VandaagindeMuziek.nl

&

Met de muziekgeschiedenis van vandaag, de jarigen en albums en singles die vandaag in Nederland, België, Engeland, Amerika, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Denemarken, Zweden, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland nummer één zijn gekomen.

Jarigen van vandaag

1940: SOPHIE VAN KLEEF

MODEONTWERPSTER NL

24_05_1941_bobdylan

1941: BOB DYLAN

(ROBERT ZIMMERMAN)

ZANGER/COMPONIST USA

1944: PATTI LABELLE

ZANGERES USA

1945: DAVE PEACOCK

CHAS & DAVE ZANGER

1945: PRISCILLA PRESLEY

ACTRICE USA

1947: MIKE REID

COUNTRYZANGER USA

24_05_1948_ernstjansz

1948: ERNST JANSZ

DOE MAAR TOETSENIST

1949: PAMELA TEVES

ACTRICE NEDERLAND

1955: DERK BOLT

PRESENTATOR (KRONCRV)

1955: ROSANNE CASH

ZANGERES USA

1956: HELEN TERRY

CULTURE CLUB ZANGERES

1956: SEAN KELLY

WIELRENNER IERLAND

1960: GUY FLETCHER

DIRE STRAITS TOETSENIST

1961: GRISELDA VISSER

PRESENTATRICE NEDERLAND

1967: BORKA FLORENTINUS

PRESENTATRICE NEDERLAND

1968: MARCEL BUISSINK

(ZOON VAN HERMAN BROOD)

KRAAK ZANGER

1967: JOOST BUITENWEG

ACTEUR NEDERLAND

1969: RICH ROBINSON

THE BLACK CROWES GITARIST

15_5_04_Russiana

1974: RUSLANA

(ROESLANA STEPANIVNA LYZJYTSJKO)

ZANGERES OEKRAÏNE

1985: JAKE SUMNER

ZOON VAN STING

1986: ANTHONY ARANDIA

ACTEUR BELGIË

1994: CAYDEN BOYD

ACTEUR USA

David Bowie - Jaren Tachtig

DAVID BOWIE DAGBOEK: JAREN TACHTIG

1980

Door een Londense rechter wordt op 8 februari 1980 het huwelijk van David en Angie Bowie ontbonden. Zij zijn op 20 maart 1970 in het Engelse Bromley met elkaar getrouwd. Hun achtjarige zoon Zowie, die nu Joe heet, wordt aan David toegewezen. Angie krijgt een schadeloosstelling van dertigduizend pond.

elephantmanDavid Bowie maakt op 19 juli 1980 in het Centre Of Performing Arts in Denver zijn toneel-debuut in The Elephant Man. Van 4 tot 31 augustus 1980 wordt dit stuk opgevoerd in het Blackstone Theatre in Chicago en van 23 september 1980 tot 3 januari 1981 in het Booth Theatre op Broadway in New York. David Bowie heeft op Broadway deze rol van Philip Anglim overgenomen. Die speelt The Elephant Man sinds de Broadway-première op 19 april 1979. David Bowie speelt John Merrick op 3 januari 1981 voor het laatst. Na 916 voorstellingen valt op 28 juni 1981 het doek voor The Elephant Man in New York. David Bowie krijgt lovende kritieken voor zijn vertolking van John Merrick.

1981

1983_bowie_baalQueen en David Bowie nemen op 26 oktober 1981 in Montreux in Zwitserland Under Pressure op. Op 14 november 1981 komt de single de Nederlandse Top 40 binnen. In de week van 12 december 1981 staat Under Pressure op de eerste plaats.

1982

Door de BBC wordt op 2 maart 1982 Baal van Bertolt Brecht uitgezonden. David Bowie is één van de hoofdrolspelers in dit toneelstuk uit 1918.

27_06_1983_kuip_bowie1983

David Bowie staat op 25 en 26 juni 1983 voor het eerst in de Rotterdamse Kuip. Dit zijn live-data op zijn Serious Moonlight World Tour die op 18 mei 1983 in Vorst Nationaal in Brussel in België van start is gegaan. David Bowie zal op deze tournee 96 optredens in vijftien landen geven. Op 26 november 1983 is het laatste concert in het Western Springs Stadium in Auckland in Nieuw-Zeeland. David Bowie wordt begeleid door de gitaristen Carlos Alomar en Earl Slick, bassiste Carmine Rojas, drummer Tony Thompson (van Chic) en toetsenist Dave Lebolt. Steve Elson, Stan Harrison, Lenny Pickett, Frank Simms en George Simms zorgen voor de achtergrondvocalen.

David Bowie begint op 12 juli 1983 aan het Noord-Amerikaanse gedeelte van zijn Serious Moonlight World Tour die op 18 mei 1983 is gestart in Vorst Nationaal in Brussel in België. David Bowie doet op deze tournee 96 optredens in vijftien landen. Het Noord-Amerikaanse gedeelte gaat van start met een show in het Forum in Montreal in Canada. Van 4 t/m 26 november 1983 is The Serious Moonlight World Tour in Australië en Nieuw-Zeeland. Deze tournee wordt van 3 t/m 8 december 1983 afgesloten met concerten in Singapore, Bangkok en Hong Kong.

Klaus Nomi overlijdt op 6 augustus 1983 aan aids. In de jaren zeventig is de avant-gardistische muzikant bevriend met David Bowie. Geregeld treedt Klaus Nomi op als achtergrondzanger bij diens concerten. Klaus Nomi is 38 jaar geworden.

1984

Op 24 september 1984 verschijnt Tonight van David Bowie. Volgens critici stelt de LP "behoorlijk teleur”. Blue Jean, de eerste single van het album, komt in Engeland niet verder dan de zesde plaats. In Nederland komt het album op 6 oktober 1984 de LP Top 50 binnen. Het haalt de zevende plaats. De titelsong Tonight wordt in december 1984 uitgebracht op single. Dit duet met Tina Turner komt niet verder dan 53. Een live-versie van Tonight wordt een aantal jaren later een nummer 1-hit in Nederland. Vanaf 28 januari 1988 staat de single vier weken op de eerste plaats in de Top 40.

1985

1985_dancing_bowie_jaggerDavid Bowie en Mick Jagger nemen op 29 juni 1985 de single en de videoclip van Dancing In The Street op. De clip gaat tijdens Live Aid op 13 juli 1985 in première. De single komt op 31 augustus 1985 de Nederlandse Top 40 binnen. Dancing In The Street staat vanaf 12 oktober 1985 twee weken op de eerste plaats. De opbrengst is voor het Band Aid-project van Bob Geldof.

1987

Pepsi Cola maakt op 18 maart 1987 bekend dat David Bowie samen met Tina Turner in hun nieuwe televisie-commercial zal optreden. Beide sterren zingen een bewerking van het David Bowie-liedje Modern Love. Ook zal Pepsi Cola de a.s. Glass Spider-wereldtournee van de zanger sponsoren. Pepsi Cola trekt deze commercial prompt terug als David Bowie in opspraak komt wegens “ongewenste intimiteiten” met een andere vrouw.

1987_bowie_paradiso_maartAan de vooravond van zijn Glass Spider-wereldtournee geeft David Bowie op 30 maart 1987 een voorstelling voor de Nederlandse pers in het Amsterdamse Paradiso. David Bowie wordt begeleid door de gitaristen Peter Frampton en Carlos Alomar, bassist Carmine Rojas, drummer Alan Childs, toetsenist Erdal Kizilcay en saxofonist Richard Cottle. De Glass Spider-wereldtournee gaat op 30 mei 1987 in de Rotterdamse Kuip van start. David Bowie zal zo’n vijftien landen bezoeken. Deze wereldtournee zal tot 28 november 1987 duren. De laatste voorstelling is in Auckland in Nieuw-Zeeland.

David Bowie geeft op 30 en 31 mei 1987 in de Rotterdamse Kuip de eerste twee concerten van zijn Glass Spider Tour. In totaal komen er 96.000 Nederlandse fans kijken. De zanger is al sinds 18 mei 1987 in Rotterdam om in Ahoy’ en in het Feyenoord-stadion te repeteren voor deze wereldtournee

Op 30 juli 1987 aan het Amerikaanse deel van de Glass Spider Tour. Het eerste concert is in Philadelphia. Op 1 en 2 september 1987 worden twee concerten gegeven in de Madison Square Garden in New York. De laatste live-data is op 14 oktober 1987 in Los Angeles. De tournee wordt in november 1987 afgesloten met een serie concerten in Australië en Nieuw-Zeeland. The Glass Spider Tour duurt tot 28 november 1987. David Bowie wordt begeleid door de gitaristen Peter Frampton en Carlos Alomar, bassist Carmine Rojas, drummer Alan Childs, toetsenist Erdal Kizilcay en saxofonist Richard Cottle.

Wanda Nicholls, een vrouw uit Texas, dient op 10 oktober 1987 formeel een aanklacht in tegen David Bowie. Zij beweert dat de Engelse zanger haar zou hebben verkracht en gebeten in haar rug en in haar benen. “Nu heb jij aids”, zou David Bowie tegen haar hebben gezegd. Hij ontkent het incident. Volgens hem is Wanda Nicholls “uit op publiciteit”.

1989

1989_tin_machine_albumDoor EMI wordt op 23 mei 1989 het eerste titelloze album van Tim Machine uitgebracht. Deze groep bestaat uit zanger David Bowie, de gitaristen Reeves Gabrels en Kevin Armstrong, bassist Tony Sales en drummer Hunt Sales. Op dit album staan Heaven's In Here, Tin Machine, Prisoner Of Love, Crack City, I Can't Read, Under The God, Amazing, Working Class Hero, Bus Stop, Pretty Thing, Video Crime, Run, Sacrifice Yourself, Baby Can Dance en de bonus track Bus Stop die live is opgenomen in de Cigale Club in Parijs. De plaat is geproduceerd doot Tim Palmer en Tin Machine. Het album komt op 3 juni 1989 binnen in de Nederlandse Album Top 100. Hij haalt de zestiende plaats.

Tijdens de uitreiking van de International Music Awards in New York staat David Bowie op 31 mei 1989 voor het eerst met Tin Machine op de planken. 

Tin Machine begint met een optreden in The World in New York op 14 juni 1989 aan een wereldtournee. Die wordt op 4 november 1989 in Moby Dicks in Sydney in Australië afgesloten. Tin Machine is een hobby-bandje van David Bowie dat verder bestaat uit de gitaristen Reeves Gabrels en Kevin Armstrong, bassist Tony Sales en drummer Hunt Sales. De eerste titelloze CD van Tin Machine is op 3 juni 1989 de Nederlandse Album Top 100 binnengekomen. De CD bereikt de zestiende plaats. Op 24 juni 1989 treedt Tin Machine op in het Amsterdamse Paradiso.

OP DE TEKST VAN DEZE WEBSITE RUST COPYRIGHT. ZONDER VOORAFGAANDE TOESTEMMING VAN DE WEBMASTER, PER EMAIL TE BEREIKEN OP TON.VANDRAANEN@QUICKNET.NL, IS HET OVERNEMEN VAN TEKSTEN EN GEGEVENS NIET TOEGESTAAN.

© Ton van Draanen, 2019




Ad Visser: “Alle beschreven nieuwsfeiten op vandaagindemuziek.nl worden samengebracht door het getal. Een simpele datum vormt het spoor door de tijd. Elke dag weer. Een onderlinge samenhang tussen de gebeurtenissen lijkt te ontbreken maar bij elkaar vormen ze een complete levensgeschiedenis van de popmuziek”

#1 Albums

Nummer 1 in de Nederlandse

albumlijst op 24 mei


1986: Achter De Horizon

Robert Long (2 weken 1)
2025: Mama I Made It 
Roxy Dekker↨


Nummer 1 in de Vlaamse 

albumlijst op 24 mei

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Waalse 

albumlijst op 24 mei

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Britse

albumlijst op 24 mei

1969: Nashville Skyline

Bob Dylan (4 weken 1)

1975: The Best Of The 

Stylistics – The Stylistics

(5 weken 1)

1997: Blood On The Dance Floor

Michael Jackson (2 weken 1)

2003: Justified

Justin Timberlake (3 weken 1)


Nummer 1 in de Amerikaanse

albumlijst op 24 mei

1997: Spice – The Spice Girls

(5 weken 1)

Bestverkochte album van 1997

2008: Home Before Dark

Neil Diamond (1 week 1)


Nummer 1 in de Duitse 

albumlijst op 24 mei

1982: Neuzeit

Diverse Artiesten (7 weken 1)

ex aequo

85555 – Spliff (3 weken 1)


Nummer 1 in de Franse 

albumlijst op 24 mei


1997: Romanza 

Andrea Bocelli (4 weken 1)


Nummer 1 in de Zwitserse

albumlijst op 24 mei

1992: Adrenalize

Def Leppard (5 weken 1)


Nummer 1 in de Oostenrijkse

albumlijst op 24 mei

1992: Greatest Hits II

Queen (1 week 1)

1998: 5 – Lenny Kravitz

(1 week 1)


Nummer 1 in de Italiaanse

albumlijst op 24 mei

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Deense 

albumlijst op 24 mei

2002: 18 – Moby (1 week 1)


Nummer 1 in de Zweedse

albumlijst op 24 mei

1996: Older – George Michael

(1 week 1)

2001: Exciter – Depeche Mode

(1 week 1)

2007: Bury The Lies - Takida 

(1 week 1)


Nummer 1 in de Australische

albumlijst op 24 mei

1999: Counting Down

Human Nature (1 week 1)

2010: My Worlds 

Justin Bieber (1 week 1)


Nummer 1 in de 

Nieuw-Zeelandse albumlijst

op 24 mei

1996: Older – George Michael

(1 week 1)

Driehonderdste nummer 1-album

2002: 18 – Moby (2 weken 1)


Nummer 1 in de Canadese

albumlijst op 24 mei

2009: Relapse – Eminem

(3 weken 1)

#1 Hits

Nummer 1 in de Nederlandse

Top 40 op 24 mei


1969: The Israelites

Desmond Dekker & The Aces

(2 weken 1)

1986: Wonderful World

Sam Cooke (4 weken 1)

2008: 4 Minutes 

(To Save The World) 

Madonna & Justin Timberlake 

& Timbaland (2 weken 1)
2025: C'est La Vie - Claude


Nummer 1 in de Mega Charts

op 24 mei

1969: The Israelites

Desmond Dekker & The Aces

(2 weken 1)

1997: Er Zal D’r Altijd Eentje 

Winnen - Hans Kraay Jr. & 

Supporters United (1 week 1)

2008: This Is The Life

Amy MacDonald (4 weken 1)

2014: Nederland Wordt Kampioen

Johnny de Mol & Jan Smit
(1 week 1)
2025: Ordinary - Alex Waren↨


Nummer 1 in Vlaanderen op

24 mei

1969: Get Back 

The Beatles & Billy Preston

(2 weken 1)

1975: Love Is All

Roger Glover & Guests

(3 weken 1)


1997: Maria (Un-Dos-Tres)

Ricky Martin (2 weken 1)


Nummer 1 in Wallonië op

24 mei

2003: Ma Liberté De Penser

Florent Pagny (3 weken 1)


Nummer 1 in Groot-Brittannië

op 24 mei

1957: Butterfly

Andy Williams (2 weken 1)

1962: Good Luck Charm

Elvis Presley (5 weken 1)


Nummer 1 in Billboard

op 24 mei

1924: California, Here I Come!

Al Jolson (6 weken 1)

1951: A Guy Is A Guy

Doris Day (1 week 1)

1969: Get Back – The Beatles

& Billy Preston (5 weken 1)

1975: Shining Star

Earth Wind & Fire (1 week 1)

1997: MMMBop – Hanson 

(3 weken 1)


2008: Take A Bow – Rihanna

(1 week 1)


Nummer 1 in Cash Box op

24 mei

1969: Get Back – The Beatles

& Billy Preston (5 weken 1)

1975: Shining Star

Earth Wind & Fire (1 week 1)

1986: The Greatest Love Off All

Whitney Houston (2 weken 1)


Nummer 1 in Record World

op 24 mei

1969: Get Back – The Beatles

& Billy Preston (4 weken 1)

1975: Shining Star

Earth Wind & Fire (1 week 1)


Nummer 1 in West-Duitsland 

op 24 mei

1969: Get Back – The Beatles

& Billy Preston (2 weken 1)

1971: Butterfly – Danyel Gérard

(15 weken 1)


Nummer 1 in Frankrijk

op 24 mei

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Zwitserland

op 24 mei

1981: Stars On 45 

Stars On 45 (6 weken 1)

1998: Ein Schwein Namens

Männer – Die Ärzte

(2 weken 1)


Nummer 1 in Oostenrijk

op 24 mei

1998: No Tengo Dinero

Los Umbrellos (10 weken 1)


Nummer 1 in Italië op

24 mei

1997: Around The World 

Daft Punk (1 week 1)

2003: Un'Emozione Per Sempre

Eros Ramazzotti (6 weken 1)

2008: A Te – Jovanotti

(7 weken 1)


Nummer 1 in Denemarken

op 24 mei

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Zweden

op 24 mei

2007: True Believer – E-Type

(1 week 1)


Nummer 1 in Australië

op 24 mei

1993: Are You Gonna Go

My Way – Lenny Kravitz

(1 week 1)


Nummer 1 in Nieuw-Zeeland

op 24 mei

1968: Young Girl 

Gary Puckett & Union Gap

(3 weken 1)

1974: Seasons In The Sun

Terry Jacks (3 weken 1)

2002: 65 Roses

The Wolverines (1 week 1)


Nummer 1 in Canada op 24 mei

1965: Ticket To Ride

The Beatles (2 weken 1)

1975: Thank God I’m A Country

Boy – John Denver (2 weken 1)

1980: Rock Lobster – The B-52’s

(1 week 1)

1986: Live To Tell – Madonna

(2 weken 1)