VandaagindeMuziek.nl

&

Met de muziekgeschiedenis van vandaag, de jarigen en albums en singles die vandaag in Nederland, België, Engeland, Amerika, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Denemarken, Zweden, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland nummer één zijn gekomen.

Jarigen van vandaag

1942: BEN MURPHY

ACTEUR USA

1944: DAVID GILMOUR

PINK FLOYD GITARIST

1944: KIRI TE KANAWA

OPERAZANGERES 

NIEUW-ZEELAND

1945: HUGH GRUNDY

THE ZOMBIES DRUMMER

1946: TONY KLATKA

BLOOD SWEAT & TEARS

TROMPETTIST

1947: KIKI DEE

(PAULINE MATTHEWS)

ZANGERES ENGELAND

1952: BRAM VAN SPLUNTEREN

PROGRAMMAMAKER NL

1957: ALEX McARTHUR

ACTEUR USA

1957: MARK UYTTERHOEVEN

PRESENTATOR BELGIË

1958: JAN PAUL VAN DER MEIJ 

ZANGER NEDERLAND

1959: RENÉ MIOCH

FILMKENNER NEDERLAND

1960: JUSTUS VAN OEL

COLUMNIST/CABARETIER NL

1960: RONALD JAN HEIJN

FILOSOOF/ONDERNEMER

NEDERLAND

1963: KATHY KELLY 

THE KELLY FAMILY ZANGERES

1964: MINOESCH JORISSEN

PRESENTATRICE NEDERLAND

1967: THOMAS ACDA

ZANGER/ACTEUR NEDERLAND

1970: BETTY BOO

(ALISON CLARKSON)

ZANGERES ENGELAND

1971: SERVAIS KNAVEN

WIELRENNER NEDERLAND

1972: MARIANNE THIEME

EX- FRACTIEVOORZITTER VAN

DE PARTIJ VOOR DE DIEREN

1976: MICHIEL VEENSTRA

KINK DISKJOCKEY

1978: LARA COX 

ACTRICE AUSTRALIË

1978: MICHIEL DE ZEEUW

ACTEUR NEDERLAND

1980: RON STAAL

MUSICALACTEUR NEDERLAND

1983: SOPHIE VELDHUIZEN

MUSICALACTRICE NEDERLAND

1985: ARI DEELDER

DOCHTER VAN JULES DEELDER

1986: LOEK BEERNINK

ACTRICE NEDERLAND

1986: ELI MARIENTHAL

ACTEUR USA

1988: KOEN & JOS VAN DER DONK

ACTEURS NEDERLAND

1996: SAVANNAH STEHLIN

ACTRICE USA

David Bowie - Jaren Negentig

DAVID BOWIE DAGBOEK: JAREN 90

1990_Adrian_belew1990

David Bowie maakt op 23 januari 1990, tijdens een persconferentie in het Rainbow Theatre in Londen, bekend dat de Sound And Vision 1990 World Tour zijn laatste tournee zal worden. In alle steden waar hij optreedt mogen fans bepalen welke liedjes zij willen horen. Zij kunnen die verzoekjes indienen bij hun lokale of regionale radiostations. De tournee begint op 4 maart 1990 in Canada en eindigt op 29 september 1990 in Argentinië. Op 30 maart 1990 is er een optreden in Ahoy’ Rotterdam. Op 20 en 21 april 1990 staat de Sound And Vision 1990 World Tour in Vorst Nationaal in Brussel. David Bowie wordt begeleid door gitarist Adrian Belew, drummer Michael Hodges, bassist Erdal Kizilcay en toetsenist Rick Fox. Tijdens de Sound And Vision 1990 Tour zingt David Bowie zijn eigen compositie o.a. Pretty Pink Rose. Dit liedje staat op het album Young Lions van gitarist Adrian Belew. Een edit wordt op Atlantic 7567-87904-7 op single uitgebracht. Op de B-kant staat Heartbeat, een compositie van Adrian Belew.

Op 24 maart 1990 komt de verzamel-CD Changesbowie binnen in de Nederlandse Album Top 100. Op deze plaat staan achttien grote hits van David Bowie die van 1969 tot 1990 heeft opgenomen. Dit zijn Space Oddity, John, I'm Only Dancing, Changes, Ziggy Stardust, Suffragette City, The Jean Genie, Diamond Dogs, Rebel Rebel, Young Americans, Fame '90 Remix, Golden Years, Herous, Ashes To Ashes, Fashion, Let's Dance, China Girl, Modern Love en Blue Jean. Changesbowie bereikt de derde plaats.

Na concerten in Canada en Europa begint David Bowie op 27 april 1990 aan het Amerikaanse deel van zijn Sound And Vision 1990 World Tour. Die duurt tot 29 juli 1990. Daarnaast worden er in de loop van mei en begin juli 1990 enkele concerten in Japan en Canada gegeven. De eerste Amerikaanse live-datum is in Miami in Florida. 

1990_fame90Fame (Remix) komt op 28 april 1990 binnen in de Nederlandse Top 40. De single (EMI 20 3805) bereikt de zeventiende plaats. Deze remix van Fame uit 1975 is gemaakt voor de film Pretty Woman met Richard Gere en Julia Roberts. Op de B-kant van Fame 90 verzorgt Queen Latifah een rap.

Angela Bowie is op 4 mei 1990 te gast in The Joan Rivers Show. In deze Amerikaanse talkshow, die door Fox wordt uitgezonden, praat zij ondermeer over haar mislukte huwelijk met David Bowie. Angela Bowie zegt o.a. dat zij hem geregeld met mannen in bed heeft aangetroffen. Onder hen is ook Mick Jagger, de zanger van The Rolling Stones.

1991

David Bowie verzorgt op 2 juni 1991 een verrassingsoptreden tijdens het concert van Morrissey, de ex-zanger van The Smiths, in het Great Western Forum in Inglewood in Californië. Samen zingen zij Cosmic Dancer van T. Rex.

Op 10 augustus 1991 beginnen David Bowie en zijn groep Tin Machine in de Factory Studios in Ringsend, een wijk in het Ierse Dublin, aan de repetities voor hun eerste wereldtournee. David Bowie heeft Tin Machine in 1989 opgericht. De bezetting van de groep is zanger David Bowie, de gitaristen Reeves Gabrels en Eric Schermerhorn, bassist Tony Sales en drummer Hunt Sales. Na vijf dagen repeteren doet Tin Machine op 16 augustus 1991 een try-out-optreden in The Baggot Inn in Dublin. Op 19 augustus 1991 staan zij in The Waterfront Rock Café, eveneens in Dublin. Op 25 augustus 1991 stelt David Bowie zijn nieuwe groep voor aan de pers tijdens een optreden in het Rockit Cargo LAX, op de luchthaven van Los Angeles in Californië. 

Het album Tin Machine II wordt op 14 september 1991 uitgebracht. De CD komt op 21 september 1991 binnen in de albumlijst van Billboard. Tin Machine II blijft op 126 steken. In Groot-Brittannie bereikt de plaat de 23ste plaats. In Nederland komt de CD niet hoger dan 33. Op Tin Machine II staan Baby Universal, One Shot, You Belong in Rock & Roll, Amlapura, Betty Wrong, You Can't Talk, Stateside, Shopping for Girls, Big Hurt, Sorry en Goodbye Mr. Ed.

1991_tinmachine_singleDe single You Belong In Rock & Roll komt op 14 september 1991 de Nederlandse tipparade binnen. Op de B-kant staat de Indonesische versie van Amlapura. De single wordt geen hit.

Op 5 oktober 1991 start de Tin Machine It’s My Life-wereldtournee met een concert in Teatro Smeraldo in het Italiaanse Milaan. Deze tournee wordt op 17 februari 1992 in de Budokan-hal in het Japanse Tokio afgesloten.

1992

Op 20 april 1992, Tweede Paasdag, wordt in het Wembley-stadion in Londen een herdenkingsconcert voor Freddie Mercury gehouden. De show is in meer dan zeventig landen rechtstreeks op televisie te volgen. Er zijn optredens van o.a. Annie Lennox, Elton John, David Bowie, Guns N’Roses, Def Leppard, Lisa Stansfield en George Michael. Zij worden begeleid door Brian May, Roger Taylor en John Deacon van Queen. De opbrengst van het concert gaat naar aids-slachtoffers. Drummer Roger Taylor van Queen zegt: “Aids gaat ons allen aan. Met dit Wembley-concert willen wij Freddie herdenken. Wij zien het ook als de vervulling van zijn wens via muziek een boodschap over te brengen”. 

1992_trouwen_florenceDavid Bowie trouwt op 24 april 1992 met fotomodel Iman. De korte eenvoudige plechtigheid vindt plaats in het Zwitserse Lausanne, vlakbij het dorp waar de zanger een huis heeft. Zijn vrouw Iman komt uit Somalië. Het kerkelijk huwelijk wordt op 6 juni 1992 in het Italiaanse Florence gesloten.

De single Real Cool World komt op 5 september 1992 binnen in de Nederlandse Top 40. Hij blijft op 21 steken.

1993

Als voorloper van het album Black Tie White Noise wordt in maart 1993 de single Jump They Say uitgebracht. Hij komt op 3 april 1993 binnen in de Nederlandse Top 40. Jump They Say bereikt de zeventiende plaats.

1993_blacktiewhitenoiseBlack Tie White Noise, met enkele tracks die David Bowie speciaal voor de huwelijksplechtigheid met Iman heeft geschreven, verschijnt op 9 april 1993. Op 17 april 1993 komt CD binnen in de Nederlandse Album Top 100. Hij bereikt de elfde plaats. Op Black Tie White Noise staan naast de titelsong Wedding, You've Been Around, I Feel Free (met Mick Ronson op gitaar), Jump They Say, Nite Flights, Pallas Athena, Miracle Goodnight, Don't Let Me Down & Down, Looking For Lester, I Know It's Gonna Happen Someday, Wedding Song, Jump They Say (Alternative Mix) en Lucy Can’t Dance.

29_04_1993_mickronsonMick Ronson overlijdt op 29 april 1993 aan de gevolgen van leverkanker. In de jaren zeventig is hij enkele jaren sologitarist in de begeleidingsgroep van David Bowie. In 1990 produceert Mick Ronson de CD Pleasure Ground van de Amsterdamse Fatal Flowers. Op 20 april 1992 treedt de gitarist voor het laatst op tijdens het Freddie Mercury Tribute Concert in het Londense Wembley-stadion. Het album Your Arsenal van Morrissey is zijn laatste productie. Mick Ronson is 47 jaar geworden.

De verzamel-CD The Singles Collection komt op 23 november 1993 binnen in de Nederlandse Album Top 100. De plaat staat 36 weken genoteerd en haalt de negende plaats.

1994

Een akoestische gitaar die eens aan David Bowie, Paul McCartney en George Michael heeft toebehoord, wordt op een veiling in Londen op 19 mei 1994 verkocht voor driehonderdduizend dollar. De opbrengst gaat naar een goed doel.

1995_outside_bowie1995

The Outside Tour start op 14 september 1995 in het Meadows Amphitheater in de Amerikaanse stad Hartford. Het laatste optreden in 1995 is op 13 december in het Engelse Brimingham. Het album Outside wordt op 26 september 1995 uitgebracht. Op 30 september 1995 komt deze CD binnen in de Nederlandse Album Top 100. Outside blijft op 36 steken. Op Outside staan naast de titelsong Leon Takes Us Outside, The Hearts Filthy Lesson, A Small Plot Of Land, Segue-Baby Grace (A Horrid Cassette), Hallo Spaceboy, The Motel, I Have Not Been To Oxford Town, No Control, Segue-Algeria Touchshriek, The Voyeur Of Utter, Destruction (As Beauty), Segue-Ramona A. Stone/I Am With Name, Wishful Beginnings, We Prick You, Segue-N athan Adler, I'm Deranged, Thru' These Architects Eyes, Segue-Nathan Adler (Pt. 2) en Strangers When We Meet. 

David Bowie, Tom Donahue, Gladys Knight & The Pips, Jefferson Airplane, Little Willie John, Pink Floyd, Pete Seeger, The Shirelles en The Velvet Underground worden op 30 oktober 1995 geïntroduceerd in de Rock & Roll Hall Of Fame.

1996

Op 17 januari 1996 start David Bowie aan een nieuw deel van The Outside Tour met een optreden in Helsinki. Op 27 januari 1996 staat David Bowie in Vorst Nationaal in Brussel. Een dag later wordt een concert in Utrecht gegeven. The Outside Tour wordt op 20 oktober 1996 afgesloten in het Shoreline Amphitheater in het Amerikaanse Moutain View. David Bowie wordt begeleid door de toetsenisten Peter Schwartz, Mike Garson en George Simms, de gitaristen Reeves Gabrels. Carlos Alomar, bassiste/zangeres Gail Ann Dorsey en drummer Zachary Alford.

Hallo Spaceboy van David Bowie & The Pet Shop Boys komt op 30 maart 1996 binnen in de Nederlandse Top 40. De single blijft op 24 steken.

Telling Lies van David Bowie is de eerste single van een grote ster die alleen via internet verkrijgbaar is. De zanger biedt de opname vanaf 11 september 1996 aan via zijn officiële website. Fans kunnen Telling Lies beluisteren of downloaden. 

1997

09_01_1997_bowie_jarigEén dag na zijn vijftigste verjaardag treedt David Bowie op 9 januari 1997 op tijdens een groot verjaardagsfeest in de Madison Square Garden in New York. Als gasten ontvangt de Engelse zanger o.a. The Foo Fighters, Frank Black, Sonic Youth, Placebo, Robert Smith van The Cure, Billy Corgan van The Smashing Pumpkins en Lou Reed. De opbrengst van de avond gaat naar een goed doel.

Earthling verschijnt op 11 februari 1997. Op dit album staan Little Wonder, Looking For Satellites, Battle For Britain (The Letter), Seven Years In Tibet, Dead Man Walking, Telling Lies, The Last Thing You Should Do, I'm Afraid Of Americans en Law (Earthlings On Fire). Earthling komt op 15 februari 1997 binnen in de Nederlandse Album Top 100. De CD bereikt de dertiende plaats. De single Little Wonder komt niet hoger dan 32 in de Nederlandse Top 40.

Op 12 februari 1997 onthult David Bowie voor de deur van huisnummer 7021 aan Hollywood Boulevard zijn eigen ster op The Hollywood Walk Of Fame.

David Bowie treedt op 11 juni 1997 op in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. De zanger is vijf dagen eerder in Lubeck in Duitsland met The Earthling World Tour van start gegaan. David Bowie wordt begeleid door gitarist Reeves Gabrels, bassiste/zangeres Gail Ann Dorsey, drummer Zachary Alford en toetsenist Mike Garson. Van 6 september tot 18 oktober 1997 wordt een serie concerten gegeven in Canada en de Verenigde Staten. The Earthling World Tour duurt tot 7 november 1997. Het slotconcert is in 1997 in het Ferrocarril Oeste-stadion in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires.

David Bowie geeft op 19 september 1997 een verrassings-optreden in Chicago voor 750 fans die een prijsvraag van Miller Beer hebben gewonnen.

Op 17 november 1997 wordt Perfect Day in Engeland uitgebracht. De nieuwe versie is opgenomen ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de BBC. Op de single zijn bijdragen te horen van o.a. David Bowie, Elton John, Bono, Tom Jones, Tammy Wynette, Joan Armatrading, Emmylou Harris, Dr. John, Boyzone en Lou Reed. Hij heeft het liedje in 1972 geschreven. De opbrengst van Perfect Day gaat naar kinderen die lijden aan de ziekte van Duchenne.

17_12_1997_bowienetDavid Bowie gaat op 17 december 1997 van start met BowieNet, zijn eigen internet-site: www.davidbowie.com


1998

David Bowie maakt op 31 augustus 1998 bekend dat hij meer met het medium internet zal werken. Om dit voornemen te onderstrepen zijn er op deze dag enkele webcast-optredens te zien van Ani DiFranco, The Specials, The Jesus & Mary Chain, The Jayhawks en Spacehog.

1999

The David Bowie Internet Radio Network zendt op 29 maart 1999 voor het eerst uit op Rolling Stone Radio. In het programma presenteert David Bowie een selectie van zijn favoriete platen.

Op 24 mei 1999 is een opname-sessie van David Bowie via een webcam rechtstreeks op zijn internet-website te volgen. De zanger is in de studio bezig met het schrijven en het opnemen van What’s Really Happening. Dit is één van de tracks op Hours. Dit album wordt op 5 oktober 1999 door Virgin uitgebracht.

1999_hours_bowieHours verschijnt op 5 oktober 1999. Op dit album staan Thursday's Child, Something In The Air, Survive, If I'm Dreaming My Life, Seven, What's Really Happening?, The Pretty Things Are Going To Hell, New Angels Of Promise, Brilliant Adventure en The Dreamers. De CD komt op 16 oktober 1999 binnen in de Nederlandse Album Top 100 en komt niet hoger dan de 31ste plaats.

Om zijn album Hours te promoten geeft David Bowie zeven concerten in Europa en Amerika. Deze korte tournee begint op 10 oktober 1999 in Dublin, gevolgd door Parijs (14 oktober), Wenen (17 oktober), New York (19 november), Londen (2 december), Milaan (4 december) en Kopenhagen (7 december). David Bowie wordt begeleid door de gitaristen Page Hamilton en Mark Plati, toetsenist Mike Garson, bassiste/zangeres Gail Ann Dorsey en drummer Sterling Campbell. Holly Palmer en Emm Gryner zorgen voor de achtergrondvocalen.

Op zijn internet-site laat David Bowie vanaf 2 oktober 1999 een virtuele show zien onder de titel Sensation: Young British Artists From The Saatchi Collection.

Een remix van Under Pressure van David Bowie & Queen komt op 18 december 1999 binnen in de Nederlandse Top 40. De single bereikt de negentiende plaats. Het origineel van Under Pressure staat in de week van 12 december 1981 op de eerste plaats.

OP DE TEKST VAN DEZE WEBSITE RUST COPYRIGHT. ZONDER VOORAFGAANDE TOESTEMMING VAN DE WEBMASTER, PER EMAIL TE BEREIKEN OP TON.VANDRAANEN@QUICKNET.NL, IS HET OVERNEMEN VAN TEKSTEN EN GEGEVENS NIET TOEGESTAAN.

© Ton van Draanen, 2019





Ad Visser: “Alle beschreven nieuwsfeiten op vandaagindemuziek.nl worden samengebracht door het getal. Een simpele datum vormt het spoor door de tijd. Elke dag weer. Een onderlinge samenhang tussen de gebeurtenissen lijkt te ontbreken maar bij elkaar vormen ze een complete levensgeschiedenis van de popmuziek”

#1 Albums

Nummer 1 in de Nederlandse 

albumlijst op 6 maart

1971: Plastic Ono Band

John Lennon & The Plastic

Ono Band (9 weken 1)

1999: Greatest Hits – 2Pac

(1 week 1)
2021: Medaille - Broederliefde
(1 week 1)

Nummer 1 in de Vlaamse 

albumlijst op 6 maart

1999: Have A Nice Day

Roxette (2 weken 1)

2010: The Honey & The Knife

Admiral Freebee (2 weken 1)


Nummer 1 in de Waalse 

albumlijst op 6 maart

2010: Soldier Of Love – Sade

(4 weken 1)


Nummer 1 in de Britse

albumlijst op 6 maart

1965: Rolling Stones No. 2

The Rolling Stones

(6 weken 1)

1993: Diva – Annie Lennox

(1 week 1)

2005: Some Cities – The Doves

(1 week 1)


Nummer 1 in de Amerikaanse

albumlijst op 6 maart

1954: Tawny

Jackie Gleason (1 week 1)

1982: Beauty And The Beat

The Go-Go’s (6 weken 1)


Nummer 1 in de Duitse 

albumlijst op 6 maart

2009: Stadtaffe 

Peter Fox (1 week 1)


Nummer 1 in de Franse

albumlijst op 6 maart

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Zwitserse

albumlijst op 6 maart

Geen nieuwe nummer 1-albums 


Nummer 1 in de Oostenrijkse

albumlijst op 6 maart

2005: Genius Loves Company

Ray Charles (1 week 1)


Nummer 1 in de Italiaanse

albumlijst op 6 maart

2003: Diamonds On The Inside

Ben Harper (1 week 1)

2008: Lorenzo Safari

Jovanotti (4 weken 1)


Nummer 1 in de Deense

albumlijst op 6 maart

2009: Kandis Live 2 – 

20 Års Jubilæumsshow

Kandis (1 week 1)


Nummer 1 in de Zweedse

albumlijst op 6 maart

2003: Come Away With Me

Norah Jones (1 week 1)


Nummer 1 in de Australische

albumlijst op 6 maart

1989: Mystery Girl

Roy Orbison (5 weken 1)

1995: Hi Fi Way

You Am I (1 week 1)

2000: Supernatural

Santana (1 week 1)


Nummer 1 in de 

Nieuw-Zeelandse albumlijst

op 6 maart 

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Canadese

albumlijst op 6 maart

Geen nieuwe nummer 1-albums

#1 Hits

Top 40 op 6 maart

1971: Du – Peter Maffay

(5 weken 1)

1993: No Limit – 2 Unlimited

(5 weken 1)

1999: ….Baby One More Time

Britney Spears (2 weken 1)

2004: Voorbij 

Marco Borsato & Do

(3 weken 1)

2010: Hey Soul Sister – Train

(7 weken 1)


Nummer 1 in de Mega Charts

op 6 maart

1971: Du – Peter Maffay 

(5 weken 1)

1999: ….Baby One More Time

Britney Spears (6 weken 1)

2010: Leef Nu Het Kan

Jan Smit (4 weken 1)

Nummer 1 in Vlaanderen

op 6 maart

1976: Love Hurts

Nazareth (2 weken 1)

1982: I Won’t Let You Down

Ph.D (1 week 1)

1999: Poco Loco

The Poco Loco Gang 

(1 week 1)

2010: Storm – Milk Inc.

(2 weken 1)


Nummer 1 in Wallonië op

6 maart

2010: Memories

David Guetta & Kid Cudi

(4 weken 1)


Nummer 1 in Groot-Brittannië

op 6 maart

1971: Baby Jump

Mungo Jerry (2 weken 1)

1976: I Love To Love

Tina Charles (3 weken 1)

1982: The Lion Sleeps Tonight

Tight Fit (3 weken 1)

2005: Dakota 

The Stereophonics (1 week 1)


Nummer 1 in Billboard

op 6 maart

1943: I’ve Heard That Song 

Before - Harry James 

(13 weken 1)

1965: My Girl

The Temptations (1 week 1)

1976: Love Machine (Part 1)

The Miracles (1 week 1)


Nummer 1 in Cash Box

op 6 maart

1954: Secret Love

Doris Day (5 weken 1)

1965: Eight Days A Week

The Beatles (3 weken 1)

1971: Mama’s Pearl

The Jackson 5 (1 week 1)

1976: Love Machine (Part 1)

The Miracles (1 week 1)


Nummer 1 in Record World

op 6 maart

1976: Love Machine (Part 1)

The Miracles (1 week 1)

1982: Open Arms – Journey

(1 week 1)


Nummer 1 in Duitsland op

6 maart

1972: Komm Gib Mir Deine 

Hand - Tony Marshall 

(2 weken 1)

1989: Something’s Gotten Hold

Of My Heart – Marc Almond

& Gene Pitney (4 weken 1)


Nummer 1 in Frankrijk

op 6 maart

1961: Tu Parles Trop

Richard Anthony (1 week 1)

2010: Alors On Danse

Stromae (1 week 1)


Nummer 1 in Zwitserland

op 6 maart

1988: House Arrest

Krush (2 weken 1)


Nummer 1 in Oostenrijk

op 6 maart

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Italië op

6 maart

1982: Storie Di Tutti I Giorni

Riccardo Fogli (3 weken 1)

1993: Mistero - Enrico Ruggeri

(1 week 1)


Nummer 1 in Denemarken

op 6 maart

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Zweden

op 6 maart

1984: Radio Ga Ga

Queen (4 weken 1)


Nummer 1 in Australië 

op 6 maart

1972: American Pie

Don McLean (5 weken 1)

2000: American Pie

Madonna (1 week 1)


Nummer 1 in Nieuw-Zeeland

op 6 maart

1987: Funky Town

Pseudo Echo (6 weken 1)


Nummer 1 in Canada op

6 maart

1976: Squeeze Box

The Who (1 week 1)

1995: Take A Bow 

Madonna (2 weken 1)