VandaagindeMuziek.nl

&

Met de muziekgeschiedenis van vandaag, de jarigen en albums en singles die vandaag in Nederland, België, Engeland, Amerika, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Denemarken, Zweden, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland nummer één zijn gekomen.

Jarigen van vandaag

1939: EDDIE HOLLAND 

COMPONIST USA

1939: GRACE SLICK 

JEFFERSON STARSHIP 

ZANGERES

1941: OTIS WILLIAMS 

(OTIS MILES JR.)

THE TEMPTATIONS ZANGER

1942: ADRIAAN VAN TOOR 

KOMIEK (BASSIE & ADRIAAN)

1945: HENRY WINKLER 

ACTEUR USA

1946: CHRIS SLADE 

MANFRED MANN’S 

EARTH BAND DRUMMER

1947: TIMOTHY B. SCHMIT

EAGLES BASSIST

1949: DAVID GREEN

AIR SUPPLY BASSIST

1955: SYLVIA CROOKS 

THE INTERNATIONALS

ZANGERES

1958: OLGA COMMANDEUR 

ATLETE NEDERLAND

1960: BYRON BURKE 

TEN CITY TOETSENIST

1963: JERRY DE BORG 

JESUS JONES ZANGER

1963: ESTHER TEULE

THE NOVO BAND ZANGERES
1965: MARJA RUIGROK
WETHOUDER HAARLEMMERMEER

1967: GAVIN ROSSDALE 

EX-ZANGER VAN BUSH

1969: SNOW

(DARRIN O’BRIEN)

RAPPER CANADA

1976: SABIEN TIELS

ZANGERES BELGIË

1980: SARAH CARTER

ACTRICE CANADA

1981: IVANKA TRUMP

DOCHTER DONALD TRUMP

1982: YOKA VERBEEK 

ACTRICE NEDERLAND

The Beatles - Jaren Zestig - Maart

THE BEATLES DAGBOEK MAART


Maart 1962

23 maart 1962 treden The Beatles samen met Gerry and the Pacemakers in de Cavern Club in Liverpool op.


Maart 1963

Op 5 maart 1963 wordt in de Abbey Road studio 2 in Londen een nieuwe single opgenomen. De A-kant is From Me To You. De B-kant is Thank You Girl. De single wordt op 11 april 1963 uitgebracht.


9 maart 1963 beginnnen The Beatles aan hun tweede tournee door Engeland. Ze spelen in één programma met Amerikaanse sterren: Tommy Roe en Chris Montez. Het eerste concert is in het Granada Theatre in East-Ham. 

De tournee duurt tot 31 maart 1963.


Op 22 maart 1963 wordt in Engeland hun allereerste LP Please Please Me uitgebracht. Ringo zingt één nummer op het album Boys. Het is geen compositie van John Lennon en Paul McCartney maar van Willie Dixon. In 1960 is het nummer de B-kant van de hit Will You Love Me Tomorrow" van The Shirelles.


Maart 1964

Op 2 maart 1964 beginnen de opnamen van de allereerste film van de mannen uit Liverpool. De titel A Hard Day’s Night is verzonnen door Ringo Starr. Richard Lester is de regisseur van de zwart/wit film. 13 maart 1964 worden voor de film opnamen gemaakt op Gatwick Airport.


20 maart 1964 wordt de single Can't Buy Me Love uitgebracht. Op de B-kant staat You Can't Do That. Op het nummer bespeelt George voor het eerst zijn 12-snarige Rickenbacker 360 gitaar.


23 maart 1964 verschijnt het eerste boek van John Lennon In his own write.


Maart 1965

Op 13 maart 1965 arriveren The Beatles in Oostenrijk om opnamen in de sneeuw te maken voor de speelfim Help!


De single Rock And Roll Music/No Reply komt op 27 maart 1965 de Veronica Top 40 binnen. Vanaf 17 april 1965 staat de single drie weken op de eerste plaats.


Maart 1966

Op 4 maart 1966 verschijnt in de Londense Evening Standard een interview van Maureen Cleave met John Lennon.Hij zegt ondermeer “Het chirstendom zal verdwijnen, daar hoef je niet over te discussiëren. The Beatles zijn nu al populairder dan Jezus Christus. Ik zou niet weten wat eerder zal verdwijnen: Rock and Roll of het christendom”.


Het interview schiet menig Beatle-fan in het verkeerde keelgat. In Amerika wordt zelfs een enorme anti-Beatle-campagne begonnen onder aanvoering van de Klux Klux Clan.Beatle-boeken en platen worden op grote brandstapels vernietigd.


Maart 1967

Op 2 maart 1967 wordt Lucy In The Sky With Diamonds voor Sergeant Pepper opgenomen in de Abbey Road Studio in Londen. De rest van de maand worden nog meer nummers voor het album opgenomen. Zoals Getting Better op 

9 maart en She´s Leaving Home op 17 maart 1967.


25 maart 1967 ontvangen The Beatles de Ivor Novello Award voor de liedjes Michelle en Yellow Submarine.


De hoesfoto voor de LP Sergeant Pepper wordt op 30 maart 1967 gemaakt in de fotostudio van Michael Cooper in Chelsea in Londen.


Maart 1968

Ringo Starr en zijn vrouw Maureen stoppen op 1 maart 1968 met de cursus Transcendentale meditatie bij de Maharishi Yoki in India. De hele groep, plus vrouwelijke aanhang is in India sinds 14 februari 1968. Ringo en Maureen keren naar Engeland terug ‘omdat ze de kinderen missen’. Paul en zijn vriendin Jane Asher volgen een paar dagen later.


Op 8 maart 1968 verschijnt de nieuwe single Step Inside Love van Cilla Black. Het is de herkenningsmelodie van haar tv-show die door Paul McCartney is geschreven.


Lady Madonna wordt op 15 maart 1968 uitgebracht. Voor het eerst staat er op de B-kant een nummer van George Harrison The Inner Light. Op 23 maart 1968 komt de single de Veronica Top 40 binnen en blijft steken op de derde plaats.


Maart 1969

Op 2 maart 1969 treden John en Yoko in de Lady Michell Hall in Cambridge op. Enkele nummers verschijnen later op het hun LP Life With The Lions. 


Paul McCartney trouwt op 12 maart 1969 in Londen met de Amerikaanse fotografe Linda Eastman. De receptie wordt in het beroemde Ritz Hotel gegeven. Dezelfde dag worden George en Patty Harrison in hun huis gearresteerd, omdat er een hond een hoeveelheid hasj heeft gevonden. Zij worden vrijgelaten, nadat een borgsom van 8000 gulden is betaald.


John en Yoko vliegen op 20 maart 1969 naar Gibraltar waar zij in alle stilte trouwen. Na afloop vliegen zij naar Parijs. Tijdens de vlucht schrijft John The Ballad Of John & Yoko.Een dag later begint het paar aan de legendarische Bed-In in het Amsterdamse Hilton Hotel. Aan journalisten leggen zij uit waarom zij een hele week in bed blijven liggen. De Bed-In is een groot mediaspektakel dat door Hans Boskamp in goede banen wordt geleid. Maar er zijn muzikanten die op bezoek komen bij John en Yoko. De Enschedese groep The Buffoons heeft er leuke herinneringen aan overgehouden.


Op 28 maart 1969 wordt Goodbye van Mary Hopkin uitgebracht. Het nummer is geschreven en geproduceerd door Paul McCartney In het promotiefilmpje zien we Paul met Mary aan het werk tijdens de opnamen in de platenstudio.

12 april 1969 komt de single de Veronica Top 40 binnen. Hij staat vanaf 26 april 1969 twee weken op de eerste plaats. Twee dagen later houden John en Yoko een persconferentie in een hotel in Wenen. 

Zij ontvangen de pers gezeten in twee grote witte zakken die helemaal tot over hun hoofden zijn getrokken.



Bronnen: Beatles plakboeken van Ton van Draanen. Diverse internetsites. Beatles Dagboek van Har van Fulpen. The complete Beatles Recording Sessions van Mark Lewisohn. Alle afgebeelde platenhoezen zijn van de Nederlandse persingen.


© Ton van Draanen, 2021.




Ad Visser: “Alle beschreven nieuwsfeiten op vandaagindemuziek.nl worden samengebracht door het getal. Een simpele datum vormt het spoor door de tijd. Elke dag weer. Een onderlinge samenhang tussen de gebeurtenissen lijkt te ontbreken maar bij elkaar vormen ze een complete levensgeschiedenis van de popmuziek”

#1 Albums

Nummer 1 in de Nederlandse

albumlijst op 30 oktober

1971: Carré/Amsterdam

Herman Van Veen (1 week 1)
2021: Blue Banisters
Lana Del Ray (-)

Nummer 1 in de Vlaamse 

albumlijst op 30 oktober

1999: Out Of Africa

Helmut Lotti (13 weken 1)


Nummer 1 in de Waalse

albumlijst op 30 oktober

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Britse

albumlijst op 30 oktober

1971: Imagine – John Lennon

(2 weken 1)

1976: Soul Motion

Diverse Artiesten (2 weken 1)

1982: Kids From Fame

The Kids From Fame

(4 weken 1)

1993: Bat Out Of Hell II -

Back Into Hell

Meat Loaf (1 week 1)

2004: Greatest Hits

Robbie Williams (2 weken 1)

2005: Intensive Care

Robbie Williams (1 week 1)


Nummer 1 in de Amerikaanse

albumlijst op 30 oktober

1954: Music, Martinis And 

Memories - Jackie Gleason 

(4 weken 1)

1993: Bat Out Of Hell II -

Back Into Hell 

Meat Loaf  (1 week 1)

1999: Supernatural – Santana

(12 weken 1)

Bestverkochte album van 1999

2010: I Am Not A Human 

Being – Lil Wayne (1 week 1)


Nummer 1 in de Duitse 

albumlijst op 30 oktober

1989: Kein Weg Zu Weit

Peter Maffay (1 week 1)

2009: Liebe Ist Für Alle Da

Rammstein (2 weken 1)


Nummer 1 in de Franse

albumlijst op 30 oktober

1999: RéCréation

Florent Pagny (1 week 1)


Nummer 1 in de Zwitserse 

albumlijst op 30 oktober

2005: Playing The Angel

Depeche Mode (1 week 1)


Nummer 1 in de Oostenrijkse

albumlijst op 30 oktober

2005: Playing The Angel

Depeche Mode (1 week 1)

2009: Liebe Ist Für Alle Da

Rammstein (2 weken 1)


Nummer 1 in de Italiaanse

albumlijst op 30 oktober

2003: The Best Of R.E.M.

In Time 1988-2003 – R.E.M.

(2 weken 1)

2008: Questo Sono Io

Gigi D’Alessio (1 week 1)


Nummer 1 in de Deense 

albumlijst op 30 oktober

2009: Rasmus Seebach

Rasmus Seebach (2 weken 1)


Nummer 1 in de Zweedse

albumlijst op 30 oktober

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Australische

albumlijst op 30 oktober

2006: Rudebox

Robbie Williams (1 week 1)


Nummer 1 in de

Nieuw-Zeelandse albumlijst 

op 30 oktober

1992: Automatic For The People

R.E.M. (1 week 1)


Nummer 1 in de Canadese 

albumlijst op 30 oktober

1999: A Little Bit Of Mambo

Lou Bega (3 weken 1)

2004: Miracle – Céline Dion

(1 week 1)

2010: Americana III

Roch Voisine (1 week 1)↕

#1 Hits

Nummer 1 in de Nederlandse 

Top 40 op 30 oktober

1971: Soley Soley

The Middle Of The Road

(4 weken 1)

1982: State Of Independence 

Donna Summer (1 week 1)

1993: The Key: The Secret

The Urban Cookie Collective

(1 week 1)


Nummer 1 in de Mega Charts

op 30 oktober

1976: Heaven Must Be Missing

An Angel – Tavares

(5 weken 1)

1982: Pass The Dutchie

Musical Youth (4 weken 1)

1993: I’d Do Anything For Love

(But I Won’t Do That)

Meat Loaf (6 weken 1)

2010: Waterkant

Marco Borsato (1 week 1)


Nummer 1 in Vlaanderen 

op 30 oktober

1976: Daddy Cool

Boney M (5 weken 1)

1982: Come On Eileen

Dexy’s Midnight Runners

(2 weken 1)


Nummer 1 in Wallonië 

op 30 oktober

1998: Simarik – Tarkan

(4 weken 1)

2010: Only Girl

(In The World) – Rihanna


Nummer 1 in Groot-Brittannië 

op 30 oktober

1959: Travellin’ Light

Cliff Richard & The Shadows

(5 weken 1)

1999: Flying Without Wings

Westlife (1 week 1)


Nummer 1 in Billboard

op 30 oktober

1943: Pistol Packin’ Mama

Al Dexter (8 weken 1)

1982: Who Can It Be Now

Men At Work (1 week 1)

2004: My Boo 

Usher & Alicia Keys

(6 weken 1)

2010: Like A G6

Far East Movement

featuring The Cataracs 

& Dev


Nummer 1 in Cash Box 

op 30 oktober

1965: Yesterday – The Beatles

(1 week 1)↕

1971: Gypsys Tramps And

Thieves – Cher (2 weken 1)

1976: Disco Duck (Part 1)

Rick Dees & His Cast Of

Idiots (1 week 1)↕

1993: Just Kickin’ It – Xscape

(1 week 1)


Nummer 1 in Record World

op 30 oktober

1965: A Lover’s Concerto

The Toys (2 weken 1)

1971: Gypsys Tramps & 

Thieves - Cher (1 week 1)


Nummer 1 in Duitsland op

30 oktober

1972: Wig Wam Bam

The Sweet (8 weken 1)

1995: Gangsta’s Paradise

Coolio featuring L.V.

(6 weken 1)


Nummer 1 in Frankrijk

op 30 oktober

1981: La Danse Des Canards

J.J. Lionel (1 week 1)

1993: Living On My Own

Freddie Mercury 

(11 weken 1)↕


Nummer 1 in Zwitserland

op 30 oktober

1988: A Groovy Kind Of Love

Phil Collins (6 weken 1)


Nummer 1 in Oostenrijk

op 30 oktober

1994: Hey Sußer

Lucilectric (1 week 1)


Nummer 1 in Italië 

op 30 oktober

1965: La Danza Di Zorba

Dalida (2 weken 1)


Nummer 1 in Denemarken

op 30 oktober

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Zweden

op 30 oktober

2008: Silly Really

Per Gessle (1 week 1)

2009: Viva La Vida

Darin (2 weken 1)


Nummer 1 in Australië

op 30 oktober

1978: Three Times A Lady

The Commodores 

(5 weken 1)


Nummer 1 in Nieuw-Zeeland

op 30 oktober

1981: Say I Love You

Renee Geyer (5 weken 1)


Nummer 1 in Canada op

30 oktober 

1971: Yo-Yo

The Osmonds (1 week 1)

1993: I’d Do Anything For 

Love (But I Won’t Do That)

Meat Loaf (2 weken 1)