VandaagindeMuziek.nl

&

Met de muziekgeschiedenis van vandaag, de jarigen en albums en singles die vandaag in Nederland, België, Engeland, Amerika, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Denemarken, Zweden, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland nummer één zijn gekomen.

Jarigen van vandaag

1942: BOB LIND 

ZANGER USA

1944: BEV BEVAN 

ELO DRUMMER

1944: MAARTEN ‘T HART 

SCHRIJVER NEDERLAND

1945: HOWARD NEWCOMB 

THE CASUALS GITARIST

1950: JOCELYN BROWN

ZANGERES USA

1951: JOHNNY REP 

VOETBALLER NEDERLAND

1952: THOMAS LEDIN 

ZANGER ZWEDEN

1955: CONNIE PALMEN 

SCHRIJFSTER NEDERLAND

1959: STEVE ROTHERY 

MARILLION GITARIST

1960: AMY GRANT 

ZANGERES USA

1966: STACY LATTISAW 

ZANGERES USA

1968: GALLYON VAN VESSEM 

PRESENTATRICE NEDERLAND

1969: PATRICIA KELLY 

THE KELLY FAMILY ZANGERES

1971: CHRISTINA APPLEGATE 

ACTRICE USA

1973: MARZIEH REYHANI

JAZZ-ZANGERES NEDERLAND

1975: ABDELKADER BENALI 

SCHRIJVER NEDERLAND

1981: BARBARA & JENNA BUSH

DOCHTERS VAN GEORGE W. BUSH

1986: KATIE CASSIDY

ACTRICE/ZANGERES USA

1986: ELSIE MORAÏS

ZANGERES BELGIË

1994: HOLLY MAE BROOD

ACTRICE NEDERLAND

The Beatles - Jaren Zestig - Januari


Januari 1957

Onder een pakhuis in Mathew Street in Liverpool opent Alan Sytner op 16 januari 1957 een jazzkelder die hij de Cavern Club noemt.


Januari 1962

1962_beatles_petebestThe Beatles doen op 1 januari 1962 een auditie in de Decca studio’s in het Londense West Hampstead. De auditie wordt opgenomen door Mike Smith, de man die later ondermeer producer is geworden van The Marmalade en Love Affair. 

In een razend tempo nemen The Beatles twaalf nummers op: To know her is to love her, Crying Waiting Hoping,  September In The Rain, Besame Mucho, Searchin’, The Sheik Of Araby, Till There Was You, Take Good Care Of My Baby, Memphis, Sure To Fall, Money en Three Cool Cats. Mike Smith ziet wel wat in The Beatles, maar zijn baas Dick Rowe ziet niets in de groep uit Liverpool. Tegen manager Brian Epstein zegt hij: “Sorry mr. Epstein, maar gitaargroepen zijn uit de mode”. Epstein protesteert nog met de opmerking: “Deze groep wordt nog groter dan Elvis Presley”. The Beatles zijn zelf niet zo gelukkig met de auditie. Zij zijn op 31 december 1961 door de sneeuw in een onverwarmd bestelbusje van Liverpool naar Londen gereden. Daarbij komt nog dat chauffeur Neil Aspinall de weg kwijt raakte, waardoor de reis zo’n tien uur duurt.  

En Dick Rowe…..die gaat de geschiedenis in als ‘de man die The Beatles afwees’. De auditie verschijnt in 1976 voor het eerst op bootleg LP’s. In 1991 brengt Arie Moltmaker de opnamen op cd uit.


1962_01_04_merseybeat4 januari 1962 verschijnt Mersey Beat met The Beatles op de cover omdat zij de winnaars zijn van de eerste ‘Top Poll’ van het blad. Mersey Beat is sinds 6 juli 1961 op de markt in Liverpool, dat wordt geredigeerd door Bill Harry. Daarin ook een bijdrage van John Lennon onder het pseudoniem Beatcomber. 

Hij heeft die naam gekozen als variant op de columnist van de Daily Espress: Beachcomber.


The Beatles spelen in januari 1962 vier keer in de Cavern Club. Op 6 januari 1962 samen met The Collegians. Op 10 januari 1962 samen met Gerry & The Pacemakers. Op 12 januari 1962 samen met Mike Cotton’s Jazzmen en op 17 januari 1962 samen met The Remo Four en Jan & The Zodiacs.


The Beatles tekenen op 24 januari 1962 een nieuw contract met Brian Epstein. Niet meer met hem persoonlijk, maar met zijn net opgerichte firma ‘NEMS Enterprises’.


Januari 1963

The Beatles beginnen op 1 januari 1963 aan een korte tournee door Schotland. 


500 teleurgestelde fans kunnen op 7 januari 1963 een optreden in The Majectic Ballroom in Birkenhead niet bijwonen omdat de zaal is uitverkocht.


Op 10 januari 1963 treden The Beatles in de Grafton Ballroom in Liverpool op.


Please Please Me, met op de B-kant Ask Me Why, wordt op vrijdag 11 januari 1963 in Engeland uitgebracht. De nummers zijn op 26 november 1962 in Abbey Road studio 2 opgenomen. George Martin deed de productie en Norman Smith zat achter de knoppen.


Op 18 januari 1963 is er een optreden voor Radio Luxembourg.


Op 22 januari 1963 worden opnamen gemaakt voor het BBC radioprogramma Saturday Club. Hun debuut in dit programma wordt op 26 januari 1963 uitgezonden. Een van de nummers dat wordt gezongen is Keep Your Hands Off My Baby. Een liedje dat Carole King en Gerry Goffin in 1962 hebben geschreven als opvolger van The Locomotion voor Little Eva.


In de Abbey Road Studio in Londen nemen Gerry & The Pacemakers op 22 januari 1963 hun eerste single op. How Do You Do It is één van de nummers die The Beatles op donderdag 4 september 1962 hebben opgenomen op verzoek van George Martin die het als tweede single van The Beatles wilde uitbrengen. Uiteindelijk wordt Love Me Do als eerste single van The Beatles uitgebracht. De versie van Gerry & The Pacemakers komt op 14 maart 1963 de Engelse hitparade binnen. Hij staat vanaf 11 april 1963 drie weken op 1.


Op 31 januari 1963 wordt opgetreden in de Majestic Ballroom in Birkenhead. Vanwege de grote belangstelling worden er twee concerten op één avond gegeven.


Januari 1964

I Want To Hold Your Hand komt op 4 januari 1964 de Nederlandse hitparade binnen. Van 1 februari 1964 staat de single zeven weken op de eerste plaats. Dezelfde dag komt She Loves You ook binnen. Hij haalt de tweede plaats. 


196401lopezvartanOp 14 januari 1964 vertrekken The Beatles naar Parijs voor een serie concerten in het Olympia Theater. Ze staan in het voorprogramma van Trini Lopez en Sylvie Var­tan. Tijdens hun verblijf in Parijs worden op 29 januari 1964 in de Pathé-Marconi platenstudio de Duitstalige versies van hun eerste grote wereldhits She Loves You en I Want To Hold Your Hand opgenomen als Sie Liebt Dich en Komm Gib Mir Deine Hand. The Beatles doen dit speciaal voor hun Duitse fans en omdat hun carrière in Duitsland is begonnen. De single wordt op 29 januari 1964 in Duitsland uitgebracht.


Op 20 januari 1964 wordt Meet The Beatles in Amerika door Capitol als eerste LP van The Beatles uitgebracht.


30_07_1964_petebestfourOp 31 januari 1964 tekent ex-drummer Pete Best een contract bij platenmaatschappij Decca. Nota bene de maatschappij die The Beatles in 1962 afwees. Pete heeft een groep om zich heen verzameld. 

De band heet: The Pete Best Four en bestaat uit Tony Waddington, Wayne Bickerton en Tommy McGuirck. De eerste single is een cover van I’m Gonna Knock On Your Door’ van Eddie Hodges uit 1961. Op de B-kant staat Why Did I Fall In Love With You een ballad die is geschreven door Tony Waddington en Wayne Bickerton. Zij zijn in de jaren zeventig de schrijvers en producers achter ondermeer The Rubettes.


Januari 1965

Op 2 januari 1965 wordt door Radio Veronica de allereerste Top 40 uitgezonden. The Beatles staan met drie nummers genoteerd. Op nummer 40 met I Should Have Known Better. Op nummer 26 met If I Fell en op nummer 1 met I Feel Fine. Die blijft vijf weken lang de Top 40 aanvoeren.


Op 27 januari 1965 trouwt Peter Harrison in Liverpool. Zijn broer George is getuige. Het huwelijk wordt gesloten in Maghully, Liverpool.


Januari 1966

Op 14 januari 1966 gaan Maureen en Ringo Starr met vakantie naar Malaga.


1966_01_21_trouwengeorgeOp 21 januari 1966 trouwt George Harrison met Patti Boyd. Hij ontmoette haar in 1964 bij de opnamen van de film A Hard Days Night. Het huwelijk wordt gesloten in het gemeentehuis van Epsom in Londen. Manager Brian Epstein en Paul McCartney zijn getuigen. Na de plechtigheid gaat het hele gezelschap naar het landhuis van George in Esher, ten zuidwesten van Londen. Hij heeft het net gekocht voor een bedrag van 200.000 gulden.


Michelle komt op 22 januari 1966 de Nederlandse Top 40 binnen. Vanaf 12 februari 1966 staat de single vijf weken op nummer 1.


Brian Epstein neemt op 28 januari 1966 de Vic Lewis Organisation over. Hierdoor wordtt hij de manager van Matt Monro en de Europese agent voor Amerikaanse artiesten als Tony Bennett, Pat Boone, Herb Alpert, Trini Lopez, Johnny Mathis en The Supremes.


Januari 1967

In januari 1967 wordt in de Abbey Road Studio in Londen hard gewerkt aan de opnamen van het album Sergeant Pepper’s Lonely Hearts Club Band. 

Van 2 t/m 12 januari 1967 wordt Penny Lane opgenomen. Op 19 en 20 januari wordt in studio 2 met A Day In The Life begonnen. De laatste opnamen zijn op 10 februari 1967 in Abbey Road studio 1. Een 40 man sterk orkest werkt mee aan A Day In The Life.


Op 21 januari 1967 fuseert NEMS Enterprises met de Robert Stigwood Group. Hierdoor wordt Brian Epstein de manager van The Who, Chrispian St. Peters, The Merseys en The Cream.


Brian Epstein, John Lennon en Paul McCartney gaan op 30 januari 1967 naar het Saville Theatre in Londen waar The Who en Jimi Hendrix optreden.


Januari 1968

Op zondag 7 januari 1968 vliegt George Harrison naar india om in de EMI studio in Bombay opnamen te maken voor de soundtrack van de film Wonderwall. Op 12 januari heeft George de laatste opnamen voor Wonderwall gemaakt. In de resterende studio-tijd neemt hij met de Indiase muzikanten de muziek voor The Inner Light op. De tekst wordt op 6 februari 1968 in Abbey Road studio 1 opgenomen.


Op 19 januari 1968 verschijnt de allereerste single op het Apple-label van The Beatles. Het is Dear Deliah van Grapefruit. De groepsnaam is afgeleid van de titel van een boek dat Yoko Ono heeft geschreven. John Lennon is de ontdekker van de groep.


Paul McCartney produceert op 20 januari 1968 het album van McCough en McGear, twee leden van The Scaffold. McGear is Paul’s broer Mike McCartney.


1969_dakappleJanuari 1969

In de Amerikaanse staat New Jersey worden op 3 januari 30.000 hoezen van de LP Two Virgins van John Lennon en Yoko Ono in beslag genomen omdat zij naakt staan afgebeeld.


Op 18 januari 1969 wordt bekend gemaakt dat Apple gigantische verliezen maakt. John zegt in een interview in Disc and Music Echo: “If it carries on like this, we’ll broke in six months”.


In Londen gaat op 20 januari 1969 de film Wonderwall in première. George Harrison heeft de muziek voor de film gemaakt. De regie is van Joe Massot. Het is script is van G. Cabrera Infante naar een verhaal van Gérard Branch. Jack MacGowran speelt professor Oscar Collins en Jane Birkin is te zien als Penny.


Op woensdag 22 januari 1969 beginnen The Beatles met het opnemen van het album Get Back in hun eigen Apple studio aan Savile Row in Londen. Ook is er een filmploeg aanwezig die alles volgt voor een documentaire over The Beatles. De opnamen worden op 31 januari 1969 afgesloten. Eén dag eerder wordt op het dak van het Apple-gebouw een gratis concert gegeven. The Beatles spelen Get Back, Don’t Let Me Down, I’ve Got A Feeling, The One After 909, Dig A Pony en God Save The Queen.


© Ton van Draanen, 2020. 





Ad Visser: “Alle beschreven nieuwsfeiten op vandaagindemuziek.nl worden samengebracht door het getal. Een simpele datum vormt het spoor door de tijd. Elke dag weer. Een onderlinge samenhang tussen de gebeurtenissen lijkt te ontbreken maar bij elkaar vormen ze een complete levensgeschiedenis van de popmuziek”

#1 Albums

Nummer 1 in de Nederlandse

albumlijst  op 25 november

1978: Bloody Tourists – 10cc

(2 weken 1)

1995: Made In Heaven

Queen (2 weken 1)

2006: The Look Of Love

(Burt Bacharach Songbook)

Trijntje Oosterhuis & 

Het Metropole Orkest 

(2 weken 1)

2017: Thuis – Marco Borsato 

(1 week 1)


Nummer 1 in de Vlaamse 

albumlijst op 25 november

2000: Latino Classics

Helmut Lotti (1 week 1)

2006: Go – The Very Best Of

Moby (2 weken 1)


Nummer 1 in de Waalse

albumlijst op 25 november

2000: Stile Libero

Eros Ramazzotti (1 week 1)

2006: Hors Format

Michel Sardou (6 weken 1)


Nummer 1 in de Britse

albumlijst  op 25 november

1967: Sergeant Pepper’s 

Lonely Hearts Club Band

The Beatles (1 week 1)

1995: Robson & Jerome

Robson & Jerome (7 weken 1)

2000: 1 – The Beatles

(9 weken 1)


Nummer 1 in de Amerikaanse

albumlijst  op 25 november

1995: Alice In Chains

Alice In Chains (1 week 1)

2006: Now 23

Diverse Artiesten (1 week 1)


Nummer 1 in de Duitse 

albumlijst op 25 november

1996: Bravo Hits 15

Diverse Artiesten (6 weken 1)


Nummer 1 in de Franse

albumlijst op 25 november

2000: Noël Ensemble

Noël Ensemble (2 weken 1)


Nummer 1 in de Zwitserse

albumlijst op 25 november

1984: Perfect Strangers

Deep Purple (3 weken 1)

2001: Gölä – Gölä III

(1 week 1)

2007: As I Am

Alicia Keys (2 weken 1)


Nummer 1 in de Oostenrijkse

albumlijst op 25 november

1990: The Very Best Of

Elton John (4 weken 1)

2001: GHV2 – Madonna

(1 week 1)

2005: Confessions On A Dance

Floor – Madonna (1 week 1)


Nummer 1 in de Italiaanse

albumlijst op 25 november

2004: How To Dismantle An

Atomic Bomb – U2

(2 weken 1)


Nummer 1 in de Deense

albumlijst 25 november

2005: Confessions On A

Dance Floor – Madonna

(1 week 1)


Nummer 1 in de Zweedse

albumlijst op 25 november

1999: Bananrepubliken

Petter (1 week 1)

2004: Storybook – Peter Jöback

& Göteborgs Symfoniker

(1 week 1)


Nummer 1 in de Australische

albumlijst op 25 november

2002: Up! – Shania Twain

(1 week 1)


Nummer 1 in de 

Nieuw-Zeelandse albumlijst 

op 25 november

1984: Born In The USA

Bruce Springsteen (15 weken 1)

1994: Forrest Gump 

Original Soundtrack 

(8 weken 1)


Nummer 1 in de Canadese 

albumlijst op 25 november

1996: Falling Into You 

Céline Dion (1 week 1)

2006: Awake

Josh Groban (2 weken 1)

#1 Hits

Nummer 1 in Nederland op

25 november

1960: Ramona 

The Blue Diamonds (4 weken 1)


Nummer 1 in de Nederlandse 

Top 40 op 25 november

1989: Lily Was Here

Candy Dulfer & David A. Stewart

(5 weken 1)


Nummer 1 in de Mega Charts

op 25 november 

2006: Paniek In de Confettifabriek

Coole Piet (1 week 1)


Nummer 1 in Vlaanderen

op 25 november

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Wallonië

op 25 november 

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Groot-Brittannië

op 25 november

1950: Rudolph The Red-Nosed 

Reindeer - Gene Autry 

(6 weken 1)

1955: Rock Around The Clock

Bill Haley & His Comets

(5 weken 1)

1965: The Carnival Is Over

The Seekers (3 weken 1)

1972: My Ding-A-Ling

Chuck Berry (4 weken 1)

1989: You Got It (The Right Stuff)

New Kids On The Block

(3 weken 1)


Nummer 1 in Billboard

op 25 november

1911: Down By The Old Mill

Stream – Arthur Clough &

The Brunswick Quartet

1916: Oh How She Could Yacki

Hacki Wicki Wachi Woo

(That’s Love In Hawaii)

Arthur Collins & Byron Harlan

(2 weken 1)

1939: Scatter-Brain

Frankie Masters (8 weken 1)

1967: Incense And Peppermints

The Strawberry Alarm Clock

(1 week 1)

1989: Blame It On The Rain

Milli Vanilli (2 weken 1)

1995: Exhale (Shoop Shoop)

Whitney Houston (1 week 1)


Nummer 1 in Cash Box 

op 25 november

1967: The Rain The Park

And Other Things

The Cowsills (1 week 1)

1972: I’ll Be Around

The Spinners (1 week 1)

1978: You Don’t Bring Me

Flowers – Barbra Streisand

& Neil Diamond (3 weken 1)

1989: Blame It On The Rain

Milli Vanilli (1 week 1)


Nummer 1 in Record World

op 25 november

1972: I’ll Be Around

The Spinners (1 week 1)


Nummer 1 in Duitsland op

25 november

1967: Massachusetts

The Bee Gees (8 weken 1)

2002: Der Steuersong

Die Gerd Show (7 weken 1)


Nummer 1 in Frankrijk

op 25 november

1971: L’Avventura

Stone & Eric Charden

(2 weken 1)

2000: Les Rois Du Monde

Philippe D’Aville, Damien

Sargue & Grégori Baquet

(5 weken 1)

2006: Fous Ta Cagoule

Fatal Bazooka (8 weken 1)


Nummer 1 in Zwitserland 

op 25 november

1984: When The Rain Begins

To Fall – Pia Zadora &

Jermaine Jackson (5 weken 1)


Nummer 1 in Oostenrijk

op 25 november

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Italië

op 25 november 

1967: Parole - Nico & Gabbiani

(2 weken 1)

2000: Again – Lenny Kravitz

(4 weken 1)


Nummer 1 in Denemarken

op 25 november

2005: Mr. Nice Guy

Trine Dyrholm (4 weken 1)


Nummer 1 in Zweden

op 25 november

1987: Oh Mama

Lili & Sussie (2 weken 1)

1992: House Of Love

East 17 (6 weken 1)

1994: Old Pop In An Oak

Rednex (6 weken 1)

2004: Touch Me – Günther

featuring Samantha Fox

(1 week 1)


Nummer 1 in Australië

op 25 november 

1961: Goodbye Cruel World

James Darren (2 weken 1)

1985: The Power Of Love

Jennifer Rush (1 week 1)

2002: Born To Try

Delta Goodrem (2 weken 1)


Nummer 1 in Nieuw-Zeeland

op 25 november

1966: Lady Godiva 

Peter & Gordon (3 weken 1)


Nummer 1 in Canada op

25 november

1972: I Can See Clearly Now

Johnny Nash (2 weken 1)

1978: MacArthur Park

Donna Summer (2 weken 1)

1989: Listen To Your Heart

Roxette (1 week 1)