VandaagindeMuziek.nl

&

Met de muziekgeschiedenis van vandaag, de jarigen en albums en singles die vandaag in Nederland, België, Engeland, Amerika, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Denemarken, Zweden, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland nummer één zijn gekomen.

Jarigen van vandaag

1943: KENNY GAMBLE
PRODUCER "PHILLYSOUND" USA
1943: JIM KALE 

THE GUESS WHO BASSIST

1948: BILLY HURD

THE RUBETTES TOETSENIST


1954: JOE JACKSON

ZANGER ENGELAND

1954: BRYAN BASSETT

WILD CHERRY SOLOGITARIST

1954: CARRIE 

PRESENTATRICE NEDERLAND

1960: PAUL GENDLER

MODERN ROMANCE GITARIST

1964: HAMISCH SECLOCHAN

THE PASADENAS ZANGER

1965: DIANA WOEI 

WEERVROUW NEDERLAND


1968: MABEL WISSE SMIT 

PRINSES NEDERLAND

1969: EDDIE GARCIA 

ACTEUR USA

1970: ANDY BELL

OASIS GITARIST

1970: ALI SHAHEED 

A TRIBE CALLED QUEST

1972: AISLING REYNOLDS

THE REYNOLDS GIRLS ZANGERES

1977: JASPER DE VRIES

PRESENTATOR NEDERLAND
1981: SANDI THOM

ZANGERES SCHOTLAND


1983: ANNELIES KUIJSTERS

KREZIP TOETSENISTE

1985: JARELL ‘J BOOG’ HOUSTON

B2K ZANGER

1993: ALYSON STONER

ZANGERES/DANSERES USA

The Beatles - Jaren Zestig - Maart

THE BEATLES DAGBOEK MAART


Maart 1962

23 maart 1962 treden The Beatles samen met Gerry and the Pacemakers in de Cavern Club in Liverpool op.


Maart 1963

Op 5 maart 1963 wordt in de Abbey Road studio 2 in Londen een nieuwe single opgenomen. De A-kant is From Me To You. De B-kant is Thank You Girl. De single wordt op 11 april 1963 uitgebracht.


9 maart 1963 beginnnen The Beatles aan hun tweede tournee door Engeland. Ze spelen in één programma met Amerikaanse sterren: Tommy Roe en Chris Montez. Het eerste concert is in het Granada Theatre in East-Ham. 

De tournee duurt tot 31 maart 1963.


Op 22 maart 1963 wordt in Engeland hun allereerste LP Please Please Me uitgebracht. Ringo zingt één nummer op het album Boys. Het is geen compositie van John Lennon en Paul McCartney maar van Willie Dixon. In 1960 is het nummer de B-kant van de hit Will You Love Me Tomorrow" van The Shirelles.


Maart 1964

Op 2 maart 1964 beginnen de opnamen van de allereerste film van de mannen uit Liverpool. De titel A Hard Day’s Night is verzonnen door Ringo Starr. Richard Lester is de regisseur van de zwart/wit film. 13 maart 1964 worden voor de film opnamen gemaakt op Gatwick Airport.


20 maart 1964 wordt de single Can't Buy Me Love uitgebracht. Op de B-kant staat You Can't Do That. Op het nummer bespeelt George voor het eerst zijn 12-snarige Rickenbacker 360 gitaar.


23 maart 1964 verschijnt het eerste boek van John Lennon In his own write.


Maart 1965

Op 13 maart 1965 arriveren The Beatles in Oostenrijk om opnamen in de sneeuw te maken voor de speelfim Help!


De single Rock And Roll Music/No Reply komt op 27 maart 1965 de Veronica Top 40 binnen. Vanaf 17 april 1965 staat de single drie weken op de eerste plaats.


Maart 1966

Op 4 maart 1966 verschijnt in de Londense Evening Standard een interview van Maureen Cleave met John Lennon.Hij zegt ondermeer “Het chirstendom zal verdwijnen, daar hoef je niet over te discussiëren. The Beatles zijn nu al populairder dan Jezus Christus. Ik zou niet weten wat eerder zal verdwijnen: Rock and Roll of het christendom”.


Het interview schiet menig Beatle-fan in het verkeerde keelgat. In Amerika wordt zelfs een enorme anti-Beatle-campagne begonnen onder aanvoering van de Klux Klux Clan.Beatle-boeken en platen worden op grote brandstapels vernietigd.


Maart 1967

Op 2 maart 1967 wordt Lucy In The Sky With Diamonds voor Sergeant Pepper opgenomen in de Abbey Road Studio in Londen. De rest van de maand worden nog meer nummers voor het album opgenomen. Zoals Getting Better op 

9 maart en She´s Leaving Home op 17 maart 1967.


25 maart 1967 ontvangen The Beatles de Ivor Novello Award voor de liedjes Michelle en Yellow Submarine.


De hoesfoto voor de LP Sergeant Pepper wordt op 30 maart 1967 gemaakt in de fotostudio van Michael Cooper in Chelsea in Londen.


Maart 1968

Ringo Starr en zijn vrouw Maureen stoppen op 1 maart 1968 met de cursus Transcendentale meditatie bij de Maharishi Yoki in India. De hele groep, plus vrouwelijke aanhang is in India sinds 14 februari 1968. Ringo en Maureen keren naar Engeland terug ‘omdat ze de kinderen missen’. Paul en zijn vriendin Jane Asher volgen een paar dagen later.


Op 8 maart 1968 verschijnt de nieuwe single Step Inside Love van Cilla Black. Het is de herkenningsmelodie van haar tv-show die door Paul McCartney is geschreven.


Lady Madonna wordt op 15 maart 1968 uitgebracht. Voor het eerst staat er op de B-kant een nummer van George Harrison The Inner Light. Op 23 maart 1968 komt de single de Veronica Top 40 binnen en blijft steken op de derde plaats.


Maart 1969

Op 2 maart 1969 treden John en Yoko in de Lady Michell Hall in Cambridge op. Enkele nummers verschijnen later op het hun LP Life With The Lions. 


Paul McCartney trouwt op 12 maart 1969 in Londen met de Amerikaanse fotografe Linda Eastman. De receptie wordt in het beroemde Ritz Hotel gegeven. Dezelfde dag worden George en Patty Harrison in hun huis gearresteerd, omdat er een hond een hoeveelheid hasj heeft gevonden. Zij worden vrijgelaten, nadat een borgsom van 8000 gulden is betaald.


John en Yoko vliegen op 20 maart 1969 naar Gibraltar waar zij in alle stilte trouwen. Na afloop vliegen zij naar Parijs. Tijdens de vlucht schrijft John The Ballad Of John & Yoko.Een dag later begint het paar aan de legendarische Bed-In in het Amsterdamse Hilton Hotel. Aan journalisten leggen zij uit waarom zij een hele week in bed blijven liggen. De Bed-In is een groot mediaspektakel dat door Hans Boskamp in goede banen wordt geleid. Maar er zijn muzikanten die op bezoek komen bij John en Yoko. De Enschedese groep The Buffoons heeft er leuke herinneringen aan overgehouden.


Op 28 maart 1969 wordt Goodbye van Mary Hopkin uitgebracht. Het nummer is geschreven en geproduceerd door Paul McCartney In het promotiefilmpje zien we Paul met Mary aan het werk tijdens de opnamen in de platenstudio.

12 april 1969 komt de single de Veronica Top 40 binnen. Hij staat vanaf 26 april 1969 twee weken op de eerste plaats. Twee dagen later houden John en Yoko een persconferentie in een hotel in Wenen. 

Zij ontvangen de pers gezeten in twee grote witte zakken die helemaal tot over hun hoofden zijn getrokken.



Bronnen: Beatles plakboeken van Ton van Draanen. Diverse internetsites. Beatles Dagboek van Har van Fulpen. The complete Beatles Recording Sessions van Mark Lewisohn. Alle afgebeelde platenhoezen zijn van de Nederlandse persingen.


© Ton van Draanen, 2021.




Ad Visser: “Alle beschreven nieuwsfeiten op vandaagindemuziek.nl worden samengebracht door het getal. Een simpele datum vormt het spoor door de tijd. Elke dag weer. Een onderlinge samenhang tussen de gebeurtenissen lijkt te ontbreken maar bij elkaar vormen ze een complete levensgeschiedenis van de popmuziek”

#1 Albums

Nummer 1 in de Nederlandse

albumlijst op 11 augustus


2012: Für Ein Tag

Helene Fischer (1 week 1)


Nummer 1 in de Vlaamse 

albumlijst op 11 augustus

2012: 2 – Netsky (1 week 1)↨


Nummer 1 in de Waalse 

albumlijst op 11 augustus

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Britse

albumlijst op 11 augustus

1984: Now That’s What 

I Call Music 3!

Diverse Artiesten (8 weken 1)

2001: White Ladder

David Gray (1 week 1)


Nummer 1 in de Amerikaanse

albumlijst op 11 augustus

1945: Carousel – Original Cast

(6 weken 1)

1951: Show Boat 

Movie Soundtrack (19 weken 1)

Bestverkochte album van 1951

1958: Tchaikovsky - Piano 

Concerto No. 1 

Van Cliburn (7 weken 1)


2012: Uncaged        

Zac Brown Band (1 week 1)


Nummer 1 in de Duitse 

albumlijst op 11 augustus

1997: Der Deutsche Hitmix 

Volume 3 

Diverse Artiesten (2 weken 1)


Nummer 1 in de Zwitserse 

albumlijst op 11 augustus

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in de Oostenrijkse

albumlijst op 11 augustus

1991: Crazy World

The Scorpions (2 weken 1)

2006: Ich Denk An Dich

Semino Rossi (2 weken 1)


Nummer 1 in de Franse

albumlijst op 10 augustus

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Italiaanse

albumlijst op 11 augustus

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Deense 

albumlijst op 10 augustus

2001: Bridget Jones Diary

Soundtrack (4 weken 1)

2007: 37 Days – Beth Hart

(2 weken 1)


Nummer 1 in de Zweedse

albumlijst op 10 augustus

2000: Northern Star

Melanie C (4 weken 1)


Nummer 1 in de Australische

albumlijst op 11 augustus

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de 

Nieuw-Zeelandse albumlijst

op 11 augustus

1985: Greatest Hits Volumes 

1 & 2 - Billy Joel (3 weken 1)


2008: Mamma Mia: The Movie

Mamma Mia Cast (3 weken 1)


Nummer 1 in de Canadese 

albumlijst op 11 augustus

Geen nieuwe nummer 1-albums

#1 Hits

Nummer 1 in de Nederlandse 

Top 40 op 11 augustus

2001: Elevation - U2 

(1 week 1)

2007: Je Bent Zo 

Jeroen Van Der Boom 

(2 weken 1)

2012: Slapeloze Nachten

The Opposites (1 week 1)


Nummer 1 in de Mega Charts

op 11 augustus

1984: Two Tribes

(Cowboys & Indians)

Frankie Goes To Hollywood

(3 weken 1)

2001: Elevation – U2 (1 week 1)


2007: Blijf Bij Mij

Gerard Joling & André Hazes

(1 week 1)

2012: Alles Overwinnen

Nick & Simon (2 weken 1)


Nummer 1 in Vlaanderen

op 11 augustus

1979: I Was Made For 

Loving You – Kiss (2 weken 1)

1990: Killer – Adamski (1 week 1)

2007: Scars – Stan Van Samang

(4 weken 1)


2012: This Is Love – Will.I.Am

featuring Eva Simons

(2 weken 1)


Nummer 1 in Wallonië op

11 augustus

2001: Près De Moi

Lorie (3 weken 1)


Nummer 1 in Groot-Brittannië

op 11 augustus

1953: Song From Moulin 

Rouge - Mantovani 

(4 weken 1)


Nummer 1 in Billboard

op 11 augustus

1917: Lookout Mountain

Henry Burr & Albert Campbell

(2 weken 1)

1923: Swingin’ Down The Lane

Isham Jones (6 weken 1)

1962: Breaking Up Is Hard To Do

Neil Sedaka (2 weken 1)

1984: Ghostbusters

Ray Parker Jr. (3 weken 1)

2007: Beautiful Girls

Sean Kingston (4 weken 1)


Nummer 1 in Cash Box 

op 11 augustus

1951: Come On-A My House

Rosemary Clooney/

Kay Starr (2 weken 1)


1973: Touch Me In The Morning

Diana Ross (1 week 1)

1984: Ghostbusters

Ray Parker Jr. (2 weken 1)

1990: Vision Of Love

Mariah Carey (2 weken 1)


Nummer 1 in Record World

op 11 augustus

1973: Touch Me In The Morning

Diana Ross (1 week 1)


Nummer 1 in Duitsland op

11 augustus

2003: In The Shadows

The Rasmus (1 week 1)


Nummer 1 in Zwitserland

op 11 augustus

2002: A Little Less Conversation

Elvis vs JXL (1 week 1)


Nummer 1 in Oostenrijk

op 11 augustus

2002: Without Me

Eminem (3 weken 1)


Nummer 1 in Frankrijk

op 11 augustus

1962: J’Entends Siffer Le Train

Richard Anthony (9 weken 1)

1990: Soca Dance 

Charles D. Lewis (6 weken 1)

2007: 4 Mots Sur Un Piano

Patrick Fiori, Jean-Jacques

Goldman & Christine Ricol

(2 weken 1)


Nummer 1 in Italië 

op 11 augustus

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Denemarken

op 11 augustus

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Zweden

op 11 augustus

1993: What’s Up?

4 Non Blondes (6 weken 1)


Nummer 1 in Australië

op 11 augustus


1956: The Poor People Of Paris

Les Baxter (1 week 1)

1962: Roses Are Red 

(My Love) - Bobby Vinton 

(4 weken 1)


Nummer 1 in Nieuw-Zeeland 

op 11 augustus

1967: A Whiter Shade Of Pale

Procol Harum (1 week 1)

1995: Waterfalls – TLC

(4 weken 1)


Nummer 1 in Canada op

11 augustus

1979: Bad Girls

Donna Summer (2 weken 1)

1990: Across The River

Bruce Hornsby (2 weken 1)

2007: Beautiful Girls

Sean Kingston (2 weken 1)