VandaagindeMuziek.nl

&

Met de muziekgeschiedenis van vandaag, de jarigen en albums en singles die vandaag in Nederland, België, Engeland, Amerika, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Denemarken, Zweden, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland nummer één zijn gekomen.

Jarigen van vandaag

1943: JEFF WAYNE

COMPONIST ENGELAND

1945: DEBORAH HARRY 

BLONDIE ZANGERES

1946: JUNE MONTIERO

THE TOYS ZANGERES

1947: RICH DODSON

THE STAMPEDERS GITARIST

1949: CARRY SLEE

SCHRIJFSTER NEDERLAND

1949: JOHN FARNHAM

ZANGER AUSTRALIË

1951: FRED SCHNEIDER

THE B-52’S ZANGER

1951: HARRIE JEKKERS

KLEIN ORKEST ZANGER

1952: DAN AYKROYD

ACTEUR USA

1952: LEON NDUGU CHANCLER

SANTANA DRUMMER

1956: PHIL SOLEM

THE REMBRANDTS ZANGER

1961: MICHELLE WRIGHT

COUNTRYZANGERES USA

1963: RODDY BOTTUM

EX-TOETSENIST VAN 

FAITH NO MORE

1964: ROSS KEMP

ACTEUR ENGELAND

1966: EDGER HAMER

HOOFDREDACTEUR

(TROSKOMPAS)

1967: PAMELA ANDERSON

ACTRICE USA

1971: MISSY ELLIOTT

ZANGERES USA

1971: MARLAYNE SAHUPALA

ZANGERES/PRESENTATRICE

NEDERLAND

1972: CLAIRE FORLANI

ACTRICE USA

1974: KEITH DUFFY

BOYZONE ZANGER

1976: PATRICK KLUIVERT

VOETBALLER NEDERLAND

1976: RUUD VAN NISTELROOY

VOETBALLER NEDERLAND

1977: BIRGIT SCHUURMAN

ZANGERES/ACTRICE NEDERLAND

1981: DANTE THOMAS

ZANGER USA

1982: MIRJAM TIMMER

TWARRES ZANGERES

1983: MARIT LARSEN 

M2M ZANGERES


1986: KRAANTJE PAPPIE

(ALEX VAN DER ZOUWEN)

RAPPER NEDERLAND

1989: DANIËL RICCIARDO

AUTOCOUREUR AUSTRALIË

1990: YOUNG B.

(BIANCA DUPRI)

ZANGERES USA

1998: FABIËNNE BERGMANS

ZANGERES NEDERLAND

(WINNAAR THE VOICE KIDS 2012)

The Beatles - Jaren Zestig - Maart

THE BEATLES DAGBOEK MAART


Maart 1962

23 maart 1962 treden The Beatles samen met Gerry and the Pacemakers in de Cavern Club in Liverpool op.


Maart 1963

Op 5 maart 1963 wordt in de Abbey Road studio 2 in Londen een nieuwe single opgenomen. De A-kant is From Me To You. De B-kant is Thank You Girl. De single wordt op 11 april 1963 uitgebracht.


9 maart 1963 beginnnen The Beatles aan hun tweede tournee door Engeland. Ze spelen in één programma met Amerikaanse sterren: Tommy Roe en Chris Montez. Het eerste concert is in het Granada Theatre in East-Ham. 

De tournee duurt tot 31 maart 1963.


Op 22 maart 1963 wordt in Engeland hun allereerste LP Please Please Me uitgebracht. Ringo zingt één nummer op het album Boys. Het is geen compositie van John Lennon en Paul McCartney maar van Willie Dixon. In 1960 is het nummer de B-kant van de hit Will You Love Me Tomorrow" van The Shirelles.


Maart 1964

Op 2 maart 1964 beginnen de opnamen van de allereerste film van de mannen uit Liverpool. De titel A Hard Day’s Night is verzonnen door Ringo Starr. Richard Lester is de regisseur van de zwart/wit film. 13 maart 1964 worden voor de film opnamen gemaakt op Gatwick Airport.


20 maart 1964 wordt de single Can't Buy Me Love uitgebracht. Op de B-kant staat You Can't Do That. Op het nummer bespeelt George voor het eerst zijn 12-snarige Rickenbacker 360 gitaar.


23 maart 1964 verschijnt het eerste boek van John Lennon In his own write.


Maart 1965

Op 13 maart 1965 arriveren The Beatles in Oostenrijk om opnamen in de sneeuw te maken voor de speelfim Help!


De single Rock And Roll Music/No Reply komt op 27 maart 1965 de Veronica Top 40 binnen. Vanaf 17 april 1965 staat de single drie weken op de eerste plaats.


Maart 1966

Op 4 maart 1966 verschijnt in de Londense Evening Standard een interview van Maureen Cleave met John Lennon.Hij zegt ondermeer “Het chirstendom zal verdwijnen, daar hoef je niet over te discussiëren. The Beatles zijn nu al populairder dan Jezus Christus. Ik zou niet weten wat eerder zal verdwijnen: Rock and Roll of het christendom”.


Het interview schiet menig Beatle-fan in het verkeerde keelgat. In Amerika wordt zelfs een enorme anti-Beatle-campagne begonnen onder aanvoering van de Klux Klux Clan.Beatle-boeken en platen worden op grote brandstapels vernietigd.


Maart 1967

Op 2 maart 1967 wordt Lucy In The Sky With Diamonds voor Sergeant Pepper opgenomen in de Abbey Road Studio in Londen. De rest van de maand worden nog meer nummers voor het album opgenomen. Zoals Getting Better op 

9 maart en She´s Leaving Home op 17 maart 1967.


25 maart 1967 ontvangen The Beatles de Ivor Novello Award voor de liedjes Michelle en Yellow Submarine.


De hoesfoto voor de LP Sergeant Pepper wordt op 30 maart 1967 gemaakt in de fotostudio van Michael Cooper in Chelsea in Londen.


Maart 1968

Ringo Starr en zijn vrouw Maureen stoppen op 1 maart 1968 met de cursus Transcendentale meditatie bij de Maharishi Yoki in India. De hele groep, plus vrouwelijke aanhang is in India sinds 14 februari 1968. Ringo en Maureen keren naar Engeland terug ‘omdat ze de kinderen missen’. Paul en zijn vriendin Jane Asher volgen een paar dagen later.


Op 8 maart 1968 verschijnt de nieuwe single Step Inside Love van Cilla Black. Het is de herkenningsmelodie van haar tv-show die door Paul McCartney is geschreven.


Lady Madonna wordt op 15 maart 1968 uitgebracht. Voor het eerst staat er op de B-kant een nummer van George Harrison The Inner Light. Op 23 maart 1968 komt de single de Veronica Top 40 binnen en blijft steken op de derde plaats.


Maart 1969

Op 2 maart 1969 treden John en Yoko in de Lady Michell Hall in Cambridge op. Enkele nummers verschijnen later op het hun LP Life With The Lions. 


Paul McCartney trouwt op 12 maart 1969 in Londen met de Amerikaanse fotografe Linda Eastman. De receptie wordt in het beroemde Ritz Hotel gegeven. Dezelfde dag worden George en Patty Harrison in hun huis gearresteerd, omdat er een hond een hoeveelheid hasj heeft gevonden. Zij worden vrijgelaten, nadat een borgsom van 8000 gulden is betaald.


John en Yoko vliegen op 20 maart 1969 naar Gibraltar waar zij in alle stilte trouwen. Na afloop vliegen zij naar Parijs. Tijdens de vlucht schrijft John The Ballad Of John & Yoko.Een dag later begint het paar aan de legendarische Bed-In in het Amsterdamse Hilton Hotel. Aan journalisten leggen zij uit waarom zij een hele week in bed blijven liggen. De Bed-In is een groot mediaspektakel dat door Hans Boskamp in goede banen wordt geleid. Maar er zijn muzikanten die op bezoek komen bij John en Yoko. De Enschedese groep The Buffoons heeft er leuke herinneringen aan overgehouden.


Op 28 maart 1969 wordt Goodbye van Mary Hopkin uitgebracht. Het nummer is geschreven en geproduceerd door Paul McCartney In het promotiefilmpje zien we Paul met Mary aan het werk tijdens de opnamen in de platenstudio.

12 april 1969 komt de single de Veronica Top 40 binnen. Hij staat vanaf 26 april 1969 twee weken op de eerste plaats. Twee dagen later houden John en Yoko een persconferentie in een hotel in Wenen. 

Zij ontvangen de pers gezeten in twee grote witte zakken die helemaal tot over hun hoofden zijn getrokken.



Bronnen: Beatles plakboeken van Ton van Draanen. Diverse internetsites. Beatles Dagboek van Har van Fulpen. The complete Beatles Recording Sessions van Mark Lewisohn. Alle afgebeelde platenhoezen zijn van de Nederlandse persingen.


© Ton van Draanen, 2021.




Ad Visser: “Alle beschreven nieuwsfeiten op vandaagindemuziek.nl worden samengebracht door het getal. Een simpele datum vormt het spoor door de tijd. Elke dag weer. Een onderlinge samenhang tussen de gebeurtenissen lijkt te ontbreken maar bij elkaar vormen ze een complete levensgeschiedenis van de popmuziek”

#1 Albums

Nummer 1 in de Nederlandse

albumlijst op 1 juli

1995: HIStory - Past Present

& Future – Book 1

Michael Jackson (3 weken 1)
2023: Harry's House
Harry Styles (1 week 1)↨


Nummer 1 in de Vlaamse 

albumlijst op 1 juli

1995: HIStory - Past Present

& Future – Book 1

Michael Jackson (2 weken 1)


2006: U-Turn - Udo (1 week 1)


Nummer 1 in de Waalse 

albumlijst op 1 juli

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Britse

albumlijst op 1 juli

1961: South Pacific

Soundtrack (4 weken 1)

1995: These Days 

Bon Jovi (4 weken 1)

2000: The Marshall Mathers LP

Eminem (1 week 1)

2007: An End Has A Start

The Editors (1 week 1)


Nummer 1 in de Amerikaanse

albumlijst op 1 juli


1967: Sergeant Pepper’s Lonely

Hearts Club Band 

The Beatles (15 weken 1)

2006: The Big Bang

Busta Rhymes (1 week 1)


Nummer 1 in de West-Duitse 

albumlijst op 1 juli

1985: Born In The U.S.A.

Bruce Springsteen (11 weken 1)


Nummer 1 in de Franse 

albumlijst op 1 juli

2000: Live À Tour Eiffel

Johnny Hallyday (2 weken 1)

2006: La Septième Vague

Laurent Voulzy (6 weken 1)


Nummer 1 in de Zwitserse 

albumlijst op 1 juli

1984: Man On The Line

Chris De Burgh (1 week 1)


Nummer 1 in de Oostenrijkse

albumlijst op 1 juli

1982: Viva Sunshine

Diverse Artiesten (2 weken 1)

1983: Tauchen – Prokopetz

DÖF (14 weken 1)

1984: Footloose

Original Soundtrack (2 weken 1)


1986: Ready For Romance

Modern Talking (4 weken 1)

1987: Whitney

Whitney Houston (4 weken 1)

1989: Doch Die Sehnsucht Bleibt...

Kastelruther Spatzen (2 weken 1)

2001: Männersache

Rainhard Fendrich (10 weken 1)


Nummer 1 in de Italiaanse

albumlijst op 1 juli

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Deense 

albumlijst op 1 juli

2005: X&Y – Coldplay

(5 weken 1)


Nummer 1 in de Zweedse

albumlijst op 1 juli

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Australische

albumlijst op 1 juli

1991: Slave To The Grind

Skid Row (1 week 1)

1996: Falling Into You

Céline Dion (1 week 1)


Nummer 1 in de 

Nieuw-Zeelandse albumlijst

op 1 juli

1979: The Very Best Of 

Leo Sayer (1 week 1)


Nummer 1 in de Canadese

albumlijst op 1 juli

2004: Under My Skin

Avril Lavigne (1 week 1)

#1 Hits

Nummer 1 in Nederland op 

1 juli

1958: The River Kwai March/

Colonel Bogey

Mitch Miller (3 maanden 1)


Nummer 1 in de Nederlandse

Top 40 op 1 juli

1978: You’re The One That I Want

Olivia Newton-John & 

John Travolta (9 weken 1)


Nummer 1 in de Mega Charts

op 1 juli

2017: Krantenwijk

Lil Kleine & Boef (2 weken 1)
2023: People - Libianca
(3 weken 1)


Nummer 1 in Vlaanderen 

op 1 juli

1955: Reckless/Lola

Bob London (3 maanden 1)

1957: Little Darlin’

The Diamonds (2 maanden 1)


1958: Tequila – The Champs

(2 maanden 1)

1960: My Hometown

Paul Anka (1 maand 1)

1962: I Can’t Stop Loving You

Ray Charles (2 maanden 1)

1963: Lucky Lips

Cliff Richard & The Shadows

(1 maand 1)

1964: Hey Bobba Needle

Chubby Checker (1 maand 1)

1965: Wooly Bully

Sam The Sham & The Pharaohs

(1 maand 1)


Nummer 1 in Wallonië op

1 juli

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Groot-Brittannië

op 1 juli

1972: Take Me Bak ‘Ome

Slade (1 week 1)


Nummer 1 in Billboard 

op 1 juli

1944: I’ll Be Seeing You

Bing Crosby (5 weken 1)


1967: Windy – The Association

(4 weken 1)

1972: Song Sung Blue

Neil Diamond (1 week 1)

1989: Baby Don’t Forget 

My Number - Milli Vanilli 

(1 week 1)

2006: Do I Make You Proud  

Taylor Hicks (1 week 1)


Nummer 1 in Cash Box 

op  1 juli

1961: Quarter To Three

Gary U.S. Bonds (3 weken 1)

1967: Windy

The Association (2 weken 1)

1972: Song Sung Blue

Neil Diamond (1 week 1)

1995: Have You Ever Really

Loved A Woman?

Bryan Adams (1 week 1)


Nummer 1 in Record World

op 1 juli

1967: Windy

The Association (2 weken 1)


Nummer 1 in Duitsland op 

1 juli

1957: Banana Boat (Day-O)

Harry Belafonte (3 maanden 1)


1958: Sail Along Silvery Moon

Billy Vaughn (3 maanden 1)

1996: Killing Me Softly

The Fugees (1 week 1)


Nummer 1 in Frankrijk

op 1 juli

1971: Pour Un Flirt

Michel Delpech (4 weken 1)

1976: Patrick Mon Chéri

Sheila (3 weken 1)

1995: Scatman

Scatman John (1 week 1)


Nummer 1 in Zwitserland

op 1 juli

1979: Pop Muzik – M

(3 weken 1)

1984: Self Control – Raf

(1 week 1)


Nummer 1 in Oostenrijk

op 1 juli

1981: Stars On 45

Stars On 45 (4 weken 1)

1984: Self Control

Laura Branigan (6 weken 1)

1985: You Can Win If You Want

Modern Talking (2 weken 1)

1987: Hexen – Ecco

(6 weken 1)

1988: Don’t Say No

Dew Mitch (4 weken 1)


Nummer 1 in Italië op

1 juli

1978: Tu - Umberto Tozzi

(13 weken 1)

1989: When The Night Comes

Joe Cocker (1 week 1)

1995: The Colour Inside 

Ti.Pi.Cal (10 weken 1)

2006: Stop! Dimentica 

Tiziano Ferro (3 weken 1)


Nummer 1 in Denemarken

op 1 juli

2005: Axel F. – Crazy Frog

(1 week 1)


Nummer 1 in Zweden 

op 1 juli

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Australië

op 1 juli


1961: Travelin’ Man/

Hello Mary Lou 

Ricky Nelson (5 weken 1)


Nummer 1 in Nieuw-Zeeland

op 1 juli

1977: My Broken Souvenirs

Pussycat (5 weken 1)

1983: Total Eclipse Of The Heart

Bonnie Tyler (4 weken 1)

1994: Love Is All Around

Wet Wet Wet (4 weken 1)


Nummer 1 in Canada op  1 juli

1972: Nice To Be With You

Gallery (2 weken 1)

1996: You Learn

Alanis Morissette (1 week 1)