VandaagindeMuziek.nl

&

Met de muziekgeschiedenis van vandaag, de jarigen en albums en singles die vandaag in Nederland, België, Engeland, Amerika, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Denemarken, Zweden, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland nummer één zijn gekomen.

Jarigen van vandaag

1940: BRIAN BENNETT

THE SHADOWS DRUMMER

1942: CAROLE KING 

COMPONISTE/ZANGERES USA

1942: MARC MATHIS 

THE NEWBEATS ZANGER

1943: BARBARA LEWIS 

ZANGERES USA

1945: GERARD LENORMAN 

ZANGER FRANKRIJK

1945: MIA FARROW 

ACTRICE USA

1960: HOLLY JOHNSON 

FRANKIE GOES TO HOLLYWOOD
ZANGER

1963: DAVE ROTHERAY 

BEAUTIFUL SOUTH GITARIST

1966: ELLEN VAN LANGEN

ATLETE NEDERLAND

1966: RACHEL BOLAN 

SKID ROW BASSIST

1972: SHARON CASE 

ACTRICE USA

1974: JORDI CRUIJFF
TECHNISCH DIRECTEUR
FC BARCELONA 

1979: MENA SUVARI
ACTRICE USA
1982: GUILLAUME DEVOS
ACTEUR BELGIË
1985: DAVID LEE GALLAGHER
ACTEUR USA
1986: PRINSES RAYA 
VAN JORDANIË
1989: GIA FARRELL
ZANGERES USA
1990: CAMILLE WINBUSH
ACTRICE USA
1996: JIMMY BENNETT
ACTEUR USA

David Bowie - Jaren Tachtig

DAVID BOWIE DAGBOEK: JAREN TACHTIG

1980

Door een Londense rechter wordt op 8 februari 1980 het huwelijk van David en Angie Bowie ontbonden. Zij zijn op 20 maart 1970 in het Engelse Bromley met elkaar getrouwd. Hun achtjarige zoon Zowie, die nu Joe heet, wordt aan David toegewezen. Angie krijgt een schadeloosstelling van dertigduizend pond.

elephantmanDavid Bowie maakt op 19 juli 1980 in het Centre Of Performing Arts in Denver zijn toneel-debuut in The Elephant Man. Van 4 tot 31 augustus 1980 wordt dit stuk opgevoerd in het Blackstone Theatre in Chicago en van 23 september 1980 tot 3 januari 1981 in het Booth Theatre op Broadway in New York. David Bowie heeft op Broadway deze rol van Philip Anglim overgenomen. Die speelt The Elephant Man sinds de Broadway-première op 19 april 1979. David Bowie speelt John Merrick op 3 januari 1981 voor het laatst. Na 916 voorstellingen valt op 28 juni 1981 het doek voor The Elephant Man in New York. David Bowie krijgt lovende kritieken voor zijn vertolking van John Merrick.

1981

1983_bowie_baalQueen en David Bowie nemen op 26 oktober 1981 in Montreux in Zwitserland Under Pressure op. Op 14 november 1981 komt de single de Nederlandse Top 40 binnen. In de week van 12 december 1981 staat Under Pressure op de eerste plaats.

1982

Door de BBC wordt op 2 maart 1982 Baal van Bertolt Brecht uitgezonden. David Bowie is één van de hoofdrolspelers in dit toneelstuk uit 1918.

27_06_1983_kuip_bowie1983

David Bowie staat op 25 en 26 juni 1983 voor het eerst in de Rotterdamse Kuip. Dit zijn live-data op zijn Serious Moonlight World Tour die op 18 mei 1983 in Vorst Nationaal in Brussel in België van start is gegaan. David Bowie zal op deze tournee 96 optredens in vijftien landen geven. Op 26 november 1983 is het laatste concert in het Western Springs Stadium in Auckland in Nieuw-Zeeland. David Bowie wordt begeleid door de gitaristen Carlos Alomar en Earl Slick, bassiste Carmine Rojas, drummer Tony Thompson (van Chic) en toetsenist Dave Lebolt. Steve Elson, Stan Harrison, Lenny Pickett, Frank Simms en George Simms zorgen voor de achtergrondvocalen.

David Bowie begint op 12 juli 1983 aan het Noord-Amerikaanse gedeelte van zijn Serious Moonlight World Tour die op 18 mei 1983 is gestart in Vorst Nationaal in Brussel in België. David Bowie doet op deze tournee 96 optredens in vijftien landen. Het Noord-Amerikaanse gedeelte gaat van start met een show in het Forum in Montreal in Canada. Van 4 t/m 26 november 1983 is The Serious Moonlight World Tour in Australië en Nieuw-Zeeland. Deze tournee wordt van 3 t/m 8 december 1983 afgesloten met concerten in Singapore, Bangkok en Hong Kong.

Klaus Nomi overlijdt op 6 augustus 1983 aan aids. In de jaren zeventig is de avant-gardistische muzikant bevriend met David Bowie. Geregeld treedt Klaus Nomi op als achtergrondzanger bij diens concerten. Klaus Nomi is 38 jaar geworden.

1984

Op 24 september 1984 verschijnt Tonight van David Bowie. Volgens critici stelt de LP "behoorlijk teleur”. Blue Jean, de eerste single van het album, komt in Engeland niet verder dan de zesde plaats. In Nederland komt het album op 6 oktober 1984 de LP Top 50 binnen. Het haalt de zevende plaats. De titelsong Tonight wordt in december 1984 uitgebracht op single. Dit duet met Tina Turner komt niet verder dan 53. Een live-versie van Tonight wordt een aantal jaren later een nummer 1-hit in Nederland. Vanaf 28 januari 1988 staat de single vier weken op de eerste plaats in de Top 40.

1985

1985_dancing_bowie_jaggerDavid Bowie en Mick Jagger nemen op 29 juni 1985 de single en de videoclip van Dancing In The Street op. De clip gaat tijdens Live Aid op 13 juli 1985 in première. De single komt op 31 augustus 1985 de Nederlandse Top 40 binnen. Dancing In The Street staat vanaf 12 oktober 1985 twee weken op de eerste plaats. De opbrengst is voor het Band Aid-project van Bob Geldof.

1987

Pepsi Cola maakt op 18 maart 1987 bekend dat David Bowie samen met Tina Turner in hun nieuwe televisie-commercial zal optreden. Beide sterren zingen een bewerking van het David Bowie-liedje Modern Love. Ook zal Pepsi Cola de a.s. Glass Spider-wereldtournee van de zanger sponsoren. Pepsi Cola trekt deze commercial prompt terug als David Bowie in opspraak komt wegens “ongewenste intimiteiten” met een andere vrouw.

1987_bowie_paradiso_maartAan de vooravond van zijn Glass Spider-wereldtournee geeft David Bowie op 30 maart 1987 een voorstelling voor de Nederlandse pers in het Amsterdamse Paradiso. David Bowie wordt begeleid door de gitaristen Peter Frampton en Carlos Alomar, bassist Carmine Rojas, drummer Alan Childs, toetsenist Erdal Kizilcay en saxofonist Richard Cottle. De Glass Spider-wereldtournee gaat op 30 mei 1987 in de Rotterdamse Kuip van start. David Bowie zal zo’n vijftien landen bezoeken. Deze wereldtournee zal tot 28 november 1987 duren. De laatste voorstelling is in Auckland in Nieuw-Zeeland.

David Bowie geeft op 30 en 31 mei 1987 in de Rotterdamse Kuip de eerste twee concerten van zijn Glass Spider Tour. In totaal komen er 96.000 Nederlandse fans kijken. De zanger is al sinds 18 mei 1987 in Rotterdam om in Ahoy’ en in het Feyenoord-stadion te repeteren voor deze wereldtournee

Op 30 juli 1987 aan het Amerikaanse deel van de Glass Spider Tour. Het eerste concert is in Philadelphia. Op 1 en 2 september 1987 worden twee concerten gegeven in de Madison Square Garden in New York. De laatste live-data is op 14 oktober 1987 in Los Angeles. De tournee wordt in november 1987 afgesloten met een serie concerten in Australië en Nieuw-Zeeland. The Glass Spider Tour duurt tot 28 november 1987. David Bowie wordt begeleid door de gitaristen Peter Frampton en Carlos Alomar, bassist Carmine Rojas, drummer Alan Childs, toetsenist Erdal Kizilcay en saxofonist Richard Cottle.

Wanda Nicholls, een vrouw uit Texas, dient op 10 oktober 1987 formeel een aanklacht in tegen David Bowie. Zij beweert dat de Engelse zanger haar zou hebben verkracht en gebeten in haar rug en in haar benen. “Nu heb jij aids”, zou David Bowie tegen haar hebben gezegd. Hij ontkent het incident. Volgens hem is Wanda Nicholls “uit op publiciteit”.

1989

1989_tin_machine_albumDoor EMI wordt op 23 mei 1989 het eerste titelloze album van Tim Machine uitgebracht. Deze groep bestaat uit zanger David Bowie, de gitaristen Reeves Gabrels en Kevin Armstrong, bassist Tony Sales en drummer Hunt Sales. Op dit album staan Heaven's In Here, Tin Machine, Prisoner Of Love, Crack City, I Can't Read, Under The God, Amazing, Working Class Hero, Bus Stop, Pretty Thing, Video Crime, Run, Sacrifice Yourself, Baby Can Dance en de bonus track Bus Stop die live is opgenomen in de Cigale Club in Parijs. De plaat is geproduceerd doot Tim Palmer en Tin Machine. Het album komt op 3 juni 1989 binnen in de Nederlandse Album Top 100. Hij haalt de zestiende plaats.

Tijdens de uitreiking van de International Music Awards in New York staat David Bowie op 31 mei 1989 voor het eerst met Tin Machine op de planken. 

Tin Machine begint met een optreden in The World in New York op 14 juni 1989 aan een wereldtournee. Die wordt op 4 november 1989 in Moby Dicks in Sydney in Australië afgesloten. Tin Machine is een hobby-bandje van David Bowie dat verder bestaat uit de gitaristen Reeves Gabrels en Kevin Armstrong, bassist Tony Sales en drummer Hunt Sales. De eerste titelloze CD van Tin Machine is op 3 juni 1989 de Nederlandse Album Top 100 binnengekomen. De CD bereikt de zestiende plaats. Op 24 juni 1989 treedt Tin Machine op in het Amsterdamse Paradiso.

OP DE TEKST VAN DEZE WEBSITE RUST COPYRIGHT. ZONDER VOORAFGAANDE TOESTEMMING VAN DE WEBMASTER, PER EMAIL TE BEREIKEN OP TON.VANDRAANEN@QUICKNET.NL, IS HET OVERNEMEN VAN TEKSTEN EN GEGEVENS NIET TOEGESTAAN.

© Ton van Draanen, 2019




Ad Visser: “Alle beschreven nieuwsfeiten op vandaagindemuziek.nl worden samengebracht door het getal. Een simpele datum vormt het spoor door de tijd. Elke dag weer. Een onderlinge samenhang tussen de gebeurtenissen lijkt te ontbreken maar bij elkaar vormen ze een complete levensgeschiedenis van de popmuziek”

#1 Albums

Nummer 1 in de Nederlandse

albumlijst op 9 februari

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Vlaamse 

albumlijst op 9 februari

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Waalse 

albumlijst op 9 februari

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Britse

albumlijst op 9 februari

1991: Doubt – Jesus Jones

(1 week 1)

2002: Come With Us

The Chemical Brothers

(1 week 1)


Nummer 1 in de Amerikaanse

albumlijst op 9 februari

1985: Like A Virgin

Madonna (3 weken 1)

2008: Juno Soundtrack

(1 week 1)


Nummer 1 in de Duitse

albumlijst op 9 februari

2007: Not Too Late

Norah Jones (3 weken 1)


Nummer 1 in de Franse

albumlijst op 9 februari

2008: L’Espoir – Cali

(1 week 1)


Nummer 1 in de Zwitserse

albumlijst op 9 februari

1997: Stella Nera

Patent Ochsner (1 week 1)

2003: Trybguet

Patent Ochsner (2 weken 1)


Nummer 1 in de Oostenrijkse

albumlijst op 9 februari

1992: We Can’t Dance

Genesis (2 weken 1)

2003: 200 KM/H In The Wrong

Lane – t.A.T.u. (2 weken 1)

2007: Not Too Late

Norah Jones (1 week 1)


Nummer 1 in de Italiaanse

albumlijst op 9 februari

2006: L’Arcangelo

Ivano Fossati (1 week 1)


Nummer 1 in de Deense

albumlijst op 9 februari

2001: Amerika – TV-2

(3 weken 1)

2007: Not Too Late

Norah Jones (2 weken 1)


Nummer 1 in de Zweedse

albumlijst op 9 februari

2006: Come Clarity

In Flames (1 week 1)


Nummer 1 in de Australische

albumlijst op 9 februari

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de 

Nieuw-Zeelandse albumlijst 

op 9 februari

1986: Here’s To Future Days

The Thompson Twins

(2 weken 1)

2001: Greatest Hits

The Hollies (2 weken 1)

2009: Twilight OST

Diverse Artiesten (1 week 1)


Nummer 1 in de Canadese

albumlijst op 9 februari

Geen nieuwe nummer 1-albums

#1 Hits

Nummer 1 in de Nederlandse

Top 40 op 9 februari

1974: Den Uyl Is In Den Olie

Vader Abraham & Boer Koekoek 

(2 weken 1)

1991: Knockin’ Boots

Candyman (2 weken 1)

2002: Whenever Wherever

Shakira (9 weken 1)

2019: Hij Is Van Mij

Kriss Kross Amsterdam, Maan

Tabitha en Bizzey (2 weken 1)


Nummer 1 in de Mega Charts

op 9 februari

1991: Gonna Make You Sweat

(Everybody Dance Now)

C & C Music Factory featuring

Freedom Williams (1 week 1)


Nummer 1 in Vlaanderen op

9 februari

2002: Lopen Op Het Water

Marco Borsato & Sita

(3 weken 1)

2008: Bleeding Love

Leona Lewis (7 weken 1)


Nummer 1 in Wallonië op

9 februari

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Groot-Brittannië

op 9 februari

1985: I Know Him So Well

Elaine Paige & Barbara Dickson

(4 weken 1)


Nummer 1 in Billboard

op 9 februari

1895: The Sidewalk Of

New York – Dan Quinn

(9 weken 1)

1946: Doctor, Lawyer, Indian

Chief – Betty Hutton

(2 weken 1)

1957: Too Much – Elvis Presley

(3 weken 1)

1959: Stagger Lee

Lloyd Price (4 weken 1)

1963: Hey Paula

Paul & Paula (3 weken 1)

1974: Love’s Theme

The Love Unlimited Orchestra 

(1 week 1)

1991: Gonna Make You Sweat

(Everybody Dance Now)

C & C Music Factory featuring

Freedom Williams (2 weken 1)


Nummer 1 in Cash Box

op 9 februari

1963: Hey Paula

Paul & Paula (4 weken 1)

1974: The Way We Were

Barbra Streisand (1 week 1)

1980: Coward Of The County

Kenny Rogers (1 week 1)

1985: Easy Lover

Philip Bailey & Phil Collins

(1 week 1)

1991: Gonna Make You Sweat

C & C Music Factory featuring

Freedom Williams (2 weken 1)


Nummer 1 in Record World

op 9 februari

1963: Hey Paula

Paul & Paula (4 weken 1)

1974: Americans

Byron MacGregor (1 week 1)

1980: Do That To Me One

More Time

The Captain & Tennille

(1 week 1)


Nummer 1 in Duitsland op

9 februari

1976: Mamma Mia – ABBA

(4 weken 1)

1987: Reality

Richard Sanderson (5 weken 1)

2007: Übers Ende Der Welt

Tokio Hotel (1 week 1)


Nummer 1 in Frankrijk

op 9 februari

2002: Gimme! Gimme! Gimme! 

(A Man After Midnight)

Olivia Ruiz, Jenifer & 

Carine Haddadou 

(2 weken 1)


Nummer 1 in Zwitserland

op 9 februari

2003: We Have A Dream

Deutschland Sucht Den Superstar

(1 week 1)


Nummer 1 in Oostenrijk

op 9 februari

2003: All The Things She Said

t.A.T.u. (5 weken 1)

2007: Ubers Ende Der Welt

Tokio Hotel (1 week 1)


Nummer 1 in Italië op

9 februari

1963: Pregherò 

Adriano Celentano

(1 week 1)

1980: Remi, Le Sue Avventure

I Ragazzi Di Remi (1 week 1)

2002: Whenever Wherever

Shakira (1 week 1)


Nummer 1 in Denemarken

op 9 februari

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Zweden

op 9 februari

1979: Y.M.C.A.

The Village People 

(12 weken 1)

2006: Do What You’re Told

Sebastian (4 weken 1)


Nummer 1 in Australië op

9 februari

1957: Hey There 

Rosemary Clooney (4 weken 1)

1987: Funky Town

Pseudo Echo (1 week 1)


Nummer 1 in Nieuw-Zeeland

op 9 februari

1968: Daydream Believer

The Monkees (4 weken 1)

1990: Welcome To Our World

John H. Grenell (3 weken 1)


Nummer 1 in Canada op

9 februari

1980: Coward Of The County

Kenny Rogers (1 week 1)

1985: Easy Lover 

Philip Bailey & Phil Collins

(2 weken 1)

1991: Love Will Never Do

(Without You)

Janet Jackson (1 week 1)

1998: Back To You

Bryan Adams (2 weken 1)