21 April wordt nu weergegeven
Met de muziekgeschiedenis van vandaag, de jarigen en albums en singles die vandaag in Nederland, België, Engeland, Amerika, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Denemarken, Zweden, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland nummer één zijn gekomen.
1945: RONNIE TOBER
ZANGER NEDERLAND
1947: IGGY POP
(JAMES JEWEL OSTERBERG)
ZANGER USA
1948: ADRIAAN VAN
LANDSCHOOT
THE ADRIVALAN ORCHESTRA
1948: SUE MARSHALL
THE PAPER DOLLS ZANGERES
1949: HELLA DE JONGE
VROUW VAN FREEK DE JONGE
1949: SHEILA DE VRIES
MODEONTWERPSTER NL
1953: TONY DANZA
ACTEUR USA
1954: MARIA HENNEMAN
JOURNALISTE NEDERLAND
1958: ANDIE MacDOWELL
ACTRICE USA
1958: MIKE BARSON
MADNESS TOETSENIST
1959: ROBERT SMITH
THE CURE ZANGER
1962: JULIETTE DE WIJN
(“CORA VAN MORA”)
ACTRICE NEDERLAND
1963: ROY DUPUIS
ACTEUR CANADA
1972: BETJE KOOLHAAS
ACTRICE NEDERLAND
1977: RICK HOFSTRA
DARTER NEDERLAND
1978: JUKKA NEVALAINEN
NIGHTWISH DRUMMER
1982: TINEKE BOK
MUSICALACTRICE NEDERLAND
1983: SEBASTIAN INGROSSO
DJ & PRODUCER ZWEDEN
SWEDISH HOUSE MAFIA
& AXWELL ^ INGROSSO
1984: JORDY HUISMAN
KRIS KROSS AMSTERDAM
2007: PRINSES ISABELLA
VAN DENEMARKEN
Op 198 meter in de middengolf, op FM en op de 33 meterband in de korte golf beginnen op 21 april 1960 de uitzendingen van Radio Veronica. De zender is eigendom van de VRON (Vereniging Radio Omroep Nederland). Deze vereniging is op 15 oktober 1959 in Hotel Krasnapolsky in Amsterdam opgericht tijdens een vergadering van ontevreden radiohandelaren. De vrije handel in radiotoestellen beleeft zware tijden. Herhaaldelijk krijgen handelaren een proces aan hun broek, omdat zij hun toestellen onder de adviesprijs verkopen. Op deze vergadering legt hun voorzitter Bep Slootmans een idee op tafel. Hij wil een drijvend radiostation oprichten. In Embden in West-Duitsland wordt door de VRON het oude lichtschip Borkum Riff gekocht. Ellen van Eck en Max Groen zijn de eerste presentatoren van programma’s op Radio Veronica. Omdat de zender slecht wordt ontvangen op 198 meter schakelt men na korte tijd over op een gunstiger frequentie, 192 meter.
Door de Britse commerciële omroep ABC wordt op 21 april 1962 van tien voor zes tot half zeven ’s avonds een nieuwe aflevering uitgezonden van het televisieprogramma Thank Your Lucky Stars. Presentator Brian Matthew ontvangt Billy Fury, Joe “Mister Piano” Henderson, Terry Lightfoot’s New Orleans Jazzmen, The Viscounts, Jim Dale, Julie Grant en Johnny Burnette.
Na een optreden in de Crawdaddy-club in het Station Hotel in Richmond in Engeland ontmoeten The Rolling Stones op 21 april 1963 voor het eerst The Beatles. John Lennon, Paul McCartney, George Harrison en Ringo Starr hebben ‘s avonds opgetreden tijdens het New Musical Express 1962 Poll Winners-concert in Londen. Na afloop nemen zij de tijd om naar het optreden van hun toekomstige rivalen te komen kijken.
Op 21 april 1964 beginnen de uitzendingen van BBC 2. De bedoeling is een dag eerder met dit tweede Britse televisienet in de lucht te komen. Door een stroomstoring in Londen gaat dit niet door.
The Beach Boys, The Ikettes, The Shangri-Las en Wayne Fontana & The Mindbenders treden op 21 april 1965 op in de 32ste aflevering van Shindig. Dit televisieprogramma wordt uitgezonden door de Amerikaanse omroep ABC. The Beach Boys spelen Do You Wanna Dance, Fun Fun Fun, Long Tall Texan, Please Let Me Wonder, Help Me Rhonda en Their Hearts Were Full Of Spring. The Ikettes zingen Peaches And Cream en Camel Walk. The Shangri-Las zijn te zien met drie liedjes – Shout, Out In The Streets en Give Him A Great Big Kiss. Wayne Fontana & The Mindbenders doen Stop Look And Listen.
De Evangelische Omroep, “de Nederlandse omroepvereniging van orthodox-protestantse signatuur als stichting ter bevordering van de evangelische omroep in Nederland”, wordt op 21 april 1967 opgericht.
Op 21 april 1967 wordt Eva-Linda geboren. Zij trouwt op 27 april 1985 met Per Herrey van de Zweedse groep The Herreys. Per en Eva-Linda Herrey hebben vijf zoons - Sebastian, Joel, Benjamin, Christoffer en Hannes Maximiliam.
Janis Joplin & The Kozmic Blues Band geven op 21 april 1969 een gedenkwaardig concert in de Royal Albert Hall in Londen. Yes, de groep rond Steve Howe en Jon Anderson, staat in het voorprogramma. Talloze Britse collega’s wonen dit optreden bij. De volgende dag melden de Engelse kranten dat dit van Janis Joplin “één van haar beste optredens” is geweest.
Op 21 april 1970 overlijdt de Amerikaanse bluesgitarist Earl Hooker in Chicago aan tuberculose. Deze jongere broer van John Lee Hooker is 41 jaar geworden.
De 23-jarige zanger/pianist Reginald Dwight maakt op 21 april 1970 zijn solodebuut in het voorprogramma van T. Rex in Londen. Hij gebruikt als artiestennaam Elton John. Deze namen heeft hij “geleend” van twee collega’s waarvoor hij diep respect heeft – ELTON Dean en Long JOHN Baldry. In de jaren zestig heeft Elton John deel uitgemaakt van Bluesology als pianist. In deze groep zijn Elton Dean de saxofonist en Long John Baldry de zanger. Long John Baldry is op 21 juli 2005 op 64-jarige leeftijd overleden. Elton Dean overlijdt op 7 februari 2006. Hij is zestig jaar geworden.
In Europa wordt op 21 april 1972 Tumbling Dice van The Rolling Stones uitgebracht op Rolling Stones Records, hun eigen label, onder nummer RS 19103. Op de B-kant van hun tweeëntwintigste single staat Sweet Black Angel. Tumbling Dice is tussen maart 1970 en december 1971 opgenomen. De single komt op 29 april 1972 binnen in de Nederlandse Top 40. Tumbling Dice van The Rolling Stones bereikt de zesde plaats.
Door de Amerikaanse omroep ABC wordt op 21 april 1977 het televisieprogramma Sinatra & Friends uitgezonden. Als gasten ontvangt Frank Sinatra o.a. Natalie Cole en John Denver.
Sandy Denny overlijdt op 21 april 1978 aan hersenletsel. Dit heeft zij opgelopen nadat zij thuis in Londen dronken van een trap is gevallen. Sandy Denny begint haar carrière als zangeres bij Fairport Convention. Haar leven is een chaos. Sandy Denny deelt het bed met o.a. Keith Moon van The Who en Lowell George van Little Feat. Zij trouwt met de Australische zanger/producer Trevor Lucas. Zij kan niet van de fles afblijven. Dronken valt Sandy Denny eind 1977 van een trap. Hierna negeert zij de verwondingen aan haar hoofd. Trevor Lucas heeft haar inmiddels verlaten. Met hun negen maanden oude dochter Georgia is hij naar Australië vertrokken. Sandy Denny stort op 21 april 1978 opnieuw dronken van een trap. Interne bloedingen worden haar fataal. Sandy Denny is 37 jaar geworden.
Op 21 april 1979 komt Ik Wil Jou van Polle Eduard binnen op 39 in de Nederlandse Top 40. Op de B-kant van deze single (Polydor 2050 553) staat Dwaas, een liedje van Polle Eduard en Peter Koelewijn. Ik Wil Jou komt niet verder dan 33 in de Nederlandse Top 40. Polle Eduard komt uit Delft. In de jaren zestig speelt hij in o.a. The Tee Set, After Tea en Drama. In de jaren zeventig werkt hij samen met Nico Haak.
Joe Strummer, de zanger/gitarist van The Clash, is vanaf 21 april 1982 drie weken van de aardbodem verdwenen. Zodoende moet de Britse groep een tournee annuleren. Joe Strummer wordt teruggevonden in Parijs, waar hij een armoedig en onverzorgd leven leidt.
Tijdens een feestelijke bijeenkomst in Hilversum worden op 21 april 1983 de Zilveren Harpen van de Stichting Conamus uitgereikt. Onderscheiden worden Het Goede Doel, Corry Konings, Cherry Wijdenbosch en Toontje Lager. In het juryrapport laat Ad Visser als voorzitter weten "verheugd" te zijn dat de Nederlandstalige popmuziek "zo groeit en bloeit". De Stichting Conamus wil juist deze artiesten "stimuleren" met een Zilveren Harp.
Paul McCartney geeft op 21 april 1990 het laatste concert van zijn tien maanden durende Tripping The Live Fantastic-tournee. Bij zijn optreden in het Maracana-stadion in Rio de Janeiro in Brazilië staat hij voor het recordaantal van 184.000 toeschouwers. Deze tournee is op 26 september 1989 in de Drammanshallen in Oslo in Noorwegen van start gegaan. Paul McCartney wordt begeleid door zijn vrouw Linda, Robbie McIntosh, Hamish Stuart, Chris Whitten en Paul "Wix" Wickens. Van 7 t/m 10 november 1989 staat Paul McCartney in Ahoy’ Rotterdam. Hoogtepunten van deze tournee staan in oktober 1990 op een live-dubbel-CD.
De 56-jarige Bill Wyman trouwt op 21 april 1993 in Saint-Paul-De-Vence in Frankrijk met het 23 jaar jongere Amerikaanse fotomodel Suzanne Accota. Dit is het derde huwelijk voor de ex-bassist van The Rolling Stones. Zij krijgen drie dochters - Katherina in 1994, Jessica in 1995 en Mathilde Mae in 1998.
La Toya Jackson moet op 21 april 1993 in een ziekenhuis in New York worden behandeld. Haar man Jack Gordon zou haar in elkaar hebben geslagen. Ook zou hij een stoel naar haar hebben gegooid. Volgens Jack Gordon is hij hiertoe gekomen nadat de zangeres hem met een mes zou hebben bedreigd. Ondanks haar verwondingen doet La Toya Jackson geen aangifte.
Drie Keer Vallen van Acda & De Munnik ligt vanaf 21 april 1997 in de winkel. Dit is de tweede CD-single van het Amsterdamse duo. Drie Keer Vallen wordt geen hit.
Begeleid door The San Francisco Symphony Orchestra treedt Metallica op 21 april 1999 op in het Community-theater in Berkeley in Californië. Hoogtepunten van dit concert worden op 23 november 1999 uitgebracht op S&M. Deze dubbel-CD komt op 11 december 1999 binnen in de albumlijst van Billboard. S&M van Metallica bereikt de tweede plaats. Op deze dubbel-CD staan live-versies van The Ecstasy Of Gold, The Call Of The Ktulu, Master Of Puppets, Of Wolf And Man, The Thing That Should Not Be, Fuel, The Memory Remains, No Leaf Clover, Hero Of The Day, Devil's Dance, Bleeding Me, Nothing Else Matters, Until It Sleeps, For Whom The Bell Tolls, Minus Human, Wherever I May Roam, Outlaw Torn, Sad But True, One, Enter Sandman en Battery.
Neal Matthews Jr. overlijdt op 21 april 2000 aan een breuk van zijn hartslagader. Hij is sinds 1953 de tenor van The Jordanaires. Met Gordon Stoker, Hoyt Hawkins en Hugh Jarrett behoort hij tot de originele leden van de groep die vooral als het achtergrondkoor van Elvis Presley bekend is geworden. Neal Matthews Jr. is zeventig jaar geworden.
Toni Braxton trouwt op 21 april 2001 met Keri Lewis, de toetsenist van Mint Condition. Tijdens hun huwelijksplechtigheid speelt een zestienkoppig orkest muziek van Bach en een aangepaste versie van So Fresh So Clean van OutKast. Zo’n 250 genodigden komen naar de receptie, waaronder Usher, Monica en T-Boz en Chilli van TLC. Toni Braxton en haar man krijgen twee zoons, Demin (2001) en Diezel (2003).
Mary Jane Lukassen wint op zaterdag 21 april 2001 de Hennie Huisman Soundmix-Show met haar imitatie van Tina Turner. In de rechtstreekse televisie-uitzending op RTL4 zingt zij River Deep Mountain High. Van de elf finalisten wint Mary Jane Lukassen met bijna twintig procent van de stemmen. Als Mary Amora doet zij in 2003 mee aan het Nationaal Songfestival. Met Somewhere By The River komt zij niet verder dan de voorronde.
Peter Buck, de gitarist van R.E.M., wordt op 21 april 2001 in hechtenis genomen op Heathrow, de luchthaven van Londen. Hij zou zich op een vlucht van Seattle naar Londen hebben misdragen. Hij zou dronken zijn geweest en leden van het cabinepersoneel van British Airways hebben “mishandeld”. Peter Buck wordt twaalf uur lang door de luchthavenpolitie vastgehouden.
Phil Collins wordt op 21 april 2001 voor de vierde keer vader. In Genève in Zwitserland schenkt zijn derde vrouw Orianne het leven aan een zoon, Nicolas Grev Austin. Phil Collins heeft nog eens drie kinderen uit zijn twee vorige huwelijken.
Aan het slot van De Week Van De Jaren Zeventig is Ad Visser op 21 april 2006 te gast in Knooppunt Kranenbarg bij de NCRV op Radio 2. Hij is de laatste in de serie Iconen Van De Jaren Zeventig. Voor deze gelegenheid heeft Ad Visser een lied over zijn TopPop-periode gecomponeerd. In De Ballade Van TopPop vertelt hij over de vijftien jaar dat hij dit televisieprogramma voor de AVRO heeft gepresenteerd. “Ik ben nu singer/songwriter. Dus wat ik te zeggen heb, zing ik”, aldus Ad Visser.
Met een vermogen van bijna vijftig miljoen euro is de violiste Vanessa Mae de rijkste Britse entertainer onder de dertig jaar. Zij voert de lijst aan die op 21 april 2006 door The Sunday Times bekend wordt gemaakt. In de Top 10 staan ook de leden van Coldplay. Alle vier hebben zij bijna veertig miljoen euro op hun bankrekening staan.
Op 21 april 2006 presenteert David Lee Roth, de ex-zanger van Van Halen, zijn laatste ochtendprogramma op CBS Radio. Hij is begin 2006 aangenomen als de opvolger van Howard Stern. Die is opgestapt uit protest tegen de censuur van CBS Radio. Howard Stern treedt in dienst bij de abonneezender Sirius. De eerder ontslagen Opie & Anthony zijn de opvolgers van David Lee Roth. Dit duo is vier jaar geleden door CBS Radio aan de kant gezet, omdat zij live op de radio verslag doen van een verliefd stel dat de liefde bedrijft in de St. Patrick-kathedraal in New York.
In het Arsenaaltheater in Vlissingen reikt Eddy Christiani op 21 april 2006 voor het eerst de naar hem vernoemde prijs uit aan zijn collega gitarist Leendert Haaksma. De Eddy Christiani Award is bedoeld voor een gitarist die zijn sporen in de popmuziek heeft verdiend. Leendert Haaksma is zijn muzikale carrière begonnen bij Loïs Lane. Daarna speelt hij bij Total Touch en zit hij in de band van Anouk. Leendert Haaksma is te horen op albums van o.a. Postman, Do en Schlatman, de groep rond de zanger Hans Schlatman.
Doris Richards overlijdt op 21 april 2007 in Londen aan kanker. Zij is de moeder van Keith Richards, de sologitarist van The Rolling Stones. Hij is bij zijn moeder als zij haar laatste adem uitblaast. Zij is op 4 december 1915 geboren als Doris Maud Lydia Dupree. Na vijf jaar verkering trouwt zij op 17 december 1938 met de 23-jarige Bert Richards. Hij is op 30 augustus 2000 op 84-jarige leeftijd overleden. Keith Richards is hun enige kind.
In het Hard Rock Café in New York wordt op 21 april 2007 een veiling gehouden door Music Rising. The Edge, de gitarist van U2, is één van de oprichters van deze stichting. De opbrengst van de veiling gaat naar muzikanten uit New Orleans die in augustus 2005 hun instrumenten door de orkaan Katrina zijn verloren. Een Gibson Les Paul-gitaar, waarop The Edge in de beginjaren van U2 heeft gespeeld, brengt 176.000 euro op. Voor een gesigneerde zonnebril van U2-zanger Bono wordt bijna 15.000 euro betaald. Een basgitaar van U2’s Adam Clayton levert 132.000 euro op. Andere pronkstukken op deze veiling zijn een gitaar van Jimi Hendrix (294.000 euro), een saxofoon van Bill Clinton (bijna 40.000 euro) en een blauwgetinte zonnebril van John Lennon (22.000 euro). De ruim tweehonderd kavels brengen bijna twee miljoen euro op.
In Huatulco in Mexico trouwt de Amerikaanse zangeres Anastacia op 21 april 2007 met haar lijfwacht Wayne Newton. Zij heeft haar trouwjurk samen met Jenny Packman ontworpen. Wayne Newton heeft Anastacia in september 2006 ten huwelijk gevraagd. Zij wordt door haar moeder naar het altaar geleid. Haar vader is in 2005 overleden.
Ilse DeLange krijgt op 21 april 2009 de Schaal van Rigter voor haar single So Incredible. Dit is de prijs voor de meest gedraaide Nederlandse plaat op 3FM. Ilse DeLange krijgt de prijs, uit handen van Paul de Leeuw, in het ochtendprogramma van Giel Beelen. De uitreiking is voor Ilse DeLange een complete verrassing omdat zij dacht dat zij alleen voor een optreden te gast was bij 3FM.
Wouter Hamel krijgt op 21 april 2010 een platina plaat voor zijn album Nobody´s Tune. Van dit album zijn meer dan 25.000 exemplaren verkocht. De zanger wordt in zijn eigen huis verrast met de onderscheiding die hij krijgt uit handen van producer Benny Sings. In een grote doos zit voor ieder bandlid een ingelijst platina album.
Op 21 april 2011 wordt de eerste editie van The Passion opgevoerd in Gouda. De hoofdrollen van Jezus en Maria worden gespeeld door Syb van der Ploeg en Do. Aan de hand van bekende Nederlandse popsongs wordt het verhaal over het lijden, sterven en de opstanding van Jezus verteld. Het evenement wordt live door de EO en RKK uitgezonden op Nederland 3. De eerste editie van The Passion wordt op tv gevolgd door 980.000 kijkers gevolgd. De eerste editie van The Passion wint in juni 2012 de prijs voor het Beste Stadspromotie-evenement van de stichting Nationale Evenementenprijzen.
Rihanna schrijft op 21 april 2011 muziekgeschiedenis in de Verenigde Staten. Haar single S & M staat op de eerste plaats in de Billboard Hot 100. Rihanna scoort daarmee haar 10de nr.1-hit in een tijdsbestek van 4 jaar, 11 maanden en 2 weken. Nooit eerder scoorde een artiest in zo´n kort tijdsbestek tien nummer 1-hits. Rihanna neemt het record over van Mariah Carey. Rihanna is ook de jongste artiest ooit die 10 nr.1-hits in de Verenigde Staten scoorde. Ook dit record neemt zij over van Mariah Carey. Slechts 9 artiesten wisten ook 10 keer de eerste plaats in de Billboard Hot 100 te veroveren. Naast Rihanna en Mariah Carey zijn dit Madonna, Whitney Houston, Janet Jackson, The Beatles, Michael Jackson, Stevie Wonder en The Supremes.
John Ewbank trekt op 21 april 2013 het Koningslied terug. Hij komt tot zijn besluit vanwege de dreigementen en de verwensingen die op social media worden geuit aan zijn adres. Het Nationaal Comité, dat Ewbank de opdracht heeft gegeven voor het lied, heeft begrip voor zijn besluit. Ewbank maakte voor het lied gebruik van inzendingen van willekeurige Nederlanders. Al snel na het verschijnen van het Koningslied brak er een storm van kritiek los. In het tv-programma Pauw & Witteman had neerlandicus Wim Daniëls hevige kritiek op de tekst. Columniste Sylvia Witteman startte een petitie tegen het Koningslied die al snel tienduizenden handtekeningen opleverde.
Op 21 april 2016 overlijdt Prince. Hij werd op 7 juni 1958 in Minneapolis geboren als Prince Rogers Nelson. Op zijn zevende leerde Prince zichzelf piano spelen op het instrument dat zijn vader achterliet. Al op 19-jarige leeftijd krijgt hij een platencontract bij Warner Brothers. Hij krijg een voor zijn leeftijd uniek contract dat hem in staat stelt om zijn eigen werk te produceren. In 1978 komt zijn eerste soloalbum For You uit. Met Soft And Wet scoort hij zijn eerste hitje in de Billboard Hot 100. Met I Wanna Be Your Lover van zijn tweede album Prince haalt hij in 1979 de elfde plaats in de Billboard Hot 100. Op dit tweede album staat ook I Feel For You, dat later een hit wordt in de uitvoering van Chaka Khan. Op het album 1999 uit 1982 doet de kleur paars voor het eerst zijn intrede. In 1984 verwerft hij de supersterstatus met de film en het bijbehorende album Purple Rain. In 1985 is Around The World In A Day het eerste album dat op zijn eigen Paisley Park-label uitkomt. In 1986 komt zijn tweede film Under The Cherry Moon uit, maar dit wordt zowel op artistiek als op commercieel vlak een flop. Hij revancheert zich in 1987 met het dubbelalbum Sign O´The Times. Na Lovesexy verschijnt in de zomer van 1989 zijn soundtrack bij de film Batman. In 1990 verschijnt de derde film van Prince. Ook Graffiti Bridge haalt bij lange na niet het succes van Purple Rain. Op 7 juni 1993, zijn 35ste verjaardag, meldt hij dat hij niet langer Prince wil worden genoemd. Hij verandert zijn artiestennaam in een symbool, waardoor hij ook wel wordt aangekondigd als TAFKAP (The Artist Formerly Known As Prince). In 1994 scoort hij met The Most Beautiful Girl In The World zijn laatste grote hit. Het materiaal dat hij daarna uitbrengt heeft niet meer de impact uit de succesperiode. Wel is hij live nog altijd één van de grote artiesten zoals hij onder meer op 8, 9 en 10 juli 2011 laat zien in Rotterdam op het North Sea Jazz Festival. In de ochtend van 21 april 2016 wordt Prince dood aangetroffen in een lift van zijn woning in de Paisley Park Studios. Begin juni 2016 werd bekendgemaakt dat hij was overleden aan een overdosis fentanyl. Prince is 57 jaar geworden.
Ed Sheeran vestigt op 21 april 2017 een nieuw record in de Top 40. Zijn single Shape Of You staat dan voor de veertiende week op nummer 1 in de lijst. Ed Sheeran verbreekt daarmee het record van Gustavo Lima. De Braziliaanse artiest stond in 2012 13 weken op nummer 1 in de Top 40 met Balada. Ed Sheeran brengt het nieuwe record uiteindelijk op 15 weken.
Op 21 april 2024 overlijdt rockgitarist en producer Jean-Marie Aerts. Zijn eerste baan als gitarist krijgt hij via zijn klasgenoot Vincent Rouffaer. Zijn vader had een gitarist nodig voor de uitvoering van een toneelstuk van William Shakespeare, waardoor Aerts bij de Koninklijke Vlaamse Schouwburg in Brussel terechtkomt. In 1974 wordt Aerts door Raymond van het Groenewoud aangetrokken als vervanger van Erik van Neygen in de band Louisette. Na de split van deze band blijft Jean-Marie Aerts voor Van het Groenewoud spelen in zijn begeleidingsband, die verder gaat als Bien Servi. In 1979 speelt hij een tijdje bij Johan Verminnen maar hij neemt ontslag omdat hij meer vooruitgang zoekt. In 1980 komt Jean-Marie Aerts in de band TC Matic terecht, als vervanger van Paul Decoutere. De band scoort in 1981 een internationale hit met het nummer Oh La La La. Een echte internationale doorbraak blijft echter uit en na een teleurstellend verlopen tournee in het voorprogramma van Simple Minds in 1986 houdt de groep op te bestaan. Jean-Marie Aerts begint een solocarrière met de groep JMX. Hij gaat ook produceren en vooral op dat vlak heeft hij veel succes. Zo produceert hij in 1989 het album Mental Flose For The Globe van Urban Dance Squad. Uiteindelijk produceert Jean-Marie Aerts meer dan 200 albums, onder meer van Belgische artiesten als De Kreuners, Jo Lemaire en Gorki. Door journalist en muziekkenner Jan Delvaux wordt hij omschreven als ´iemand naar wie je opkeek, de lijm ook van de Belgische popmuziek. In 2023 werkte Jean-Marie Aerts nog mee aan de voorstelling Exit Above van theatermaker Anne Teresa de Keersmaeker. Jean-Marie Aerts is 72 jaar geworden.
© 2025 - Ton van Draanen, Tom Blomberg en Patrick de Boer
Ad Visser: “Alle beschreven nieuwsfeiten op vandaagindemuziek.nl worden samengebracht door het getal. Een simpele datum vormt het spoor door de tijd. Elke dag weer. Een onderlinge samenhang tussen de gebeurtenissen lijkt te ontbreken maar bij elkaar vormen ze een complete levensgeschiedenis van de popmuziek”
Nummer 1 in de Nederlandse
albumlijst op 21 april
1984: Can’t Slow Down
Lionel Richie (5 weken 1)
2012: Wrecks We Adore
Trijntje Oosterhuis (2 weken 1)
2018: The World Can Wait
Waylon (1 week 1)
Nummer 1 in de Vlaamse
albumlijst op 21 april
2012: Birdy – Birdy (1 week 1)
Nummer 1 in de Waalse
albumlijst op 21 april
2007: 2007 - La Caravane
Des Enfoirés
Les Enfoirés (2 weken 1)↕
Nummer 1 in de Britse
albumlijst op 21 april
1990: Behind The Mask
Fleetwood Mac (1 week 1)
2001: Just Enough Education
To Perform – The Stereophonic
(2 weken 1)
Nummer 1 in de Amerikaanse
albumlijst op 21 april
1951: Lullaby Of Broadway
Doris Day/Movie Soundtrack
(3 weken 1)
1973: Billion Dollar Babies
Alice Cooper (1 week 1)
1984: Footloose
Original Soundtrack
(10 weken 1)
2001: Now 6
Diverse Artiesten (3 weken 1)
2007: Now 24
Diverse Artiesten (2 weken 1)
2012: Pink Friday:
Roman Reloaded
Nicki Minaj (1 week 1)
Nummer 1 in de Duitse
albumlijst op 21 april
Geen nieuwe nummer 1-albums
Nummer 1 in de Franse
albumlijst op 21 april
2001: No Angel – Dido
(4 weken 1)
2007: Inventaire
Christophe Willem
(4 weken 1)
Nummer 1 in de Zwitserse
albumlijst op 21 april
Geen nieuwe nummer 1-albums
Nummer 1 in de Oostenrijkse
albumlijst op 21 april
2006: Splitternackt
Andrea Berg (2 weken 1)
Nummer 1 in de Italiaanse
albumlijst op 21 april
Geen nieuwe nummer 1-albums
Nummer 1 in de Deense
albumlijst op 21 april
Geen nieuwe nummer 1-albums
Nummer 1 in de Zweedse
albumlijst op 21 april
1978: Saturday Night Fever
Soundtrack (10 weken 1)
1993: Absolute Music 15
Diverse Artiesten (4 weken 1)
Nummer 1 in de Australische
albumlijst op 21 april
2008: Apocalypso
The Presets (1 week 1)
Nummer 1 in de
Nieuw-Zeelandse albumlijst
op 21 april
1985: No Jacket Required
Phil Collins (1 week 1)
1989: Union – Toni Childs
(2 weken 1)
1995: Dookie – Green Day
(4 weken 1)
2007: Rockferry – Duffy
(1 week 1)
Nummer 1 in de Canadese
albumlijst op 21 april
1990: I Do Not Want What I
Haven’t Got – Sinéad O’Connor
(15 weken 1)
Nummer 1 in de Nederlandse
Top 40 op 21 april
1979: In The Navy
The Village People (1 week 1)
2007: Tranen Gelachen
Guus Meeuwis (2 weken 1)
Nummer 1 in de Mega Charts
op 21 april
1979: Hooray! Hooray!
(It’s A Holi-Holiday)
Boney M (3 weken 1)
2018: Beetje Moe
Kevin, Lil Kleine & Chivv
Nummer 1 in Vlaanderen op
21 april
1979: In The Navy
The Village People (4 weken 1)
1984: Hello – Lionel Richie
(5 weken 1)
2001: Swingen – M-Kids
(1 week 1)
Nummer 1 in Wallonië op
21 april
Geen nieuwe nummer 1-hits
Nummer 1 in Groot-Brittannië
op 21 april
1951: Mockin’ Bird Hill
Les Paul & Mary Ford
(10 weken 1)
1973: Tie A Yellow Ribbon
Round The Ole Oak Tree
Tony Orlando & Dawn
(4 weken 1)
Nummer 1 in Billboard
op 21 april
1906: So Long, Mary
Corrine Morgan (3 weken 1)
1951: How High The Moon
Les Paul & Mary Ford
(9 weken 1)
1956: Heartbreak Hotel
Elvis Presley (8 weken 1)
1958: Twilight Time
The Platters (1 week 1)
1962: Good Luck Charm
Elvis Presley (2 weken 1)
1973: Tie A Yellow Ribbon
Round The Ole Oak Tree
Tony Orlando & Dawn
(4 weken 1)
1979: Knock On Wood
Amii Stewart (1 week 1)
1984: Against All Odds
(Take A Look At Me Now)
Phil Collins (3 weken 1)
1990: Nothing Compares 2 U
Sinéad O’Connor (4 weken 1)
2007: Give It To Me – Timbaland
Featuring Nelly Furtado &
Justin Timberlake (2 weken 1)
Nummer 1 in Cash Box
op 21 april
1951: Mockin’ Bird Hill
Les Paul & Mary Ford/
Patti Page (4 weken 1)
1956: Heartbreak Hotel
Elvis Presley (6 weken 1)
1962: Johnny Angel
Shelley Fabares (1 week 1)
1973: The Night The Lights
Went Out In Georgia
Vicki Lawrence (1 week 1)
1979: Knock On Wood
Amii Stewart (1 week 1)
1984: Against All Odds
(Take A Look At Me Now)
Phil Collins (3 weken 1)
1990: I’ll Be Your Everything
Tommy Page (1 week 1)
Nummer 1 in Record World
op 21 april
1962: Johnny Angel
Shelley Fabares (1 week 1)
1979: Knock On Wood
Amii Stewart (1 week 1)
Nummer 1 in Duitsland op
21 april
1975: Shame Shame Shame
Shirley & Company
(3 weken 1)
1980: Sun Of Jamaica
The Goombay Dance Band
(1 week 1)
2003: Take Me Tonight
Alexander (1 week 1)
Nummer 1 in Frankrijk
op 21 april
2007: Et S’Il N’En Restait
Qu’Une (Je Serais Celle-Là)
Céline Dion (1 week 1)
Nummer 1 in Zwitserland
op 21 april
Geen nieuwe nummer 1-hits
Nummer 1 in Oostenrijk
op 21 april
Geen nieuwe nummer 1-hits
Nummer 1 in Italië op
21 april
Geen nieuwe nummer 1-hits
Nummer 1 in Denemarken
op 21 april
Geen nieuwe nummer 1-hits
Nummer 1 in Zweden
op 21 april
1993: Informer – Snow
(6 weken 1)
1995: Se På Mej
Johansen (5 weken 1)
Nummer 1 in Australië
op 21 april
1986: Chain Reaction
Diana Ross (3 weken 1)
1997: Last Night – Az Yet
(1 week 1)
2008: Low – Flo Ride
featuring T-Pain (1 week 1)↕
Nummer 1 in Nieuw-Zeeland
op 21 april
1989: Wild Thing – Tone Loc
(2 weken 1)
Nummer 1 in Canada op
21 april
1973: Tie A Yellow Ribbon
(Round The Ole Oak Tree)
Tony Orlando & Dawn
(2 weken 1)
1979: I Just Fall In Love Again
Anne Murray (1 week 1)
1984: Against All Odds
(Take A Look At Me Now)
Phil Collins (4 weken 1)