The Supremes & 

The Temptations (1 week 1)


Nummer 1 in de Franse

albumlijst op 8 februari

2004: Feels Like Home

Norah Jones (3 weken 1)


Nummer 1 in de West-Duitse

albumlijst op 8 februari

1982: Ich Will Leben

Peter Maffay (3 weken 1)


Nummer 1 in de Zwitserse

albumlijst op 8 februari

1987: Graceland

Paul Simon (4 weken 1)

1998: Titanic 

Soundtrack/James Horner 

(5 weken 1)

2009: Working On A Dream

Bruce Springsteen (1 week 1)


Nummer 1 in de Oostenrijkse

albumlijst op 8 februari

2008: Spirit – Leona Lewis

(1 week 1)


Nummer 1 in de Italiaanse

albumlijst op 8 februari

2001: Esco Di Rado E Parlo 

Ancora Meno

Adriano Celentano 

(4 weken 1)


Nummer 1 in de Deense

albumlijst op 8 februari

2008: Kandis 12 – Kandis

(2 weken 1)


Nummer 1 in de Zweedse

albumlijst op 8 februari

1989: Mystery Girl

Roy Orbison (8 weken 1)

2007: Not Too Late

Norah Jones (3 weken 1)


Nummer 1 in de Australische

albumlijst op 8 februari

1999: Come On Over

Shania Twain (5 weken 1)


Nummer 1 in de 

Nieuw-Zeelandse albumlijst 

op 8 februari

2002: Come With Us

The Chemical Brothers

(1 week 1)

2010: I Dreamed A Dream

Susan Boyle (2 weken 1)


Nummer 1 in de Canadese

albumlijst op 8 februari

Geen nieuwe nummer 1-albums

#1 Hits

Nummer 1 in de Nederlandse 

Top 40 op 8 februari

2003: Sorry Seems To Be 

The Hardest Word 

Blue & Elton John (5 weken 1)


Nummer 1 in de Mega Charts

op 8 februari

1986: When The Going Gets 

Tough, The Tough Get Going

Billy Ocean (5 weken 1)

2003: Sorry Seems To Be 

The Hardest Word 

Blue & Elton John (4 weken 1)


Nummer 1 in Vlaanderen op

8 februari

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Wallonië op

8 februari

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Groot-Brittannië

op 8 februari

1986: When The Going Gets 

Tough, The Tough Get Going

Billy Ocean (4 weken 1)

1997: Ain’t Nobody 

LL Cool J (1 week 1)

2003: All The Things She Said

t.A.T.u. (4 weken 1)


Nummer 1 in Billboard

op 8 februari

1908: Under Any Old Flag

At All – Billy Murray

(6 weken 1)

1930: Happy Days Are Here

Again – Benny Meroff

(3 weken 1)

1936: Alone – Tommy Dorsey

(6 weken 1)

1941: There I Go

Vaughn Monroe (3 weken 1)

1947: Huggin’ And Chalkin’

Hoagy Carmichael 

(2 weken 1)

1960: Teen Angel 

Mark Dinning (2 weken 1)

1975: Fire – The Ohio Players 

(1 week 1)

1992: I’m Too Sexy 

Right Said Fred (3 weken 1)

2003: All I Have

Jennifer Lopez featuring

LL Cool J (4 weken 1)


Nummer 1 in Cash Box

op 8 februari

1958: The Stroll

The Diamonds (2 weken 1)

1969: Touch Me

The Doors (1 week 1)

1975: Boogie On Reggae Woman

Stevie Wonder (1 week 1)

1992: Diamonds And Pearls

Prince & The New Power

Generation (2 weken 1)


Nummer 1 in Record World

op 8 februari

1975: Boogie On Reggae Woman

Stevie Wonder (1 week 1)


Nummer 1 in West-Duitsland

op 8 februari

1982: Skandal Im Sperrbezirk

The Spider Murphy Gang

(1 week 1)


Nummer 1 in Frankrijk

op 8 februari

1964: Si Je Chante

Sylvie Vartan (1 week 1)

1975: Une Fille Aux Yeux Clairs

Michel Sardou (3 weken 1)

1980: Another Brick In The Wall

(Part 2) – Pink Floyd

(5 weken 1)

1992: Song Of Ocarina

J.P. Audin & Diego Modena

(1 week 1)


Nummer 1 in Zwitserland

op 8 februari

1972: Sacramento

The Middle Of The Road

(5 weken 1)

1987: C’Est La Vie

Robbie Nevil (2 weken 1)

1998: My Heart Will Go On 

Céline Dion  (16 weken 1)


Nummer 1 in Oostenrijk

op 8 februari

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Italië op

8 februari

1964: Una Lacrima Sul Viso 

Bobby Solo (9 weken 1)

1986: Diamond - Via Verdi

(1 week 1)

1997: Let A Boy Cry 

Gala (2 weken 1)

2003: Mundian To Bach Ke 

Panjabi MC (3 weken 1)


Nummer 1 in Denemarken

op 8 februari

2002: Whenever Wherever

Shakira (7 weken 1)


Nummer 1 in Zweden

op 8 februari

1980: Video Killed The Radio

Star – The Buggles

(2 weken 1)

1983: Our House

Madness (4 weken 1)

1989: Buffalo Stance

Neneh Cherry (2 weken 1)

2001: Romeo – Shebang

(7 weken 1)

2007: Värsta Schlagern

Markoolio & Linda Bengtzing

(2 weken 1)


Nummer 1 in Australië op

8 februari

1969: Lily The Pink

The Scaffold (2 weken 1)

2010: Replay – Iyaz 

(2 weken 1)


Nummer 1 in Nieuw-Zeeland

op 8 februari

1980: Another Brick In The Wall

(Part 2) - Pink Floyd 

(5 weken 1)

2002: Whenever Wherever

Shakira (8 weken 1)


Nummer 1 in Canada op

8 februari

1965: Let’s Lock The Door

Jay & The Americans (1 week 1)

1975: Please Mr. Postman

The Carpenters (1 week 1)

1986: I Miss You – Klymaxx

(1 week 1)

1999: ….Baby One More Time

Britney Spears   (3 weken 1)