8 Oktober wordt nu weergegeven
Met de muziekgeschiedenis van vandaag, de jarigen en albums en singles die vandaag in Nederland, België, Engeland, Amerika, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Denemarken, Zweden, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland nummer één zijn gekomen.
1941: GEORGE BELLAMY
THE TORNADOS GITARIST
1941: JESSE JACKSON
DOMINEE/POLITICUS USA
1943: CHEVY CHASE
ACTEUR USA
1945: BUTCH RILLERA
REDBONE DRUMMER
1946: JOOST BELINFANTE
MULTI-INSTRUMENTALIST NL
1947: MAURICE DE HOND
MARKTONDERZOEKER NL
1947: TONY WILSON
HOT CHOCOLATE BASSIST
1948: JACK SPIJKERMAN
PRESENTATOR NEDERLAND
1949: HAMISH STUART
THE AVERAGE WHITE BAND
GITARIST
1949: HARRY BOWENS
WAS NOT WAS ZANGER
1949: SHEILA FERGUSON
EX-ZANGERES VAN
THE THREE DEGREES
1949: SIGOURNEY WEAVER
ACTRICE USA
1952: JAN MARIJNISSEN
POLITICUS NEDERLAND (SP)
1954: RUUD BENARD
“BIG BROTHER” RUUD
1959: GAVIN FRIDAY
ZANGER IERLAND
1966: MARTIJN BOSMAN
DRUMMER NEDERLAND
1967: TEDDY RILEY
BLACKSTREET ZANGER
1968: LAURA VLASBLOM
EX-ZANGERES VAN
FRIZZLE SIZZLE
1970: MATT DAMON
ACTEUR USA
1970: SADIQ AMAN KHAN
BURGEMEESTER LONDEN
1973: ANILA MIRZA
TOY BOX ZANGERES
1973: KEIJI SHIRAHATA
SCHAATSER JAPAN
1974: DJ Q-BALL
(HARRY DEAN JR.)
BLOODHOUND GANG DEEJAY
1975: DENNIS ALBERTI
(DENNIS VERBRUGGE)
ZANGER NEDERLAND
1975: NIENKE RÖMER
ACTRICE NEDERLAND
1976: RENATE GROENEWOLD
SCHAATSSTER NEDERLAND
1980: NICK CANNON
ACTEUR/RAPPER USA
1981: JULIANA GUILLERMO
DOCHTER VAN
PRINSES CHRISTINA
1982: BAS VAN WAGENINGEN
DI-RECT BASSIST
1984: TRENT LOWE
WIELRENNER AUSTRALIË
1985: ANA VAN ES
SCHRIJFSTER NEDERLAND
1986: BRUNO MARS
(PETER HERNANDEZ)
ZANGER USA
1987: SARAH MARIE BUDTS
ZANGERES BELGIË
1991: BAKERMAT
(LODEWIJK FLUTTERT)
DJ/PRODUCER NL
2002: JAN BAUER
ZOON FRANS & MARISKA BAUER
De Amerikaanse orkestleider Ozzie Nelson trouwt op 8 oktober 1935 met Harriet Hilliard. Zij is de zangeres van het orkest. Uit dit huwelijk worden twee zoons geboren. Dit zijn David op 24 oktober 1936 en Ricky op 8 mei 1940.
Op 8 oktober 1944 wordt door CBS de eerste aflevering van The Adventures Of Ozzie & Harriet op de Amerikaanse radio uitgezonden. Dit programma wordt gemaakt door Ozzie en Harriet Nelson. In de serie zijn ook hun kinderen David en Ricky te horen. Op 3 oktober 1952 is de eerste uitzending van The Adventures Of Ozzie & Harriet bij ABC op de Amerikaanse televisie te zien. In de jaren vijftig groeit Ricky Nelson uit tot een waar tieneridool. De laatste televisie-aflevering van The Adventures Of Ozzie & Harriet wordt op 26 maart 1966 uitgezonden. Aflevering 435 heet The Game Room.
Jerry Lee Lewis neemt op 8 oktober 1957 in de Sun-studio’s in Memphis Great Balls Of Fire op. Deze single (SUN 281) komt op 25 november 1957 binnen in de Amerikaanse hitparade. Vanaf 6 januari 1958 staat Great Balls Of Fire van Jerry Lee Lewis vier weken lang op de tweede plaats.
Little Richard begint op 8 oktober 1962 aan een tournee door Engeland. Hij verkondigt het woord van God en hij zingt uitsluitend gospels. Als dit niet blijkt aan te slaan, keert hij terug naar de rock‘n’roll en zet hij Long Tall Sally en Tutti Frutti weer op zijn repertoire.
Ringo Starr haalt op 8 oktober 1964 zijn rijbewijs. Om dit te vieren koopt de drummer van The Beatles een Facel Vega-sportwagen.
Op 8 oktober 1966 komt Dandy in de uitvoeringen van The Kinks, Herman’s Hermits en Clinton Ford binnen op veertig in de Nederlandse Top 40. Dit is een compositie van Ray Davies, de zanger/gitarist van The Kinks. Dandy is goed voor een derde plaats. Johnny Lion zingt een Nederlandse vertaling van Dandy. Deze versie is geen commercieel succes. Op 29 oktober 1966 komt de B-kant van Dandy van Herman’s Hermits, No Milk Today, binnen op 25 in de Nederlandse Top 40. Deze compositie van Graham Gouldman staat vanaf 9 november 1966 vijf weken lang op de eerste plaats. Clinton Ford overlijdt op 21 oktober 2009 na een lang ziekbed. Hij is 77 jaar geworden.
Mama Cass staat op 8 oktober 1968 voor het eerst als solo-artieste op de planken na het verlaten van The Mamas & The Papas. Haar optreden in Caesar Palace in Las Vegas is artistiek gesproken een ramp. Mama Cass staat voor twee weken geboekt, maar zij hoeft van de directie de volgende avond niet terug te komen.
Op 8 oktober 1971 wordt Imagine van John Lennon in Europa uitgebracht. Dit tweede soloalbum van de ex-Beatle is het laatste werk dat hij in Engeland opneemt. Op 9 september 1971 is deze LP al in de Verenigde Staten uitgebracht. Op 30 oktober 1971 komt Imagine van John Lennon binnen in de Nederlandse LP Top 20. Vanaf 13 november 1971 staat dit album drie weken lang op de eerste plaats. Op de LP staan Imagine, Crippled Inside, Jealous Guy, It's So Hard, I Don't Want To Be A Soldier, Gimme Some Truth, Oh My Love, How Do You Sleep?, How? en Oh Yoko!. Volgens de annalen is Imagine het bestverkochte album ooit van John Lennon.
Cees Veerman, de zanger/gitarist van The Cats, verlaat op 8 oktober 1972 enige tijd de groep. Hij is overspannen. Hij wordt vervangen door hun oude roadie Piet Keizer.
In Groot-Brittannië begint op 8 oktober 1973 het eerste legale commerciële radiostation LBC (London Broadcasting) met zijn uitzendingen.
Then Came You van Dionne Warwicke & The Spinners bereikt op 8 oktober 1974 de gouden status in de Verenigde Staten. Deze single is op 27 juli 1974 binnengekomen in de Billboard Hot 100. Then Came You van Dionne Warwicke & The Spinners staat in de week van 26 oktober 1974 op de eerste plaats.
Radar Love van Golden Earring komt op 8 oktober 1977 opnieuw binnen in de Britse hitparade. In 1973 is deze single goed voor een tiende plaats. Nu blijft Radar Love van Golden Earring op 44 steken.
John Denver treedt op 8 oktober 1979 op voor achtduizend fans in Ahoy’ Rotterdam. Hij zingt liedjes van zijn binnenkort te verschijnen LP Autograph en grote hits zoals Annie’s Song, Calypso en Thank God I’m A Country Boy.
Bij de voorbereiding van een tournee met Stevie Wonder stort Bob Marley op 8 oktober 1980 in Pittsburgh in de Verenigde Staten op het podium in elkaar. Na onderzoek in het Sloan-Kettering-ziekenhuis in New York blijkt dat hij een hersentumor heeft en dat hij aan longkanker lijdt. Zeven maanden later overlijdt hij in Miami. Bob Marley is 36 jaar geworden.
Op 8 oktober 1980 wordt op Warner 3478 Dirty Mind, het derde album van Prince, uitgebracht. Naast de titelsong staan op deze plaat When You Were Mine, Do It All Night, Gotta Broken Heart Again, Uptown, Head, Sister en Partyup. De LP komt op 8 november 1980 binnen in de albumlijst van Billboard. Dirty Mind van Prince blijft op 45 steken.
De allereerste Veronica Popnacht wordt op 8 oktober 1982 rechtstreeks op Nederland 1 (televisie) en Hilversum 3 (radio) uitgezonden vanuit De Maaspoort in Den Bosch. Dit programma begint om tien voor twaalf ’s avonds en duurt tot vier uur ’s nachts. Optredens zijn er van Vitesse, Golden Earring, Normaal en Doe Maar.
No More Lonely Nights van Paul McCartney ligt vanaf 8 oktober 1984 in de Amerikaanse platenwinkels. Deze single is op 24 september 1984 in Europa verschenen. No More Lonely Nights van Paul McCartney komt op 13 oktober 1984 binnen in de Billboard Hot 100. De single bereikt de zesde plaats.
Cliff Richard is van 8 t/m 29 oktober 1985 op tournee door Scandinavië.
Op 8 oktober 1987 onthult Chuck Berry zijn eigen bronzen ster op The Hollywood Walk Of Fame. ’s Avonds is hij in Los Angeles aanwezig bij de première van Hail Hail Rock & Roll. Deze bioscoopfilm is de registratie van een concert dat Keith Richards op 16 oktober 1986 in St. Louis heeft georganiseerd voor Chuck Berry die twee dagen later zestig jaar wordt. Met Eric Clapton, Robert Cray, Bobby Keys, Ingrid Berry, Steve Jordan en Julian Lennon brengt Keith Richards een ode aan de oude meester. Uiteraard speelt Chuck Berry zelf mee in de finale.
Freddie Mercury en Montserrat Caballé treden op 8 oktober 1988 op tijdens het openluchtfestival La Nit in Barcelona in Spanje. Zij zingen How Can I Go On, The Golden Boy en Barcelona. Zij worden begeleid door de Britse pianist Mike Moran. Dit is de laatste keer dat Freddie Mercury op de planken staat. De zanger van Queen overlijdt op 24 november 1991 aan aids, 45 jaar oud. Montseratt Caballé is 85 als zij op 6 oktober 2018 overlijdt in Barcelona.
Keith Richards, de sologitarist van The Rolling Stones, is op 8 oktober 1988 één van de gasten in het televisieprogramma Saturday Night Live van de Amerikaanse omroep NBC. Hij maakt promotie voor zijn solo-album Talk Is Cheap dat deze maand verschijnt. Op dit album staan Big Enough, Take It So Hard, Struggle, I Could Have Stood You Up, Make No Mistake, You Don't Move Me, How I Wish, Rockawhile, Whip It Up, Locked Away en It Means A Lot. Talk Is Cheap komt op 22 oktober 1988 binnen in de albumlijst van Billboard. Dit eerste solo-album van Keith Richards bereikt de 24ste plaats.
Op 8 oktober 1991 verschijnt in Zweden een postzegel waarop Per Gessle en Marie Fredriksson van Roxette staan afgebeeld. Na ABBA is Roxette de tweede popgroep waaraan een Zweedse postzegel wordt gewijd.
Voor het eerst in vier jaar staat de Amerikaanse groep Bon Jovi op 8 oktober 1992 weer gezamenlijk op de planken. In een club in Tempe in Arizona verzorgt Bon Jovi een verrassingsoptreden. Zij spelen songs van hun nieuwe album Keep The Faith dat in november 1992 wordt uitgebracht. De plaat komt op 21 november 1992 binnen in de albumlijst van Billboard. Keep The Faith van Bon Jovi bereikt de vijfde plaats.
De Amerikaanse posterijen maken op 8 oktober 1992 bekend dat er een serie postzegels komt waarop legendarische rockhelden worden afgebeeld. Het gaat om Bill Haley, Buddy Holly, Elvis Presley en Ritchie Valens. Daarnaast komt er een serie postzegels met beeltenissen van de soulsterren Clyde McPhatter, Dinah Washington en Otis Redding.
De Amsterdamse volkszanger Manke Nelis overlijdt op 8 oktober 1993 aan kanker. Hij is op 16 december 1919 als Cornelis Pieters geboren. Manke Nelis begint zijn loopbaan als bassist. Hij werkt jarenlang samen met zijn zwager, de accordeonist Johnny Meijer. In de jaren vijftig stort hij zich onder de artiestennaam Carlo Pietro op het Amsterdamse levenslied. In 1956 krijgt hij een motorongeluk in Frankrijk. Hierbij verliest hij zijn rechterbeen. Als Manke Nelis treedt hij jarenlang op in The Shorts Of London aan het Rembrandtplein in Amsterdam. In 1987 heeft hij een Top 10-hit met Kleine Jodeljongen. Met zijn trio reist hij stad en land af. In 1988 kruipt Manke Nelis door het oog van de naald. Tijdens een Amerikaanse tournee met Nederlandse artiesten overleeft hij een busongeluk in San Diego. Een jaar later viert hij zijn zeventigste verjaardag. Het cadeau bestaat uit geld voor speelgoed voor gehandicapte kinderen. “Ik heb alles al”, zegt hij. In 1990 trouwt Manke Nelis met Liza Bonenberg. Zij steunt hem als hij een aantal zware operaties moet ondergaan naar aanleiding van lever- en hartklachten. Manke Nelis is 73 jaar geworden.
Op een abonneezender wordt op 8 oktober 1994 A Tribute To Elvis rechtstreeks vanuit Memphis op de Ameirkaanse televisie uitgezonden. Optredens zijn er van o.a. Bryan Adams, Cher, Michael Bolton, Melissa Etheridge en Carl Perkins. Lisa Marie Presley, de dochter van Elvis Presley, en haar echtgenoot Michael Jackson bevinden zich onder het publiek. Zij treden niet op.
Jimmy Chamberlin, de voormalige drummer van The Smashing Pumpkins, bekent op 8 oktober 1996 schuldig te zijn aan de dood van zijn collega Jonathan Melvoin. Deze toetsenist van The Smashing Pumpkins komt op 12 juli 1996 om het leven. Het is volgens de politie van New York “een macabere dood”. Jonathan Melvoin is overleden aan een overdosis Red Rum. Dit is een levensgevaarlijke drug die in de jaren negentig in opkomst is. Red Rum (murder achterstevoren) is een krachtige vorm van heroïne. Jimmy Chamberlin wordt opgepakt, omdat hij in een hotel in Manhattan de Red Rum bij Jonathan Melvoin heeft ingespoten. Jimmy Chamberlin wordt vijf dagen later bij The Smashing Pumpkins als drummer ontslagen. Jonathan Melvoin is 34 jaar geworden.
Na een huwelijk van bijna drie jaar gaan Michael Jackson en Debbie Rowe op 8 oktober 1999 uit elkaar. Hun twee kinderen, Prince Michael en Paris Michael Katherine, blijven bij hun vader op Neverland in Californië wonen.
Op 8 oktober 2001 verschijnt Zij Maakt Het Verschil van De Poema’s. Deze groep bestaat uit de leden van Van Dik Hout en Acda & De Munnik. Zij Maakt Het Verschil van De Poema’s komt op 20 oktober 2001 binnen in de Nederlandse Top 40. De single staat vanaf 17 november 2001 twee weken lang op de eerste plaats.
Jan Bauer wordt op 8 oktober 2002, ’s morgens om half twaalf, geboren. Hij is de tweede zoon van de zanger Frans Bauer en diens vriendin Mariska van Rossenberg.
In Spirit, een club in New York, wordt op 8 oktober 2004 een liefdadigheidsconcert gehouden. Blondie en The Strokes zijn de top-attracties van deze avond. De opbrengst gaat naar kankeronderzoek. De avond is postuum georganiseerd voor Johnny Ramone, de gitarist van The Ramones, die op 15 september 2004 aan prostaatkanker is overleden. De gastheer is Mickey Leigh. Hij is de broer van Joey Ramone, de zanger van The Ramones die in 2001 aan lymfklierkanker is gestorven.
Op 8 oktober 2004 wordt Cameron Hallyday geboren. Hij is de zoon van de Franse zanger David Hallyday en diens tweede vrouw, de modeontwerpster Alexandra Pastor. David Hallyday is de zoon van Johnny Hallyday en Sylvie Vartan.
Collega's brengen op 8 oktober 2004 een gezamenlijk eerbetoon aan wijlen Ray Charles. Dit tribute-concert vindt plaats in The Staples Centre in Los Angeles. De titel van de avond is Genius - A Night To Remember. Er zijn live-optredens van o.a. Usher, Elton John, Stevie Wonder, Norah Jones, Al Green en Mary J. Blige. De avond wordt gepresenteerd door Quincy Jones, Bruce Willis, Jamie Foxx en Mos Def. Het concert wordt opgenomen door de Amerikaanse televisieomroep CBS. Een samenvatting zal later in oktober 2004 worden uitgezonden. Genius - A Night To Remember wordt ook internationaal aan televisiestations aangeboden. Ray Charles is op 10 juni 2004 op 73-jarige leeftijd overleden.
Het Amerikaanse entertainmentblad Variety meldt op 8 oktober 2008 dat Forest Whitaker een film gaat maken over jazzlegende Louis Armstrong en daarin zelf de hoofdrol gaat spelen. De film krijgt de titel What A Wonderful World, vernoemd naar één van de beroemdste nummers van Armstrong. Whitaker speelde eerder al de rol van jazzmuzikant Charlie Parker in Bird. Hoewel Whtaker in 2013 melding maakt van de film, is de film over Louis Armstrong tot op heden nog niet verschenen.
De AVRO maakt op 8 oktober 2009 bekend dat de omroep werkt aan een tv-serie op basis van het muziekarchief met onder meer materiaal uit TopPop. De beelden uit het muziekarchief worden aangevuld met nieuwe items. De reeks bestaat uit 10 afleveringen van 30 minuten. In elk deel wordt een jaar behandeld tussen 1970 en 1988. De serie wordt samen met de Britse producent 3DD ontwikkeld en is bedoeld voor de internationale markt. Volgens AVRO-programmaleider Kees Tukker bewijst de samenwerking met de Engelsen hoe zeldzaam het archief is. ¨Het is simpelweg cultureel erfgoed geworden¨, aldus Tukker.
Het veilinghuis Julien´s Auctions maakt op 8 oktober 2009 bekend dat Barbra Streisand zo´n 400 persoonlijke bezittingen gaat veilen, waaronder werk van de Nederlandse kunstschilder Kees van Dongen. Behalve schilderijen komen ook teddyberen, meubels en kostuums onder de hamer. De opbrengst van de veiling gaat naar goede doelen.
Op 8 oktober 2011 komt We Found Love van Rihanna ft. Calvin Harris nieuw binnen op nummer 14 in de Top 40. Het nummer breekt twee records in de Top 40. Het nummer haalt de derde plaats en is de single die het langst op deze plek blijft staan. Ook heeft het nummer het langst onafgebroken op deze plaats gestaan, namelijk 8 weken. Bij het maken van de videoclip zorgt Rihanna voor enige opschudding door, zonder toestemming van de boer, in lingerie door zijn graanveld in Ierland te dansen. De boer laat later weten dat hij wel met Rihanna had gesproken maar dat hij geen idee had wie de zangeres was. We Found Love blijft 22 weken in de Top 40 staan.
In Kiev, de hoofdstad van Oekraïne, wordt op 8 oktober 2011 met een show het nieuwe voetbalstadion geopend. De ongeveer 58.000 toeschouwers mochten bijna allemaal gratis naar binnen. Shakira geeft een optreden. Het nieuwe stadion is gebouwd vanwege de eindronde van het EK voetbal dat in 2012 in Polen en Oekraïne wordt gespeeld.
© 2019 - Ton van Draanen, Tom Blomberg en Patrick de Boer
Ad Visser: “Alle beschreven nieuwsfeiten op vandaagindemuziek.nl worden samengebracht door het getal. Een simpele datum vormt het spoor door de tijd. Elke dag weer. Een onderlinge samenhang tussen de gebeurtenissen lijkt te ontbreken maar bij elkaar vormen ze een complete levensgeschiedenis van de popmuziek”
Nummer 1 in de Nederlandse
albumlijst op 8 oktober
2011: 21 – Adele (3 weken 1)↕
2016: We Got This – OG3ENE
(1 week 1)
2022: The New Black And White
ft. V - Danny Vera (-)
Nummer 1 in de Vlaamse
albumlijst op 8 oktober
2011: 21 – Adele (3 weken 1)↕
Nummer 1 in de Waalse
albumlijst op 8 oktober
2011: On Trace La Route
Le Live - Christophe Maé
(1 week 1)
Nummer 1 in de Britse
albumlijst op 8 oktober
1994: Monster – R.E.M.
(2 weken 1)
2006: Sam’s Town
The Killers (3 weken 1)
Nummer 1 in de Amerikaanse
albumlijst op 8 oktober
2005: Ten Thousand Fists
The Disturbed (1 week 1)
2011: Duets II
Tony Bennett (1 week 1)
Nummer 1 in de Duitse
albumlijst op 8 oktober
1990: Luxus
Herbert Grönemeyer
(6 weken 1)
Nummer 1 in de Franse
albumlijst op 8 oktober
2005: Double Enfance
Julien Clerc (2 weken 1)
Nummer 1 in de Zwitserse
albumlijst op 8 oktober
2006: Fly – Zucchero Sugar
Fornacari (1 week 1)
Nummer 1 in de Oostenrijkse
albumlijst op 8 oktober
Geen nieuwe nummer 1-albums
Nummer 1 in de Italiaanse
albumlijst op 8 oktober
Geen nieuwe nummer 1-albums
Nummer 1 in de Deense
albumlijst op 8 oktober
2004: M:G:P 2004
Diverse Artiesten (3 weken 1)
Nummer 1 in de Zweedse
albumlijst op 8 oktober
1998: The Singles 86>98
Depeche Mode (2 weken 1)
2004: Vatten Under Broarna
Lars Winnerbäck (1 week 1)
Nummer 1 in de Australische
albumlijst op 8 oktober
1979: Slow Train Coming
Bob Dylan (2 weken 1)
1984: Bodyswerve
Jimmy Barnes (2 weken 1)
1990: Chain Reaction
John Farnham (2 weken 1)
2001: Beautiful Garbage
Garbage (1 week 1)
2007: Exile On Mainstream
Matchbox Twenty (2 weken 1)
Nummer 1 in de
Nieuw-Zeelandse albumlijst
op 8 oktober
1999: General Electric
Shihad (1 week 1)
Nummer 1 in de Canadese
albumlijst op 8 oktober
2005: Have A Nice Day
Bon Jovi (1 week 1)
2011: 21 – Adele (5 weken 1)↕
Nummer 1 in Nederland op
8 oktober
1966: Little Man
Sonny & Cher (6 weken 1)
1977: Do You Remember
Long Tall Ernie & The Shakers
(4 weken 1)
2005: Het Land Van…..
Lange Frans & Baas B.
(2 weken 1)
2011: Hou Je Dan Nog
Steeds Van Mij – Jan Smit
(1 week 1)
Nummer 1 in Vlaanderen
op 8 oktober
1966: Yellow Submarine
The Beatles (2 weken 1)
1983: Codo – Döf (2 weken 1)
Nummer 1 in Wallonië
op 8 oktober
Geen nieuwe nummer 1-hits
Nummer 1 in Groot-Brittannië
op 8 oktober
1955: Blue Star
(The Medic Theme)
The Cyril Stapleton Orchestra
(8 weken 1)
1964: Oh Pretty Woman
Roy Orbison (2 weken 1)
1977: Silver Lady
David Soul (3 weken 1)
1988: Desire – U2 (1 week 1)
2006: America – Razorlight
(1 week 1)
Nummer 1 in Billboard
op 8 oktober
1904: Alexander
Bill Murray (3 weken 1)
1910: Every Little Movement
Harry MacDonough &
Lucy Isabelle Marsh
(4 weken 1)
1955: Love Is A Many
Splendored Thing
The Four Aces (6 weken 1)
Nummer 1 in Cash Box
op 8 oktober
1960: My Heart Has A Mind
Of Its Own – Connie Francis
(1 week 1)
1977: You Light Up My Life
Debby Boone (8 weken 1)
1983: Total Eclipse Of The Heart
Bonnie Tyler (4 weken 1)
1988: Love Bites
Def Leppard (1 week 1)
Nummer 1 in Record World
op 8 oktober
1966: Cherish
The Association (2 weken 1)
Nummer 1 in West-Duitsland
op 8 oktober
1960: Die Liebe Ist Ein
Seltsames Spiel
Connie Francis (2 weken 1)
1973: Der Kleine Prinz
Bernd Clüver (2 weken 1)
Nummer 1 in Frankrijk
op 8 oktober
1973: Ca Fait Pleurer L’Bon
Dieu – Julien Clerc (1 week 1)
1974: Johnny Rider
Johnny Hallyday (1 week 1)
Nummer 1 in Zwitserland
op 8 oktober
1995: Waterfalls – TLC
(1 week 1)
2000: Could I Have This Kiss
Forever – Whitney Houston &
Enrique Iglesias (2 weken 1)
Nummer 1 in Oostenrijk
op 8 oktober
2000: The Spirit Of The Hawk
Rednex (6 weken 1)
Nummer 1 in Italië
op 8 oktober
1983: Moonlight Shadow
Mike Oldfield & Maggie Reilly
(4 weken 1)
1988: I Don't Want Your Love
Duran Duran (2 weken 1)
2005: Precious - Depeche Mode
(2 weken 1)
Nummer 1 in Denemarken
op 8 oktober
Geen nieuwe nummer 1-hits
Nummer 1 in Zweden
op 8 oktober
2004: Bigtime
The Soundtrack Of Our Lives
(T.S.O.O.L.) (1 week 1)
Nummer 1 in Australië
op 8 oktober
1949: It’s A Big Wide Wonderful
World – Buddy Clark/Larry Green
(4 weken 1)
1955: Unchained Melody
Al Hibbler/Les Baxter
(5 weken 1)
1979: Born To Be Alive
Patrick Hernandez (5 weken 1)
Nummer 1 in Nieuw-Zeeland
op 8 oktober
1999: Bring It All Back
S Club 7 (1 week 1)
2007: Kiss Kiss
Chris Brown (3 weken 1)
Nummer 1 in Canada op
8 oktober
1988: One Good Woman
Peter Cetera (1 week 1)