VandaagindeMuziek.nl

&

Met de muziekgeschiedenis van vandaag, de jarigen en albums en singles die vandaag in Nederland, België, Engeland, Amerika, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Denemarken, Zweden, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland nummer één zijn gekomen.

Jarigen van vandaag

1938: JASPERINA DE JONG

CABARETIÈRE NEDERLAND

1944: MIKE McCARTNEY

(MIKE McGEAR)

THE SCAFFOLD ZANGER

1945: DAVE COUSINS

THE STRAWBS ZANGER

1948: KAZ LUX

BRAINBOX ZANGER

1948: KENNY LOGGINS

ZANGER USA

1955: BELINDA MEULDIJK

TEKSTSCHRIJFSTER NEDERLAND

1962: TAJA SEVELLE

ZANGERES USA

1964: NICOLAS CAGE

ACTEUR USA 

1969: HENK LEMCKERT 
OMROEP WEST DIRECTEUR

1972: DUNCAN ANEPOOL

ACTEUR NEDERLAND

1972: SVETLANA ZHUROVA

SCHAATSSTER RUSLAND

1978: JANINE JANSEN

VIOLISTE NEDERLAND

1985: LEWIS HAMILTON

AUTOCOUREUR ENGELAND

1986: MARCEL SOMMERVILLE

(MC PLAT’NUM/ROCKY B)

BLAZIN’ SQUAD

1988: DANNY FROGER

ZANGER NEDERLAND

1988: HARDWELL

(ROBBERT VAN DE CORPUT)

DEEJAY/PRODUCER NL

Buddy Holly - Jaren 1936 - 1955

BUDDY HOLLY DAGBOEK 1936 -1955

1938_BUDDY_METVADER_2JAARCharles Hardin Holley wordt op 7 september 1936 geboren in Lubbock in Texas. Hij is de jongste van de vier kinderen van Lawrence en Ella Holley. Hoewel hij is vernoemd naar zijn beide grootvaders wordt Charles Hardin door zijn ouders Buddy genoemd. Het is een muzikaal gezin. Buddy leert viool en piano spelen. In 1941 doen Buddy’s oudere broers, Larry en Travis, mee aan een talentenjacht. De kleine Buddy verstoort hun optreden met zijn speelgoed-viool. Uiteindelijk mag hij zelf Down The River Of Memories zingen. Hij wordt beloond met vijf dollar. Als hij de gitaar ontdekt, is Buddy Holly verkocht. My Two-Timin' Woman van Hank Snow is het eerste liedje dat Buddy Holly in 1949 opneemt op de bandrecorder van zijn ouders. Op de Junior High School in Hutchinson maakt hij hetzelfde jaar kennis met Bob Montgomery. Samen maken zij in 1952 thuis in Lubbock een privé-opname van Take These Shackles From My Heart en I'll Just Pretend. Begin 1953 later nemen zij ook Footprints In The Show van Bill Monroe thuis op. In september 1953 begint KDAV-Radio als eerste radiostation in de Verenigde Staten met het programmeren van uitsluitend country & western-muziek. Op dit station presenteert Hipockets Duncan iedere zondag een programma waarin lokaal talent een kans krijgt. Buddy Holly vormt inmiddels een duo met Jack Neal. Zij maken hun radio-debuut in The Sunday Party van Hipockets Duncan. Op 10 november 1953 nemen Buddy & Jack de liedjes I Hear The Lord Callin' For Me en I Saw The Moon Cry Last Night in de studio van KDAV op. Beide liedjes zijn van de hand van Jack Neal.

1955_buddy_schoolAls Jack Neal in 1954 trouwt, gaat Buddy Holly met zijn oude maatje Bob Montgomery optreden als Buddy & Bob. Op hun visitekaartje noemen zij zich “Western & Bop Performers”. Zij treden in Lubbock en omstreken op tijdens schoolavonden, tienerfeestjes en braderieën. Zij zijn geregeld op KDAV-Radio te horen. Later wordt het duo versterkt met Larry Welborn. Op 19 februari 1954 treedt het trio op tijdens een liedjeswedstrijd op Lubbock High School. Zij winnen met Flower Of My Heart.

1955
Het zal in april 1955 zijn geweest dat Buddy, Bob & Larry de kans krijgen in de Nesman Recording Studio in Wichita Falls enkele liedjes op te nemen - Flower Of My Heart, Door To My Heart, Soft Place In My Heart, Gotta Get You Near Me Blues, I Gambled My Heart, Down The Line, You And I Are Through, Baby Let's Play House en Queen Of The Ballroom. Op deze opnamen wordt het trio geassisteerd door violist Sonny Curtis en de bassisten Don Guess en Jerry Allison. Veel van deze opnamen worden in juni 1964 door producer Norman Petty bewerkt. The Fireballs zorgen hierbij voor de nieuwe orkestband. Deze heropnamen worden in 1965 uitgebracht op de LP Holly In The Hills.

1955_BUDDY_BOBOnzeker is het jaar waarin Buddy & Bob in de studio van het radiostation KDAV in Lubbock in Texas de liedjes Baby It’s Love, Memories en Queen Of The Ballroom hebben opgenomen. Men gaat uit van 1955. Ook deze opnamen zijn in 1964 door The Fireballs bewerkt voor de LP Holly In The Hills.

De twintigjarige Elvis Presley treedt op 13 februari 1955 ’s middags op in het Fair Park Colosseum . Buddy, Bob & Larry verzorgen het voorprogramma. ’s Avonds staat Elvis Presley in The Cotton Club in Lubbock.

In de Nesman Recording Studio in Wichita Falls in Texas nemen Buddy Holly, Bob Montgomery, Larry Welborn en Jerry Allison in de zomer van 1955 Down The Line en Baby Let’s Play House op. Deze twee liedjes worden in juni 1964 door The Fireballs van een nieuwe orkestband voorzien. Down The Line is te vinden op de LP Holly In The Hills uit 1965.

1955_elvis_buddy_bob_lubbockElvis Presley is op 3 juni 1955 in Lubbock in Texas. Hij brengt een bezoek aan de Johnson-Connelly Pontiac Showroom. ’s Avonds treedt hij op in The Fair Park Coliseum. 

Because You Love Me is een liedje dat Sonny Curtis op 7 juni 1955 in de Nesman Recording Studio in Wichita Falls opneemt. De zanger/gitarist wordt begeleid door Buddy Holly (gitaar), Jerry Allison (drums) en Larry Welborn (bas). 

In augustus 1955 worden in de Nesman Recording Studio in Wichita Falls de liedjes I’ll Miss My Heart, You And I Are Through, Baby It’s Love, Memories en Queen Of The Ballroom opgenomen. De liedjes worden gezongen door het duo Buddy Holly en Bob Montgomery. Zij worden begeleid door Sonny Curtis op gitaar en viool, Don Guess of Larry Welborn op bas. Het is niet zeker of deze sessie inderdaad in de Nesman Recording Studio heeft plaatsgevonden. Het kan zijn dat deze opnamen in de Jim Beck Studio in Dallas in Texas zijn gemaakt. Ook deze opnamen zijn in 1964 door The Fireballs bewerkt.

De negentienjarige Buddy Holly, Bob Montgomery en Larry Welborn staan op 14 oktober 1955 in het voorprogramma van Bill Haley & The Comets in het Fair Park Coliseum in hun woonplaats Lubbock in Texas. Onder het publiek bevindt zich Eddie Crandall uit Nashville. Hij is talentscout en manager van Marty Robbins. Eddie Crandall is ervan overtuigd dat hij Buddy Holly aan een platencontract kan helpen. Een dag later treedt Elvis Preley op in The Cotton Club in Lubbock. Ook nu staan Buddy Holly, Bob Montgomery en Larry Welborn in het voorprogramma.

Gone, Have You Ever Been Lonely, Brown-Eyed Handsome Man, Bo Diddley, Good Rockin’  Tonight, Rip It Up, Blue Monday, Honky Tonk, Blue Suede Shoes, Shake Rattle & Roll, Ain’t Got No Home en The Holly Hop zijn enkele liedjes die Buddy Holly in 1955 en 1956 thuis in Lubbock in Texas heeft opgenomen. Ook deze liedjes zijn door The Fireballs in 1963, 1964, 1965 en 1968 van nieuwe orkestbanden voorzien in de studio van Norman Petty. Deze versies worden op de LP Holly In The Hills (1965) en Giant (1969) uitgebracht.

Op 7 december 1955 wordt in de Nesman Recording Studio in Wichita Falls een demo opgenomen voor Decca. Buddy Holly zingt Baby Won’t You Come Out Tonight, I Guess I Was Just A Fool, Don’t Come Back Knockin’ en Love Me. Naar alle waarschijnlijkheid wordt de zanger begeleid door gitarist Sonny Curtis en drummer Jerry Allison.

Bronnen: The Buddy Holly Center, Lubbock; The Buddy Holly Story geschreven door John Tobler; British Hit Singles van David Roberts; British Hit Albums van Paul Gambaccini, Tim en Jonathan Rice; Billboard Top Pop Singles & Albums van Joel Whitburn; Hitdossier en Albumdossier van Johan van Slooten; www.peterkoelewijn.nl; diverse internetsites en archief Ton van Draanen.

© 2020, Ton van Draanen. Retour hoofdpagina: www.vandaagindemuziek.nl




Ad Visser: “Alle beschreven nieuwsfeiten op vandaagindemuziek.nl worden samengebracht door het getal. Een simpele datum vormt het spoor door de tijd. Elke dag weer. Een onderlinge samenhang tussen de gebeurtenissen lijkt te ontbreken maar bij elkaar vormen ze een complete levensgeschiedenis van de popmuziek”

#1 Albums

Nummer 1 in de Nederlandse

albumlijst op 7 januari

1984: Labour Of Love – UB 40

(3 weken 1)

2012: Live At The Royal Albert Hall

Adele (3 weken 1)
2023: SOS - SZA


Nummer 1 in de Vlaamse 

albumlijst op 7 januari

2006: Dromen – Laura Lynn

(4 weken 1)


Nummer 1 in de Waalse 

albumlijst op 7 januari

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Britse

albumlijst op 7 januari

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Amerikaanse

albumlijst op 7 januari

1995: The Hits – Garth Brooks

(8 weken 1)

2006: The Breakthrough

Mary J. Blige (1 week 1)


Nummer 1 in de West-Duitse 

albumlijst op 7 januari

1980: Weihnachten Mit 

Andrea Jürgens (2 weken 1)

1985: Kinder Hitparade

Diverse Artiesten (1 week 1)


Nummer 1 in de Franse 

albumlijst op 7 januari

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Zwitserse

albumlijst op 7 januari

1990:...But Seriously

Phil Collins (11 weken 1)

1996: Made In Heaven

Queen (3 weken 1)

2001: 1 – The Beatles

(4 weken 1)

2007: Il Siempre – Il Divo

(1 week 1)


Nummer 1 in de Oostenrijkse

albumlijst op 7 januari

1996: Made In Heaven

Queen (1 week 1)


Nummer 1 in de Italiaanse 

albumlijst op 7 januari

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Deense

albumlijst op 7 januari

2005: 2 – Nik & Jay

(1 week 1)


Nummer 1 in de Zweedse

albumlijst op 7 januari

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Australische

albumlijst op  7 januari

1980: ELO’s Greatest Hits

The Electric Light Orchestra

(4 weken 1)


Nummer 1 in de 

Nieuw-Zeelandse albumlijst

op 7 januari 

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Canadese

albumlijst op 7 januari

Geen nieuwe nummer 1-albums

#1 Hits

Nummer 1 in de Nederlandse 

Top 40 op 7 januari

1967: Green Green Grass Of

Home – Tom Jones (2 weken 1)

1989: The First Time

Robin Beck (1 week 1)

2012: Ode To The Bouncher

Studio Killers (1 week 1)


Nummer 1 in de Mega Charts

op 7 januari

2012: Ai Si Eu Te Pego!

Michel Teló (2 weken 1)

2017: Energie – Ronnie Flex

featuring Frenna (1 week 1)
2023: Ladada (Mon Dernier Moi)
Claude


Nummer 1 in Vlaanderen op

7 januari

1978: Mull Of Kintyre

Wings (6 weken 1) 

2012: I Follow Rivers

Lykke Li (1 week 1)


Nummer 1 in Wallonië

op 7 januari

2012: I Follow Rivers

Lykke Li (1 week 1)


Nummer 1 in Groot-Brittannië

op 7 januari 

1950: You’re Breaking My Heart

The Ink Spots (2 weken 1)

1956: Love Is A Many

Splendored Thing

The Four Aces (1 week 1)

1989: Especially For You

Kylie Minogue & Jason Donovan

(3 weken 1)


Nummer 1 in Billboard

op 7 januari

1939: They Say – Artie Shaw

(2 weken 1)

1950: Rudolph, The Red-Nosed

Reindeer – Gene Autry

(1 week 1)

1956: Memories Are Made Of 

This – Dean Martin

(6 weken 1)

2012: Sexy And I Know It

LMFAO (2 weken 1)


Nummer 1 in Cash Box

op 7 januari

1950: I Can Dream Can’t I?

The Andrews Sisters

(6 weken 1)

1961: Wonderland By Night

Bert Kaempfert (1 week 1)


Nummer 1 in Record World

op 7 januari

1961: Wonderland By Night

Bert Kaempfert (2 weken 1)

1967: Snoopy Vs. The Red Baron

The Royal Guardsmen (1 week 1)


Nummer 1 in West-Duitsland

op 7 januari

1974: La Paloma Ade

Mireille Mathieu (6 weken 1)

1985: Do They Know It’s

Christmas – Band Aid

(2 weken 1)


Nummer 1 in Frankrijk

op 7 januari

1967: Paris En Colère

Mireille Mathieu (3 weken 1)

1971: Reviens Je T’Aime

Sheila (1 week 1)

1989: High – David Hallyday

(5 weken 1)

2006: La Camisa Negra

Juanes (2 weken 1)


Nummer 1 in Zwitserland 

op 7 januari

1969: Eloise – Barry Ryan

(3 weken 1)

1978: Belfast – Boney M

(3 weken 1)

1979: Mary’s Boy Child/

Oh My Lord – Boney M

(2 weken 1)

1990: Girl I’m Gonna Miss You

Milli Vanilli (4 weken 1)

1996: Earth Song

Michael Jackson (2 weken 1)

2001: Stan – Eminem & Dido

(7 weken 1)

2007: All Good Things

(Come To An End)

Nelly Furtado (10 weken 1)


Nummer 1 in Oostenrijk

op 7 januari

1990: All Around The World

Lisa Stansfield (6 weken 1)


Nummer 1 in Italië op

7 januari

1961: Il Cielo In Una Stanza

Mina (1 week 1)

1967: Bang Bang – Dalida

(2 weken 1)

1984: La Donna Cannone

Francesco De Gregori 

(10 weken 1)

1995: Song For You

Radio Dee Jay For Christmas

(1 week 1)


Nummer 1 in Denemarken

op 7 januari

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Zweden

op 7 januari

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Australië op

7 januari

1956: The Yellow Rose Of Texas

Mitch Miller (6 weken 1)

1967: Ooh La La/Ain’t Nobody

Home – Normie Rowe

(1 week 1)


Nummer 1 in Nieuw-Zeeland

op 7 januari

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Canada op

7 januari:

2012: Sexy And I Know It

LMFAO (2 weken 1)