VandaagindeMuziek.nl

&

Met de muziekgeschiedenis van vandaag, de jarigen en albums en singles die vandaag in Nederland, België, Engeland, Amerika, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Denemarken, Zweden, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland nummer één zijn gekomen.

Jarigen van vandaag

1938: MASON WILLIAMS   

COMPONIST/GITARIST USA

1945: HANS HOLLESTELLE

 GITARIST NEDERLAND

1948: JEAN MICHEL JARRE 

TOETSENIST FRANKRIJK

1951: MIKE DEROSIER 

HEART DRUMMER

1952: MARION BLOEM 

SCHRIJFSTER NEDERLAND

1952: TON SCHAAP

ARCHITECT NEDERLAND

1957: JEFFREY DANIELS 

SHALAMAR ZANGER

1957: MARCEL VANTHILT 

PRESENTATOR BELGIË

1957: STEPHEN FRY 

ACTEUR ENGELAND

1961: MARK BEDFORD 

MADNESS BASSIST

1964: PEBBLES 

(PERRI McKISSACK)

ZANGERES USA

1965: MARLEE MATLIN

ACTRICE USA

1968: EDWIN SMULDERS 

FOTOGRAAF NEDERLAND

1970: SANNE BOSWINKEL

PRESENTATRICE NL

1972: MICHELLE KOLSTEEG

PRESENTATRICE NEDERLAND

1973: INGE DE BRUIJN 

ZWEMSTER NEDERLAND

1973: DAVE CHAPPELLE

KOMIEK USA

1973: MIKE ZAITSOFF

TELEVISIEKOK NEDERLAND

1976: MICHIEL HULSHOF

JOURNALIST NEDERLAND

1980: RACHAEL CARPANI 

ACTRICE AUSTRALIË

1981: CHAD MURRAY 

ACTEUR USA

1988: RUPERT GRINT

ACTEUR ENGELAND

(RON WEASLEY IN DE 

HARRY POTTER-FILMS)

2003: ALEXANDRE COSTE

ZOON VAN PRINS ALBERT

VAN MONACO

Buddy Holly - Jaren 1936 - 1955

BUDDY HOLLY DAGBOEK 1936 -1955

1938_BUDDY_METVADER_2JAARCharles Hardin Holley wordt op 7 september 1936 geboren in Lubbock in Texas. Hij is de jongste van de vier kinderen van Lawrence en Ella Holley. Hoewel hij is vernoemd naar zijn beide grootvaders wordt Charles Hardin door zijn ouders Buddy genoemd. Het is een muzikaal gezin. Buddy leert viool en piano spelen. In 1941 doen Buddy’s oudere broers, Larry en Travis, mee aan een talentenjacht. De kleine Buddy verstoort hun optreden met zijn speelgoed-viool. Uiteindelijk mag hij zelf Down The River Of Memories zingen. Hij wordt beloond met vijf dollar. Als hij de gitaar ontdekt, is Buddy Holly verkocht. My Two-Timin' Woman van Hank Snow is het eerste liedje dat Buddy Holly in 1949 opneemt op de bandrecorder van zijn ouders. Op de Junior High School in Hutchinson maakt hij hetzelfde jaar kennis met Bob Montgomery. Samen maken zij in 1952 thuis in Lubbock een privé-opname van Take These Shackles From My Heart en I'll Just Pretend. Begin 1953 later nemen zij ook Footprints In The Show van Bill Monroe thuis op. In september 1953 begint KDAV-Radio als eerste radiostation in de Verenigde Staten met het programmeren van uitsluitend country & western-muziek. Op dit station presenteert Hipockets Duncan iedere zondag een programma waarin lokaal talent een kans krijgt. Buddy Holly vormt inmiddels een duo met Jack Neal. Zij maken hun radio-debuut in The Sunday Party van Hipockets Duncan. Op 10 november 1953 nemen Buddy & Jack de liedjes I Hear The Lord Callin' For Me en I Saw The Moon Cry Last Night in de studio van KDAV op. Beide liedjes zijn van de hand van Jack Neal.

1955_buddy_schoolAls Jack Neal in 1954 trouwt, gaat Buddy Holly met zijn oude maatje Bob Montgomery optreden als Buddy & Bob. Op hun visitekaartje noemen zij zich “Western & Bop Performers”. Zij treden in Lubbock en omstreken op tijdens schoolavonden, tienerfeestjes en braderieën. Zij zijn geregeld op KDAV-Radio te horen. Later wordt het duo versterkt met Larry Welborn. Op 19 februari 1954 treedt het trio op tijdens een liedjeswedstrijd op Lubbock High School. Zij winnen met Flower Of My Heart.

1955
Het zal in april 1955 zijn geweest dat Buddy, Bob & Larry de kans krijgen in de Nesman Recording Studio in Wichita Falls enkele liedjes op te nemen - Flower Of My Heart, Door To My Heart, Soft Place In My Heart, Gotta Get You Near Me Blues, I Gambled My Heart, Down The Line, You And I Are Through, Baby Let's Play House en Queen Of The Ballroom. Op deze opnamen wordt het trio geassisteerd door violist Sonny Curtis en de bassisten Don Guess en Jerry Allison. Veel van deze opnamen worden in juni 1964 door producer Norman Petty bewerkt. The Fireballs zorgen hierbij voor de nieuwe orkestband. Deze heropnamen worden in 1965 uitgebracht op de LP Holly In The Hills.

1955_BUDDY_BOBOnzeker is het jaar waarin Buddy & Bob in de studio van het radiostation KDAV in Lubbock in Texas de liedjes Baby It’s Love, Memories en Queen Of The Ballroom hebben opgenomen. Men gaat uit van 1955. Ook deze opnamen zijn in 1964 door The Fireballs bewerkt voor de LP Holly In The Hills.

De twintigjarige Elvis Presley treedt op 13 februari 1955 ’s middags op in het Fair Park Colosseum . Buddy, Bob & Larry verzorgen het voorprogramma. ’s Avonds staat Elvis Presley in The Cotton Club in Lubbock.

In de Nesman Recording Studio in Wichita Falls in Texas nemen Buddy Holly, Bob Montgomery, Larry Welborn en Jerry Allison in de zomer van 1955 Down The Line en Baby Let’s Play House op. Deze twee liedjes worden in juni 1964 door The Fireballs van een nieuwe orkestband voorzien. Down The Line is te vinden op de LP Holly In The Hills uit 1965.

1955_elvis_buddy_bob_lubbockElvis Presley is op 3 juni 1955 in Lubbock in Texas. Hij brengt een bezoek aan de Johnson-Connelly Pontiac Showroom. ’s Avonds treedt hij op in The Fair Park Coliseum. 

Because You Love Me is een liedje dat Sonny Curtis op 7 juni 1955 in de Nesman Recording Studio in Wichita Falls opneemt. De zanger/gitarist wordt begeleid door Buddy Holly (gitaar), Jerry Allison (drums) en Larry Welborn (bas). 

In augustus 1955 worden in de Nesman Recording Studio in Wichita Falls de liedjes I’ll Miss My Heart, You And I Are Through, Baby It’s Love, Memories en Queen Of The Ballroom opgenomen. De liedjes worden gezongen door het duo Buddy Holly en Bob Montgomery. Zij worden begeleid door Sonny Curtis op gitaar en viool, Don Guess of Larry Welborn op bas. Het is niet zeker of deze sessie inderdaad in de Nesman Recording Studio heeft plaatsgevonden. Het kan zijn dat deze opnamen in de Jim Beck Studio in Dallas in Texas zijn gemaakt. Ook deze opnamen zijn in 1964 door The Fireballs bewerkt.

De negentienjarige Buddy Holly, Bob Montgomery en Larry Welborn staan op 14 oktober 1955 in het voorprogramma van Bill Haley & The Comets in het Fair Park Coliseum in hun woonplaats Lubbock in Texas. Onder het publiek bevindt zich Eddie Crandall uit Nashville. Hij is talentscout en manager van Marty Robbins. Eddie Crandall is ervan overtuigd dat hij Buddy Holly aan een platencontract kan helpen. Een dag later treedt Elvis Preley op in The Cotton Club in Lubbock. Ook nu staan Buddy Holly, Bob Montgomery en Larry Welborn in het voorprogramma.

Gone, Have You Ever Been Lonely, Brown-Eyed Handsome Man, Bo Diddley, Good Rockin’  Tonight, Rip It Up, Blue Monday, Honky Tonk, Blue Suede Shoes, Shake Rattle & Roll, Ain’t Got No Home en The Holly Hop zijn enkele liedjes die Buddy Holly in 1955 en 1956 thuis in Lubbock in Texas heeft opgenomen. Ook deze liedjes zijn door The Fireballs in 1963, 1964, 1965 en 1968 van nieuwe orkestbanden voorzien in de studio van Norman Petty. Deze versies worden op de LP Holly In The Hills (1965) en Giant (1969) uitgebracht.

Op 7 december 1955 wordt in de Nesman Recording Studio in Wichita Falls een demo opgenomen voor Decca. Buddy Holly zingt Baby Won’t You Come Out Tonight, I Guess I Was Just A Fool, Don’t Come Back Knockin’ en Love Me. Naar alle waarschijnlijkheid wordt de zanger begeleid door gitarist Sonny Curtis en drummer Jerry Allison.

Bronnen: The Buddy Holly Center, Lubbock; The Buddy Holly Story geschreven door John Tobler; British Hit Singles van David Roberts; British Hit Albums van Paul Gambaccini, Tim en Jonathan Rice; Billboard Top Pop Singles & Albums van Joel Whitburn; Hitdossier en Albumdossier van Johan van Slooten; www.peterkoelewijn.nl; diverse internetsites en archief Ton van Draanen.

© 2020, Ton van Draanen. Retour hoofdpagina: www.vandaagindemuziek.nl




Ad Visser: “Alle beschreven nieuwsfeiten op vandaagindemuziek.nl worden samengebracht door het getal. Een simpele datum vormt het spoor door de tijd. Elke dag weer. Een onderlinge samenhang tussen de gebeurtenissen lijkt te ontbreken maar bij elkaar vormen ze een complete levensgeschiedenis van de popmuziek”

#1 Albums

Nummer 1 in de Nederlandse

albumlijst op 24 augustus

1996: The Score - The Fugees

(1 week 1)

2002: By The Way

The Red Hot Chili Peppers

(1 week 1)

2013: Paradise Valley

John Mayer (2 weken 1)


Nummer 1 in de Vlaamse 

albumlijst op 24 augustus

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Waalse 

albumlijst op 24 augustus

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Britse

albumlijst op 24 augustus

1991: Metallica – Metallica

(1 week 1)


Nummer 1 in de Amerikaanse

albumlijst op 24 augustus

1963: The 12 Year Old Genius

Little Stevie Wonder (1 week 1)


Nummer 1 in de Duitse 

albumlijst op 24 augustus

2007: All One One – Befour

(1 week 1)


Nummer 1 in de Franse

albumlijst op 24 augustus

2002: Boucan D’Enfer

Renaud (2 weken 1)


Nummer 1 in de Zwitserse 

albumlijst op 24 augustus

2003: Dead Letters

The Rasmus (4 weken 1)


Nummer 1 in de Oostenrijkse

albumlijst op 24 augustus

1997: Backstreet’s Back

The Backstreet Boys 

(2 weken 1)

2007: The King

Elvis Presley (3 weken 1)


Nummer 1 in de Italiaanse

albumlijst op 24 augustus

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Deense 

albumlijst op 24 augustus

2007: One Chance

Paul Potts (3 weken 1)


Nummer 1 in de Zweedse

albumlijst op 24 augustus

1988: Out Of This World

Europe (6 weken 1)

2001: Festen Har Börjat – 

Ett Samlingsalbum 1972-2001

Tomas Ledin (1 week 1)


Nummer 1 in de Australische

albumlijst op 24 augustus

1987: Diesel & Dust

Midnight Oil (6 weken 1)

1992: 100% Hits Volume 5

Diverse Artiesten (2 weken 1)

2009: Stack Is The New Black

Short Stack (1 week 1)


Nummer 1 in de 

Nieuw-Zeelandse albumlijst

op 24 augustus

1986: Final – Wham!

(6 weken 1)

150ste nummer 1-album in Nieuw-Zeeland

2001: Inside The Dubplates

Salmonella Dub (1 week 1)

400ste nummer 1-album in Nieuw-Zeeland

2009: A Story 

Fly Me Pretties (1 week 1)


Nummer 1 in de Canadese 

albumlijst op 24 augustus

Geen nieuwe nummer 1-albums

#1 Hits

Nummer 1 in de Nederlandse

Top 40 op 24 augustus 

1985: Waarom Fluister Ik Je Naam 

Nog - Benny Neyman (1 week 1)


Nummer 1 in de Mega Charts

op 24 augustus

1985: Into The Groove

Madonna (3 weken 1)

1996: Aquarius 

The Party Animals (3 weken 1)

2002: Because The Night

Jan Wayne (1 week 1)

2013: Dat Ik Je Mis

Maaike Ouboter (1 week 1)


Nummer 1 in Vlaanderen

op 24 augustus

1968: Help Yourself

Tom Jones (5 weken 1)

1974: Rock Your Baby

George McCrae (8 weken 1)

2002: I’m Alive

Céline Dion (1 week 1)


Nummer 1 in Groot-Brittannië 

op 24 augustus 

2002: Round Round

The Sugababes (1 week 1)


Nummer 1 in Billboard

op 24 augustus

1895: The Little Lost Child

Dan Quinn (5 weken 1)

1907: I Pagliacci

Enrico Caruso (4 weken 1)

1912: Ragtime Country Joe

Bob Roberts (6 weken 1)

1935: East Of The Sun 

(And West Of The Moon)

Tom Coakley (2 weken 1)

1940: Where Was I?

Charlie Barnet (2 weken 1)

1959: The Three Bells 

The Browns (4 weken 1)

1974: (You’re) Having My Baby

Paul Anka & Odia Coates

(3 weken 1)

1985: The Power Of Love

Huey Lewis & The News

(2 weken 1)


Nummer 1 in Cash Box 

op 24 augustus

1968: People Got To Be Free

The Rascals (3 weken 1)

1974: (You’re) Having My

Baby – Paul Anka &

Odia Coates (1 week 1)

1985: The Power Of Love

Huey Lewis & The News

(2 weken 1)

1996: Macarena

Los Del Rio (2 weken 1)


Nummer 1 in Duitsland 

op 24 augustus

2007: Culcha Candela

Hamma! (6 weken 1)


Nummer 1 in Frankrijk

op 24 augustus

1996: Killing Me Softly

The Fugees (5 weken 1)

2003: Laisse Parler Les Gens

Jocelyne Labylle & Cheela

featuring Jacob Desvarieux

& Passi (3 weken 1)


Nummer 1 in Zwitserland

op 24 augustus

2008: I Kissed A Girl

Katy Perry (7 weken 1)


Nummer 1 in Oostenrijk

op 24 augustus

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Italië op 

24 augustus

1996: Killing Me Softly

The Fugees (2 weken 1)


Nummer 1 in Denemarken

op 24 augustus

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Zweden

op 24 augustus

1976: Dancing Queen – ABBA

(14 weken 1)

2006: The Reincarnation Of

Benjamin Breeg

Iron Maiden (2 weken 1)


Nummer 1 in Australië

op 24 augustus

1968: MacArthur Park

Richard Harris (2 weken 1)

1970: El Condor Pasa

Simon & Garfunkel

(1 week 1)


Nummer 1 in Nieuw-Zeeland 

op 24 augustus

1973: Playground In My Mind

Clint Holmes (2 weken 1)

2001: Turn Of The Light

Nelly Furtado (2 weken 1)


Nummer 1 in Canada op

24 augustus

1974: Feel Like Makin’ Love

Roberta Flack (1 week 1)

1985: The Power Of Love

Huey Lewis & The News

(1 week 1)

1998: Iris – Goo Goo Dolls

(3 weken 1)