VandaagindeMuziek.nl

&

Met de muziekgeschiedenis van vandaag, de jarigen en albums en singles die vandaag in Nederland, België, Engeland, Amerika, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Denemarken, Zweden, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland nummer één zijn gekomen.

Jarigen van vandaag

1938: HEINO

(HEINZ-GEORG KRAMM)

ZANGER DUITSLAND

1943: MARTI WEBB 

ZANGERES ENGELAND

1948: DAVID O’LIST 

THE NICE GITARIST

1948: JEFF ‘SKUNK’ BAXTER 

THE DOOBIE BROTHERS/

STEELY DAN GITARIST 

1948: TED NUGENT 

ZANGER/GITARIST USA

1949: RANDY OWEN

ALABAMA ZANGER

1954: BERTON AVERRE 

THE KNACK GITARIST

1957: GARY DAVIES 

DISKJOCKEY ENGELAND

1959: JOHNNY WHITAKER 

ACTEUR USA

1959: PAUL TORPEY 

MR. BIG DRUMMER

1967: JAMIE FOXX

ACTEUR USA

1971: JULIAN & SPENCER

ANIMASHAUN BARRY

ROMEO TWEELING
1972: MAARTEN STEKELENBURG
VOETBALTRAINER NEDERLAND

1973: CHRISTIE CLARK 

ACTRICE USA

1974: NICHOLAS McCARTHY

FRANZ FERDINAND GITARIST

1974: AN PIERLE 

ZANGERES BELGIË

1977: WINFRIED BAIJENS

PRESENTATOR NEDERLAND

1979: VALERIE DE BOOSER

PRESENTATRICE BELGIË

1981: AMY LEE

EVANESCENCE ZANGERES

1983: SOFIE KRAAY

VROUW VAN HANS KRAAY JR.

1987: TOBIAS NIEROP

ACTEUR NEDERLAND

2005: PRINS NICOLAS &

PRINS AYMERIC VAN BELGIË

The Beatles - Jaren Zestig - Februari

THE BEATLES DAGBOEK FEBRUARI


Februari 1963

Na een optreden op 8 februari 1963 in het ABC Theatre in Carlisle wordt een feest gegeven in het Midlands Hotel. The Beatles mogen echter niet naar binnen, omdat zij leren jassen dragen!!!


Op 28 februari 1963 schrijven John en Paul het nummer From Me To You in de tourbus van York naar Shrewbury. De titel is afgeleid van de brievenrubriek in het popblad New Musical Express met de naam From You To Us.


Februari 1964

In de eerste hitparade van het blad Hitwezen staan The Beatles met drie singles From Me To You, Please Please Me/Love Me Do, Twist And Shout.


Op 7 februari 1964 zetten The Beatles voor het eerst voet op Amerikaanse bodem. Op Kennedy Airport worden zij verwelkomd door zo'n 3000 schreeuwende fans en 100 persmensen. Amerika is rijp voor BEATLE-MANIA!!!!


Op 9 februari 1964 zijn The Beatles al twee dagen Amerika en treden op in de beroemde Ed Sullivan Show. Het programma wordt tussen 8 en 9 uur 's avonds live uitgezonden vanuit de CBS Broadway-studio in New York.

73 miljoen kijkers van "coast-to-coast" zien The Beatles drie liedjes ten gehore brengen: She Loves You, Till there Was You en All My Loving.


Op 25 februari 1964 ontvangt George Harrison 60 zakken post van fans t.g.v. zijn 21-ste verjaardag. Echt feest vieren is er niet bij, want hij zit met de andere Beatles in de platenstudio om de laatste hand te leggen aan songs voor de film A Hard Day's Night en de volgende single Can't Buy Me Love.


Op 28 februari 1964 worden in het Piccadil­ly Theater in Londen opnamen gemaakt voor het BBC radio-programma From Us to You van The Beatles. George Harrison zingt onder meer het Chuck Berry -nummer Roll Over Beethoven. De opnamen worden een maand later door de BBC uitgezonden.


Februari 1965

Op 11 februari 1965 trouwt Ringo Starr met kapster Maureen Cox. Het huwelijk wordt gesloten in de Caxton Hall in Londen. 


Op 15 februari 1965 haalt John Lennon zijn rijbewijs en begint de groep aan nieuwe plaatopnamen in de Abbey Roadstudio in Londen.


De single Eight Days Week/Baby’s In Black komt op 20 februari 1965 de Veronica Top 40 binnen op nummer 10. Vanaf 6 maart 1965 staat de single vijf weken lang op nummer 2. Hij zal nooit de eerste plaats halen, omdat The Let Kiss van Gudrun Jankis acht weken op nummer 1 blijft staan.


Februari 1966

Op 11 februari 1966 verschijnt Woman de nieuwe single van Peter and Gordon. Woman is geschreven door een zekere Bernard Webb. Pas als de plaat een hit is, wordt bekend dat deze Webb niemand minder is dan Paul McCartney.Hij wilde op deze manier bewijzen dat een plaat ook een hit kan worden om 'het liedje" en niet omdat hij toevallig door één van The Beatles was geschreven.


Op 28 februari 1966 wordt de legendarische Cavern Club in Liverpool gesloten. Eigenaar Ray McFall heeft een belastingschuld van 80.000 gulden.


Februari 1967

Op 1 en 2 februari 1967 wordt in de Abbey Road Studio de titelsong van de LP Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club Band opgeno­men. Totaal zijn er 10 takes nodig voor het nummer.


Op 6 februari 1967 tekenen The Beatles een nieuw platencontract met EMI voor de duur van negen jaar. De platenmaatschappij maakt bij die gelegenheid bekend dat over de hele wereld totaal 180 miljoen platen van de groep zijn verkocht sinds 1962.


Op 9 februari 1967 wordt de promotiefilm van Penny Lane voor het eerst op de Engelse televisie uitgezonden. De opnamen zijn in Liverpool gemaakt door de Zweedse regisseur Peter Goldmann.


Op zaterdag 25 februari 1967 komt de single Penny Lane/Strawberry Fields Forever op nummer 4 van de Veronica Top 40 binnen. Eén week later is het de beste verkochte single van Nederland. Vier weken staat de plaat met de dubbele A-kant bovenaan.


Op 26 februari 1967 koopt manager Brian Epstein voor 350.000 gulden een landhuis in Rushlake Green in Oost-Sussex dat in de oorlog door Winston Churchill is bewoond.


Februari 1968

Op 10 februari 1968 wordt de speciaal voor tv gemaakte film Magical Mystery Tour op de Nederlandse televisie door de VARA uitgezonden. Nederland is één van de weinige landen waar de film (die door de kritiek de grond in was geboord) wordt uitgezonden.


Op 3 en 6 februari 1968 zijn The Beatles in de Abbey Road Studio in Londen om drie nummers op te nemen. The Inner Light, Across The Universe en de nieuwe single Lady Madonna.


Februari 1969

Op 2 februari 1969 wordt de scheiding van Yoko Ono en Anthony Cox uitgesproken. Een dag later speelt Paul McCartney mee tijdens de opnamen van My Dark Hour van de Steve Miller Band. Op de hoes wordt hij vermeld als Paul Ramon.


Het New-Yorkse advocatenkantoor Eastman & Eastman wordt op 4 februari 1969 aangetrokken als adviseurs van de noodlijdende firma Apple.


George Harrison wordt op 7 februari 1969 in een ziekenhuis opgenomen met keelontsteking.


Op 28 februari 1969 besluit John Lennon om Allen Klein als zijn persoonlijke manager aan te stellen. George en Ringo volgen dit voorbeeld. Paul McCartney laat zijn zaken door het New-Yorkse advocatenkantoor Eastman & Eastman behandelen. Dat is niet zo verwonderlijk. Paul heeft een relatie met dochter Linda Eastman.

 

Bronnen: Beatles plakboeken van Ton van Draanen. Diverse internetsites. Beatles Dagboek van Har van Fulpen. The complete Beatles Recording Sessions van Mark Lewisohn. Het Hitdossier 1965 – 2005 van Johan van Slooten. Alle afgebeelde platenhoezen zijn van de Nederlandse persingen.


© Ton van Draanen, 2021




Ad Visser: “Alle beschreven nieuwsfeiten op vandaagindemuziek.nl worden samengebracht door het getal. Een simpele datum vormt het spoor door de tijd. Elke dag weer. Een onderlinge samenhang tussen de gebeurtenissen lijkt te ontbreken maar bij elkaar vormen ze een complete levensgeschiedenis van de popmuziek”

#1 Albums

Nummer 1 in de Nederlandse

albumlijst op 13 december

1975: Introspection 2

Thijs Van Leer (1 week 1)

2008: Wit Licht

Marco Borsato (1 week 1)


Nummer 1 in de Vlaamse 

albumlijst op 13 december

2003: Spring – Spring 

(10 weken 1)


Nummer 1 in de Waalse

albumlijst op 13 december

2003: Tous Les Tubes

Crazy Horse (3 weken 1)


Nummer 1 in de Britse 

albumlijst op 13 december

1997: Spiceworld

The Spice Girls (1 week 1)

2003: Friday’s Child

Will Young (1 week 1)


Nummer 1 in de Amerikaanse 

albumlijst op 13 december

1975: Chicago IX – Chicago

(5 weken 1)

1980: Greatest Hits 

Kenny Rogers (2 weken 1)

1997: Sevens – Garth Brooks

(5 weken 1)

Bestverkochte album van 1997

2008: 808s & Heartbreak

Kanye West (1 week 1)


Nummer 1 in de Duitse 

albumlijst op 13 december

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Franse

albumlijst op 13 december

2008: Soul – Seal

(14 weken 1)


Nummer 1 in de Zwitserse

albumlijst op 13 december

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Oostenrijkse

albumlijst op 13 december

2009: I Dreamed A Dream

Susan Boyle


Nummer 1 in de Italiaanse 

albumlijst op 13 december

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Deense 

albumlijst op 13 december

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Zweedse

albumlijst op 13 december

1983: Välkommen Till 

Folkhemmet

Magnus Uggla (3 weken 1)

2007: I Denna Natt Blir 

Världen Ny - Carola 

(1 week 1)


Nummer 1 in de Australische

albumlijst op 13 december

1993: So Far So Good

Bryan Adams (12 weken 1)


Nummer 1 in de 

Nieuw-Zeelandse albumlijst 

op 13 december

1981: Greatest Hits

Simon & Garfunkel (2 weken 1)

2002: Up! – Shania Twain

(1 week 1)


Nummer 1 in de Canadese 

albumlijst op 13 december

2003: Afterglow - Sarah 

McLauchlan (5 weken 1)

2008: Chinese Democrazy

Guns N’Roses (1 week 1)

#1 Hits

Nummer 1 in de Nederlandse 

Top 40 op 13 december

1975: Mississippi – Pussycat

(4 weken 1)


Nummer 1 in de Mega Charts

op 13 december

1975: Mississippi – Pussycat

(3 weken 1)

1986: Walk Like An Egyptian

The Bangles (3 weken 1)

2008: Ayo Technology – Milow
 (1 week 1)


Nummer 1 in Vlaanderen

op 13 december

1969: Suspicious Minds

Elvis Presley (3 weken 1)


Nummer 1 in Wallonië 

op 13 december

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Groot-Brittannië 

op 13 december

1962: Return To Sender

Elvis Presley (3 weken 1)

1997: Teletubbies Say Eh-Oh!

The Teletubbies (2 weken 1)

2009: Bad Romance

Lady GaGa (1 week 1)


Nummer 1 in Billboard

op 13 december

1941: I Don’t Want To Set 

The World On Fire

Hoarce Heidt (3 weken 1)

1986: The Way It Is

Bruce Hornsby & The Range

(1 week 1)

2008: Single Ladies

(Put A Ring On It) 

Beyoncé (1 week 1)


Nummer 1 in Cash Box

op 13 december

1952: Why Don’t You Believe

Me – Joni James (3 weken 1)

1958: To Know Him Is To Love

Him – The Teddy Bears

(1 week 1)

1969: And When I Die

Blood Sweat & Tears (1 week 1)

1986: The Way It Is

Bruce Hornsby & The Range

(1 week 1)


Nummer 1 in Record World

op 13 december

1969: Na Na Hey Hey

Kiss Him Goodbye – Steam

(1 week 1)

1975: That’s The Way (I Like It)

KC & The Sunshine Band

(2 weken 1)


Nummer 1 in Duitsland op

13 december

1982: Do You Really Want To

Hurt Me – Culture Club

(3 weken 1)

2004: Living To Love You

Sarah Connor (2 weken 1)


Nummer 1 in Frankrijk

op 13 december

2008: Womanizer 

Britney Spears (5 weken 1)


Nummer 1 in Zwitserland

op 13 december

1987: Whenever You Need

Somebody – Rick Astley

(1 week 1)

1992: Die Da

Die Fantastischen Vier

(5 weken 1)

2009: I Dreamed A Dream

Susan Boyle (3 weken 1)


Nummer 1 in Oostenrijk

op 13 december

1998: Big Big World

Emilia (6 weken 1)


Nummer 1 in Italië

op 13 december

1986: The Final Countdown

Europe (9 weken 1)

1997: Breathe - Midge Ure

(2 weken 1)


Nummer 1 in Denemarken

op 13 december

2002: Every Little Part Of Me

Julie (4 weken 1)


Nummer 1 in Zweden

op 13 december

1996: Don’t Speak

No Doubt (1 week 1)

2007: This Moment

Marie Picasso (2 weken 1)


Nummer 1 in Australië

op 13 december

1958: It’s All In The Game

Tommy Edwards (1 week 1)

2010: Grenade – Bruno Mars


Nummer 1 in Nieuw-Zeeland

op 13 december

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Canada op

13 december

1965: You Really Got A Hold

On Me – Little Ceasar & 

The Consuls (1 week 1)

1969: And When I Die

Blood Sweat & Tears

(2 weken 1)

1975: That’s The Way 

(I Like It) – KC & The Sunshine

Band (3 weken 1)

1986: The Next Time I Fall

Peter Cetera & Amy Grant

(1 week 1)

1999: Blue – Eiffel 65

(4 weken 1)

2001: Only Time – Enya

(1 week 1)