VandaagindeMuziek.nl

1 November wordt nu weergegeven

Met de muziekgeschiedenis van vandaag, de jarigen en albums en singles die vandaag in Nederland, België, Engeland, Amerika, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Denemarken, Zweden, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland nummer één zijn gekomen.

Jarigen

1938: JAN SCHOUTEN 

DE FOURYO’S ZANGER

1941: JOHNNY KENDALL 

ZANGER NEDERLAND

1943: SALVATORE ADAMO

ZANGER BELGIË

1946: ROBERT YEAZEL

SUGARLOAF GITARIST

1957: LYLE LOVETT 

ZANGER USA

1959: EDDIE MacDONALD 

THE ALARM BASSIST

1961: KENNY B.

(KEVIN BRON)

ZANGER NEDERLAND

1962: ANTHONY KIEDIS

RED HOT CHILI PEPPERS

ZANGER

1962: MAGS FURUHOLMEN 

a-ha TOETSENIST

1963: RICK ALLEN 

DEF LEPPARD DRUMMER

1967: HENK ANGENENT 

SCHAATSER NEDERLAND

1967: SOPHIE B. HAWKINS

ZANGERES USA

1969: DARREN PARTINGTON

808 STATE ZANGER

1972: TONI COLLETTE 

ACTRICE AUSTRALIË

1979: JAN-JAAP VAN DER WAL 

STAND-UP COMEDIAN NL

1981: LATAVIA ROBERSON

EX-ZANGERES VAN

DESTINY’S CHILD

1983: STEVIE SCULTHORPE 

TAKE FIVE

1985: RUTH KELLY CLAPTON

DOCHTER VAN ERIC CLAPTON

In Hotel Parkzicht in Amsterdam wordt op 1 november 1925 de Vereniging Arbeiders Radio Amateurs opgericht. Levenus J. van Looi is de eerste voorzitter van de VARA. Dit is naar eigen zeggen “de omroep van het vrije woord, van de geestelijke en zedelijke verheffing van de arbeidende bevolking en van het nuttig en aangenaam bezig houden”.

01_11_1959_tonymeehanCliff Richard & The Shadows treden op 1 november 1959 op in Sunday Night At The London Palladium, een televisieprogramma van de Britse commerciële omroep ATV. Voor het eerst sinds een paar weken speelt hun drummer Tony Meehan (foto) weer mee. Tijdens een tournee van Cliff Richard & The Shadows door Scandinavië heeft hij in oktober 1959 enige tijd in het ziekenhuis gelegen met een blindedarmontsteking. Laurie Joseph is zijn vervanger. Uit handen van de presentator Bruce Forsyth ontvangen Cliff Richard & The Shadows een zilveren plaat voor hun single Livin’ Doll.

The Everly Brothers nemen op 1 november 1960 een eigen versie op van Temptation. Dit liedje is al in 1934 een hit voor Bing Crosby. De versie van Don en Phil Everly wordt in mei 1961 op Warner 5220 uitgebracht. Op 29 mei 1961 komt hun single binnen in de Billboard Hot 100. Temptation bereikt de 27ste plaats. In Groot-Brittannië is deze single van The Everly Brothers goed voor een eerste plaats.

Op 1 november 1960 wordt bekend dat Cliff Richard opnieuw een bioscoopfilm gaat maken. In Hide My Eyes zal hij een moordenaar spelen. Daarnaast zal hij drie liedjes zingen. De opnamen moeten eind januari 1961 van start gaan. Uiteindelijk gaan de opnamen van deze film niet door.

The Beatles zijn van 1 t/m  14 november 1962 in Hamburg in West-Duitsland. Zij treden iedere avond op in de Star Club. Dit is de vijfde en de laatste keer dat de Engelse groep in Hamburg een serie club-optredens doet.

01_11_1963_lornegreeneDe acteurs van de televisieserie Bonanza (Lorne Greene, Pernell Roberts, Dan Blocker en Michael Landon) nemen eind oktober en begin november 1963 de LP Welcome To The Ponderosa op. Op 1 november 1963 neemt Lorne Greene het gedicht Ringo van Don Robertson en Hal Blair op. Het album Welcome To The Ponderosa is geen commercieel succes. Als The Beatles in 1964 Amerika veroveren, begint een diskjockey in Lubbock in Texas Ringo van Lorne Greene te draaien in zijn radioprogramma. Luisteraars rennen naar de platenwinkel om dit liedje aan te schaffen, maar het is niet verkrijgbaar als een single. De platenmaatschappij RCA besluit 1200 exemplaren van de single te persen. Binnen één dag is deze eerste oplage uitverkocht. RCA brengt vervolgens Ringo van Lorne Green landelijk uit. Op 31 oktober 1964 komt de single binnen in de Billboard Hot 100. In de week van 5 december 1964 staat hij op de eerste plaats.

Op 1 november 1963 wordt door de AVRO op het enige Nederlandse televisienet de eerste aflevering van Voor De Vuist Weg uitgezonden. Willem O’Duys is de presentator van deze talkshow. Als muzikale gasten ontvangt hij ZZ & De Maskers. Zij spelen hun debuutsingle Dracula. Op 11 mei 1979 wordt de laatste Voor De Vuist Weg uitgezonden. Tien jaar later heeft Willem Duys nog een aantal afleveringen gepresenteerd, maar deze tweede serie is minder succesvol dan de eerste. 

The Beatles beginnen op 1 november 1963 aan een nieuwe tournee door Engeland. Voor het eerst staan John Lennon, Paul McCartney, George Harrison en Ringo Starr als hoofd-act op de affiches. In het voorprogramma staan The Brook Brothers, The Vernons Girls en Peter Jay & The Jaywalkers. De eerste show is in het Odeon Theatre in Cheltenham.

01_11_1963_brianjonesOp 1 november 1963 wordt I Wanna Be Your Man als de tweede single van The Rolling Stones op Decca F 11.764 in Engeland uitgebracht. Op de B-kant staat het instrumentale Stoned. I Wanna Be Your Man is geschreven door John Lennon en Paul McCartney van The Beatles. Stoned is een nummer van Nanker Phelge, een schuilnaam van de groep. Brian Jones is op het idee gekomen om Stoned aan Nanker Phelge toe te schrijven. De hele groep deelt zodoende in de royalties. Phelge is de achternaam van Jimmy Phelge, een kennis van de groep. Nanker is ‘een gekke bek’ die Brian Jones vaak trekt. I Wanna Be Your Man en Stoned zijn op 7 oktober 1963 in de De Lane Lea Music-studio in Londen opgenomen. Op 14 november 1963 komt I Wanna Be Your Man van The Rolling Stones binnen in de Britse hitparade. Hij blijft op twaalf steken.

In Groot-Brittannië wordt op Parlophone R 5073 I’ll Keep You Satisfied van Billy J. Kramer & The Dakotas op 1 november 1963 uitgebracht. Dit is hun derde single die is geschreven door John Lennon en Paul McCartney van The Beatles en geproduceerd door George Martin. I’ll Keep You Satisfied van Billy J. Kramer & The Dakotas komt op 7 november 1963 binnen in de Britse hitparade. Hij bereikt de vierde plaats.

01_11_1963_gerarddevriesHarmen Siezen en Gerard de Vries treden op 1 november 1963 in dienst bij Radio Veronica. Harmen Siezen gaat Ook Goeiemorgen presenteren. Gerard de Vries (foto) wordt de presentator van Kookpunt. Harmen Siezen vertrekt op 30 september 1966. Hij gaat programma’s maken voor de TROS die vanaf 1 oktober 1966 zendtijd krijgt als aspirant-omroep. Begin jaren zeventig verhuist ook Gerard de Vries naar de TROS.

Don’t Talk To Him wordt op 1 november 1963 als de 23ste single van Cliff Richard & The Shadows uitgebracht. Zij hebben deze compositie van Cliff Richard en Bruce Welch op 13 oktober 1963 in de EMI-studio aan de Abbey Road in Londen opgenomen. Don’t Talk To Him is geproduceeerd door Norrie Paramor. Deze single (Columbia DB 7150) komt op 7 november 1963 binnen in de Britse hitparade. Hij bereikt de tweede plaats.

Op Parlophone GEP 8883 wordt op 1 november 1963 de EP The Beatles uitgebracht met vier tracks van het album Please Please Me. Dit zijn I Saw Her Standing There, Misery, Anna (Go To Him) en Chains.

Op 1 november 1964 treden The Dave Clark Five op in The Ed Sullivan Show. In aflevering 807 spelen zij Anyway You Want It. Dit is de vierde keer binnen één jaar dat The Dave Clark Five in dit Amerikaanse televisieprogramma te zien zijn.

The Beach Boys beginnen op 1 november 1964 aan hun tweede Europese promotietournee. Zij zullen radio-interviews doen en in diverse televisieshows optreden. Van 1 t/m 8 november 1964 zijn The Beach Boys in Engeland. Hierna volgen Ierland, West-Duitsland, Noorwegen, Zweden en Frankrijk. Op 19 november 1964 keren The Beach Boys terug naar de Verenigde Staten.

De achttienjarige Adje Bouman treedt op 1 november 1965 in dienst als technicus bij de zeezender Radio Veronica.

01_11_1965_bluechristmasIn de Verenigde Staten verschijnt op 1 november 1965 de single Blue Christmas van Elvis Presley. Op de B-kant staat Santa Claus Is Coming To Town. Beide liedjes staan op het Kerstalbum dat Elvis Presley tussen 5 en 7 september 1957 in de Radio Recorders-studio in Hollywood heeft opgenomen. De single wordt platina in Amerika.

De politie maakt op 1 november 1965 al na vijf minuten een einde aan het optreden van The Rolling Stones in het War Memorial Auditorium in Rochester in de staat New York als drieduizend fans het podium bestormen. De groep is van 29 oktober t/m 6 december 1965 op tournee in de Verenigde Staten. The Rolling Stones doen 37 optredens in 38 dagen. Het voorprogramma wordt verzorgd door The Rocking Ramrods, The Vibrators en Patti LaBelle & The Blue Belles.

Tom Jones neemt op 1 november 1967 I’m Coming Home op. Op 17 november 1967 wordt deze opname op Decca F 12693 uitgebracht. Een week later komt de single binnen in de Britse hitparade. I’m Coming Home van Tom Jones bereikt de tweede plaats. In Nederland komt de single op 16 december 1967 binnen in de Top 40. Hij blijft steken op de twaalfde plaats.

01_11_1968_petedelloIn het Nederlandse muziekblad Teenbeat van november 1968 wordt gemeld dat Pete Dello The Honeybus heeft verlaten. Hij heeft “eigenlijk nooit popmuzikant willen worden”. Hij is “liever een componist die rustig zijn liedjes wil schrijven”. Omdat I Can’t Let Maggie Go een grote hit is geworden, moet hij tegen zijn zin deelnemen aan “het circus van veel reizen en televisieoptredens”. Pete Dello wordt opgevolgd door de Schotse musicus John Kelly. 

Op 1 november 1968 verschijnt de eerste solo-LP van een Beatle. Het is de soundtrack bij de film Wonderwall van George Harrison. Dit is bovendien het eerste album op Apple, het eigen platenlabel van The Beatles. Op deze LP staan Microbes, Red Lady Too, Tabla And Pakavaj, In The Park, Drilling A Home, Guru Vandana, Greasy Legs, Ski-ing, Gat Kirwani, Dream Scene, Party Seacombe, Love Scene, Crying, Cowboy Music, Fantasy Sequins, On The Bed, Glass Box, Wonderwall To Be Here en Singing On.

Met ingang van 1 november 1969 kiest Radio Veronica iedere week een “alarmschijf”. Oh Well (Part One) van Fleetwood Mac is de eerste Alarmschijf die iedere dag tenminste elke twee uur wordt gedraaid door de diskjockeys van de zeezender. Oh Well (Part One) van Fleetwood Mac komt een week later de Top 40 binnen. Hij staat vanaf 22 november 1969 vier weken lang op de eerste plaats.

The Faces tekenen op 1 november 1969 een contract bij Warner Brothers. De groep bestaat uit drummer Kenney Jones, bassist Ronnie Lane en toetsenist Ian McLagan (allen van The Small Faces), gitarist Ron Wood en zanger Rod Stewart.

Van 1 t/m 5 november 1971 zijn Cliff Richard, Peter Noone, Richard Barnes, The Marmalade en The Drifters te horen in het radioprogramma van Dave Lee Travis op BBC Radio 1. Zij worden begeleid door The BBC Orchestra.

01_11_1991_duaneallmanOp 1 november 1971 wordt Duane Allman begraven. De Amerikaanse gitarist is op 29 oktober 1971, bij een motorongeluk met zijn Harley Davidson, in Macon in Georgia om het leven gekomen. Tijdens de uitvaartdienst speelt The Allman Brothers Band drie nummers. Gregg Allman wordt onder het zingen van Statesboro Blues overmand door emoties. Met grote moeite brengt hij deze ode aan zijn broer tot een goed einde. De begrafenis wordt bijgewoond door o.a. Dr. John en Delaney Bramlett.

Bij de VARA op Nederland 2 wordt op 1 november 1973 om tien voor half negen 's avonds een televisieshow rond Boudewijn de Groot uitgezonden. Hij zingt liedjes van zijn nieuwe album Hoe Sterk Is De Eenzame Fietser. Dit programma is geproduceerd en geregisseerd door Egbert van Hees.

Met een optreden in Chicago sluiten de leden van Golden Earring op 1 november 1974 hun Amerikaanse tournee af. Deze tournee is op 26 september 1974 in Dallas in Texas van start gegaan. De Haagse groep heeft het voorprogramma van The Who verzorgd.

01_11_1975_alle14favorietAlle 14 Favoriet Deel 4 komt op 1 november 1975 binnen in de Nederlandse LP Top 50. Deze verzamel-LP (Negram NAF-307) bereikt de zesde plaats. Op Alle 14 Favoriet Deel 4 staan Alexander Curly met Guus, Spooky & Sue met I've Got The Need, The Tumbleweeds met Somewhere Between, Jose Luis Perales met Y Te Vas, The Lovebirds met Porto Rico, Conny Vandenbos met Drie Zomers Lang, The George Baker Selection met Rose Marie, Hank The Knife & The Jets met Stan The Gunman, The Tee-Set met Do It Baby, Shabby Tiger met Slow Down, Ferrari met Woogie Boogie, The Sharonettes met Going To A Go Go, Johnny Rodrigues met Mariquinha en Fungus met Een Boer Ging Naar De Wei.

Just The Way You Are van Billy Joel wordt op 1 november 1977 op Columbia 10646 uitgebracht. Deze single is op 28 juni 1977 in New York opgenomen. Op 12 november 1977 komt Just The Way You Are binnen in de Billboard Hot 100. Hij haalt de derde plaats op 18 februari 1978. In Nederland komt de single in maart 1978 niet verder dan de Tipparade. Billy Joel ontvangt in 1978 voor Just The Way You Are een Grammy Award als De Single Van Het Jaar.

01_11_1978_watershipdownWatership Down draait van 1 november 1978 in de Amerikaanse bioscopen. Martin Rosen is de regisseur van deze tekenfilm waaraan o.a. John Hurt, Richard Briers en Ralph Richardson hun stemmen hebben geleend. Voor Watership Down heeft Mike Batt het liedje Bright Eyes geschreven. Dit wordt gezongen door Art Garfunkel. In ons land komt zijn single op 5 mei 1979 binnen in de Top 40. Bright Eyes staat vanaf 2 juni 1979 vijf weken lang op de eerste plaats. In Nederland gaat de film op 14 december 1978 in roulatie onder de titel Waterschapsheuvel. 

Op 1 november 1980 verlaat Graham Bonnet de groep Rainbow. Hij wordt opgevolgd door Joe Lynn Turner. Graham Bonnet begint aan een solocarrière.

Aquarius van Gary Fane komt op 1 november 1980 binnen op 25 in de Nederlandse Top 40. Deze single (CNR 141 672) bereikt de tiende plaats. Gary Fane wordt in 1943 in Amsterdam geboren als Gerrie Veen. Aquarius is zijn enige hit.

Op 1 november 1982 wordt Wake Up Love van George Harrison op Dark Horse 29864 uitgebracht. Op de B-kant van deze single staat Greece. Beide liedjes zijn afkomstig van zijn album Gone Troppo dat een week later verschijnt. Wake Up Love is in ons land geen commercieel succes. Op 20 november 1982 komt de single binnen in de Billboard Hot 100. Hij blijft op 53 steken.

Ruth Kelly Clapton wordt op 1 november 1985 geboren. Zij is de dochter van Eric Clapton uit zijn relatie met Yvonne Kelly, een medewerkster van zijn platenmaatschappij.

01_11_1986_paradiso_kleinDe live-versie van Mexico van De Zangeres Zonder Naam komt op 1 november 1986 binnen op 33 in de Nederlandse Top 40. Op de B-kant van deze single (Philips 888 073-7) staat een live-uitvoering van ’t Was Aan De Costa Del Sol. Beide tracks zijn afkomstig van de LP Live In Paradiso die op 23 mei 1986 is opgenomen tijdens een optreden van De Zangeres Zonder Naam in Paradiso in Amsterdam. Zij wordt begeleid door een orkest onder leiding van haar producer Ad Kraamer. Mexico (Live) bereikt de vierde plaats. Ook de LP Live In Paradiso van De Zangeres Zonder Naam komt op 1 november 1986 binnen in de Nederlandse Album Top 100. Hij blijft op 27 steken.

Sharon en Jerry Twain, de moeder en de stiefvader van de Canadese zangeres Shania Twain, komen op 1 november 1987 bij een auto-ongeluk om het leven.

I Found Lovin’ van Steve Walsh en The Fatback Band staat in 1987 hoog genoteerd in de Britse hitparade. Een gezamenlijk optreden van Steve Walsh en The Fatback Band in Top Of The Pops gaat op 1 november 1987 niet door, omdat The Fatback Band zich nogal tegendraads gedraagt. Besloten wordt om alleen Steve Walsh te laten optreden in dit televisieprogramma van de BBC.

De Novo Band uit Utrecht treedt op 1 november 1989 voor de laatste keer op. Hun zangeres Esther Teule kiest voor een solocarrière. Tegenwoordig is zij kunstenares en was zij jarenlang “de stem” van Radio 2.

Sweet Charity gaat op 1 november 1989 in het Luxor Theater in Rotterdam in première. In deze musical speelt Simone Kleinsma de hoofdrol (Charity). Daarnaast zijn er rollen voor Fred Butter (Oscar), Diana Coolen (Nicki), Hans van der Gragt (Vittorio Vidal) en Rob van de Meeberg (Herman). Sweet Charity trekt twee seizoenen langs de Nederlandse theaters.

Op 1 november 1991 wordt Eddie Kendricks uit een ziekenhuis in Atlanta ontslagen. Hij lijdt aan longkanker. Er is een long bij de zanger verwijderd. Nog geen jaar later verliest Eddie Kendricks zijn strijd tegen de ziekte. Hij overlijdt op 5 oktober 1992. Eddie Kendricks wordt eind jaren vijftig lid van The Primes. In 1960 gaat een aantal leden van deze groep door als The Temptations. Eddie Kendricks is tot 1971 de lead-zanger van deze Motown-groep. In 1973 is Keep On Truckin’ (Part 1) zijn grootste solo-hit. Vanaf 10 november 1973 staat deze single twee weken lang bovenaan de Amerikaanse Hot 100 van Billboard. Eddie Kendricks is 52 jaar geworden.

MTV Unplugged In New York van Nirvana ligt vanaf 1 november 1994 in de winkel. Dit album is op 18 november 1993 opgenomen tijdens hun MTV-optreden in de Sony-studio in New York. Op de CD staan twee liedjes die niet tijdens de televisie-uitzending op 16 december 1993 te zien zijn geweest. MTV Unplugged In New York komt op 12 november 1994 binnen in de Nederlandse Album Top 100. In de week van 3 december 1994 staat deze CD op de eerste plaats. Op MTV Unplugged In New York van Nirvana staan About A Girl, Come As You Are, Jesus Doesn't Want Me For A Sunbeam, The Man Who Sold The World, Pennyroyal Tea, Dumb, Polly, On A Plain, Something In The Way, Plateau, Oh Me, Lake Of Fire, All Apologies en Where Did You Sleep Last Night.

Johannes Herrey wordt op 1 november 1997 geboren. Hij is de zoon van Louis en Angelica Herrey. Louis Herrey heeft in 1984 met zijn broers Per en Richard als The Herreys de internationale finale van het Eurovisie Songfestival gewonnen met Diggi Loo Diggi Ley.

Tijdens het internationale filmfestival in de Japanse hoofdstad Tokio gaat op 1 november 1997 Titanic in première. Deze film over de ondergang van het 270 meter lange passagiersschip op 14 april 1912 is geregisseerd door James Cameron. Hij is ook verantwoordelijk voor het scenario. Leonardo DiCaprio en Kate Winslet vertolken de hoofdrollen. Van de soundtrack wordt My Heart Will Go On gezongen door Céline Dion op single uitgebracht. Deze plaat komt op 7 februari 1998 binnen in de Nederlandse Top 40. My Heart Will Go On van Céline Dion staat vanaf 21 februari 1998 tien weken lang op de eerste plaats.

Na één jaar voor Radio 538 te hebben gewerkt, begint Ruud de Wild op 1 november 1998 bij BNN. Hij gaat voor deze omroep op Radio 3 FM het programma Ruuddewild.nl presenteren. Daarnaast zal hij televisieprogramma’s voor BNN maken. Op 28 mei 2004 presenteert Ruud de Wild zijn laatste programma voor deze omroep. Hij gaat terug naar Radio 538. Op 29 oktober 2007 wordt bekend dat Ruud de Wild en Radio 538 zijn contract per direct beëindigen. Vanaf 1 januari 2017 is hij tussen 16.00 n 18.00 uur op NPO Radio 2 te horen.

Op RTL 4 wordt op 1 november 2002 de eerste aflevering van Idols uitgezonden. Deze televisietalentenjacht wordt gepresenteerd door Tooske Breugem en Reinout Oerlemans. De jury bestaat uit Edwin Jansen, Eric van Tijn, Henkjan Smits en Jerney Kaagman. Jamai Looman wint de finale op 8 maart 2003. Jim Bakkum wordt tweede.

Paul van der Lugt is met ingang van 1 november 2002 de algemeen directeur van RTV Utrecht. Dit is een fusie van de regionale omroep Radio M, Omroep Utrecht en Kanaal 9. Paul van der Lugt begint zijn radiocarrière in juni 1976 als nieuwslezer bij het ANP. Begin jaren tachtig is hij geregeld op de radio te horen als de presentator van Veronica Sport. In 1985 wordt Paul van der Lugt bij de KRO eindredacteur van de Radio 3-programmering. Van 17 april 1992 t/m 31 oktober 2002 is hij de zendercoördinator van 3FM. In deze functie wordt Paul van der Lugt op 5 november 2002 opgevolgd door Florent Luyckx.

Carlos Santana neemt stelling tegen de oorlog in Irak. Voor dertienduizend toeschouwers legt hij op 1 november 2003 in Hong Kong, na het tiende liedje, zijn anderhalf uur durende concert stil. De 56-jarige gitarist brengt zijn afkeuring van het buitenlandse beleid van president Bush onder de aandacht. Hij vraagt het publiek om een halve minuut stilte. "Wij zijn de andere kant van Amerika. Wij doen niet mee met George Bush. Wij zijn hier om de nadruk te leggen op vrede en compassie. God zegene de mensheid", aldus Carlos Santana.

Op 1 november 2004 verschijnen er afzonderlijk twee CD’s van John Lennon. Beide zijn geproduceerd onder supervisie van Yoko Ono, zijn weduwe. De heruitgave van Rock 'N' Roll uit 1975 bevat, vergeleken met de oorspronkelijke versie, vier extra nummers. Dit zijn To Know Her Is To Love Her, Angel Baby (beide van de in 1986 postuum uitgebrachte CD Menlove Avenue), Since My Baby Left Me (in een afwijkende uitvoering) en een herhaling van Just Because (inclusief een persoonlijke Kerstboodschap gericht aan Paul McCartney, George Harrison, Ringo Starr, Yoko Ono en het Britse volk). Acoustic, de andere John Lennon-CD, telt zeventien tracks. Dit zijn akoestisch gespeelde songs uit zijn solocarrière. Zeven hiervan worden nu voor het eerst officieel uitgebracht. Dit zijn akoestische uitvoeringen van God, My Mummy's Dead, Well Well Well, Cold Turkey, What You Got, Dear Yoko en Real Love. Ook zijn er live-uitvoeringen te horen van Imagine, Luck Of The Irish en John Sinclair. John Lennon is op 8 december 1980 vermoord in New York.

All The Best is een nieuw verzamelalbum van Tina Turner dat op 1 november 2004 verschijnt. De dubbel-CD telt 33 tracks, waaronder drie nieuwe opnamen - Open Arms, Complicated Disaster en Something Special. Op All The Best zingt Tina Turner verder onder meer een live-uitvoering van Addicted To Love en duetten met David Bowie (Tonight), Bryan Adams (It's Only Love) en Eros Ramazzotti (Cose Della Vita). Ook drie hits samen met Ike Turner, haar ex-echtgenoot, ontbreken niet. Dit zijn River Deep Mountain High, Proud Mary en Nutbush City Limits.

Op 1 november 2004 verschijnen er een CD en een DVD met het beste van The Verve, tot 1998 de groep rond de Engelse zanger/gitarist Richard Ashcroft. De CD van This Is Music - The Singles 92-98 bevat twee onbekende tracks van The Verve, This Could Be My Moment en Monte Carlo. Beide liedjes zijn oorspronkelijk opgenomen voor Urban Hymns, de CD van The Verve uit 1997. Op dit album staat ook Bittersweet Symphony, hun grootste internationale hit. De twee niet eerder vrijgegeven songs van The Verve ontbreken op de DVD van This Is Music - The Singles 92-98. In plaats hiervan staat de Amerikaanse versie van hun top tien-hit Lucky Man uit 1997 op deze DVD. Op de verzamel-CD van The Verve staan This Is Music, Slide Away, Lucky Man, History, She's A Superstar, On Your Own, Blue, Sonnet, All In The Mind, The Drugs Don't Work, Gravity Grave, Bittersweet Symphony, This Could Be My Moment en Monte Carlo. In 2007 komt The Verve weer bij elkaar.

Een woordvoerder van Brandy maakt op 1 november 2004 bekend dat zij nu zonder platenmaatschappij is. Zij heeft na vier albums gebroken met Atlantic Records. Van Afrodisiac, de vierde CD van Brandy, zijn sinds de release in juli 2004 in de Verenigde Staten minder dan 400.000 exemplaren verkocht. Van Brandy's vorige drie albums zijn er in totaal meer dan acht miljoen verkocht. Elke CD staat op een omzet van tenminste één miljoen exemplaren. Afrodisiac haalt bij lange na niet eens de helft hiervan. Op verzoek van Brandy zelf wordt haar contract met Atlantic "onvoorwaardelijk ontbonden". Brandy heeft tot dusverre in haar carrière alleen maar platen uitgebracht op Atlantic. De 25-jarige zangeres zou in onderhandeling zijn met verscheidene andere platenmaatschappijen.

The Rolling Stones brengen op 1 november 2004 hun nieuwe live-album Live Licks uit. Deze dubbel-CD telt 23 tracks. Elf songs zijn niet eerder in een live-opname op een album van The Rolling Stones verschenen. Het album is vernoemd naar de Forty Licks-tournee van 2002/2003. Deze wereldtournee markeert het veertigjarig bestaan van The Rolling Stones. De eerste live-datum is in september 2002. De in totaal 113 shows zijn bezocht door bijna drieëneenhalf miljoen mensen. Met een recette van ruim 240 miljoen euro is dit de op één na meest lucratieve tournee ooit. Alleen de Voodoo Lounge-tournee van 1994/1995, ook van The Rolling Stones, heeft (omgerekend) zestien miljoen euro meer opgebracht. Live Licks is verdeeld over twee CD's. Op CD 1 staan live-uitvoeringen van hits als Brown Sugar, Angie, Start Me Up, Paint It Black en (I Can't Get No) Satisfaction. In Honky Tonk Women is een speciaal gastoptreden van Sheryl Crow te horen. Op CD 2 staan minder bekende liedjes, opgenomen in een ''intiemere'' setting. Zo zijn The Rolling Stones te horen in covers van Rock Me Baby van B.B. King, That's How Strong My Love Is van Otis Redding en The Nearness Of You van Hoagy Carmichael, gezongen door Keith Richards. Deze CD wordt besloten met Everybody Needs Somebody To Love, opgenomen in Los Angeles, met een gastbijdrage van de componist Solomon Burke.

Terry Knight wordt op 1 november 2004 in Temple in Texas vermoord. Hij wordt om half elf ’s avonds met steekwonden in zijn appartement door de politie gevonden. Terry Knight is van 1969 tot 1972 de manager van Grand Funk Railroad. Hun oprichter Don Brewer zegt “geschokt” te zijn door de moord op hun voormalige manager. Terry Knight wordt op 27 maart 1972 ontslagen als de manager van Grand Funk Railroad. De groep is het niet eens met de door hem uitgestippelde koers. Grand Funk Railroad gaat in zee met Lee Eastman, de schoonvader van Paul McCartney. Terry Knight is 61 jaar geworden.

De eerste plaatopname van drie van de vier Beatles is de meestgewilde, en dus duurste, single aller tijden. Paul McCartney heeft zelf het enige exemplaar van That'll Be The Day, gezongen en gespeeld door The Quarry Men, in zijn bezit. De opname dateert van 1958. Te horen zijn John Lennon, Paul McCartney en George Harrison en hun toenmalige groepsgenoten Colin Hanton en John Duff Lowe. De waarde van deze plaat wordt op 1 november 2004 geschat op 144.000 euro. De kosten van de opname zijn destijds (omgerekend) nog geen anderhalve euro geweest. "Wat hem zo kostbaar maakt is niet, wat je zou verwachten, omdat hij zo zeldzaam is. Het is het feit dat hij zo gezocht en zo gewild is. Wij baseren de waarde op informatie van handelaren, verzamelaars en kenners. Zij weten wat er speelt. Door eBay zijn de verhoudingen wat vertroebeld. Exact hetzelfde item kun je een paar dagen later verkopen voor misschien wel het vijfvoudige", aldus Jack Kane van het gezaghebbende Britse maandblad Record Collector. That’ll Be The Day van The Quarry Men is te horen op deel 1 van de CD-box The Beatles Anthology die in november 1995 is uitgebracht.

Bibi Moet Plassen is een kinderboek van Barry en Sandra Hay dat vanaf 1 november 2005 alleen verkrijgbaar is bij Boekhandel Paagman in Den Haag. Barry Hay heeft het verhaal geschreven. De illustraties zijn van zijn vrouw Sandra. Met dit boek geeft het echtpaar een kijkje in hun leven. Het verhaal gaat over de kleine Bibi die door het huis loopt om te ontdekken wie de WC niet heeft doorgetrokken.

Buddy Killen overlijdt op 1 november 2006. Hij is één van de meest invloedrijke producers in Nashville in Tennessee. Daarnaast is hij componist en muziekuitgever. Buddy Killen produceert de eerste successen van Dolly Parton. "Hij is de man die mijn dromen heeft helpen doen uitkomen", zegt Dolly Parton in een reactie. Naast platen van Dolly Parton heeft Buddy Killen ook producties verzorgd voor o.a. Fats Domino, Jerry Lee Lewis, Roger Miller en Buck Owens. Buddy Killen is 73 jaar geworden.

In de nieuwe Quote 500, die op 1 november 2006 wordt gepubliceerd, is Angus Young, de sologitarist van AC/DC, opgenomen. Hij woont met zijn vrouw Ellen sinds de jaren tachtig in Aalten in Gelderland. Ook Reinout Oerlemans, de oprichter van het productiebedrijf Eyeworks, maakt zijn entree in de lijst van rijkste Nederlanders. Zijn vermogen wordt geschat op zestig miljoen euro. John de Mol is uit de Top 10 verdwenen. Hij is nog altijd goed voor tweehonderd miljoen euro. Andere rijke Nederlanders in deze Quote 500 zijn de tekenaar Dick Bruna, Hans Breukhoven van The Free Record Shop, Lex Harding en Harry de Winter.

George Michael treedt op 1, 2 en 4 november 2006 op in Ahoy’ in Rotterdam. Hij is sinds 27 september 2006 op tournee door Europa. Deze 25 Live-tournee is in de Spaanse hoofdstad Madrid gestart. George Michael zingt al zijn grote hits en een aantal songs uit de periode dat hij deel heeft uitgemaakt van Wham!. Hij heeft sinds 1988 niet meer in Nederland opgetreden. In april 1988 heeft hij in het kader van zijn Faith-tournee vier concerten gegeven in Rotterdam.

In het radioprogramma Easy Listening op Radio 2 is op 1 november 2008 een interview te horen met Sir George Martin. In het interview met programmamaker Imme Schade van Westrum gaat hij in op zijn vermeende klassieke invloed op The Beatles. In het interview vertelt hij dat het nummer Yesterday eigenlijk geen song van The Beatles is, maar een solo van Paul McCartney. “In feite is elke persoon op de plaat Paul McCartney”, aldus Sir George Martin. The Beatles-producer vertelt verder dat hij zijn klassieke achtergrond lange tijd verborgen hield voor de groep. Het kwam pas aan bod toen de groep zich ging vernieuwen. Yesterday is hiervan het eerste voorbeeld. Op dit nummer is een strijkkwartet te horen.

Lady Gaga lanceert op 1 november 2011 een hulpprogramma om jongeren te helpen die worden gepest of in de steek worden gelaten. De stichting heet Born This Way, genoemd naar de gelijknamige single en het gelijknamige album. Ook Cynthia Germanotta, de moeder van Lady Gaga, krijgt een rol in de stichting. De zangeres bestempelt het programma als ‘een passie-project’ dat door haar en haar moeder is bedacht. “Samen hopen we een standaard te ontwikkelen voor dapperheid en vriendelijkheid, en een wereldwijde gemeenschap die mensen helpt die worden gepest of in de steek gelaten”, aldus Lady Gaga. De stichting heeft de samenwerking gezocht met twee organisaties die zich al langer bezighouden met hetzelfde doel.

Op 1 november 2014 komt I´m An Albatraoz van AronChupa nieuw binnen op nummer 29 in de Top 40. AronChupa is de artiestennaam van de Zweedse deejay en producer Aron Michael Ekberg. Ekberg startte het project AronChupa in 2012 als band met drie vrienden. Zij brachten toen het nummer Albatraoz uit dat tot nummer 36 kwam in de Zweedse hitlijst. Deze single brengt Ekberg in 2014 uit als soloproject. Die versie is een stuk succesvoller. Het wordt een nr.1-hit in Zweden en Denemarken en haalt de top 10 in België, Duitsland en Australië. In de Top 40 haalt het nummer de vierde plaats. De single blijft 13 weken in de lijst staan.


AVROTROS maakt op 1 november 2022 bekend dat Mia Nicolai en Dion Cooper voor Nederland naar het Eurovisie Songfestival in Liverpool gaan. Het duo is door de selectiecommissie unaniem aangewezen. Nicolai en Cooper zijn twee jaar geleden door oud-Songfestivalwinnaar Duncan Laurence en songwriter Jordan Garfield bij elkaar gebracht. Met zijn vieren schreven ze het nummer dat in 2023 de Nederlandse inzending op het Eurovisie Songfestival wordt. “Deze twee zijn individueel steengoede artiesten maar toen ik die stemmen bij elkaar hoorde, ontstond hetzelfde gevoel als bij Arcade”, zegt Laurence over het duo. Met Arcade verwijst Duncan Laurence naar het nummer waarmee hij in 2019 het Eurovisie Songfestival won. Mia en Dion noemen hun deelname een geweldige kans om op een grote schaal hun verhaal te vertellen. “Het voelt fantastisch en nog een beetje onwerkelijk dat de selectiecommissie onze song heeft gekozen, maar we zijn er klaar voor om Europa iets positiefs te brengen”, zeggen de twee in een reactie.

© 2023 - Ton van Draanen, Tom Blomberg en Patrick de Boer


Ad Visser: “Alle beschreven nieuwsfeiten op vandaagindemuziek.nl worden samengebracht door het getal. Een simpele datum vormt het spoor door de tijd. Elke dag weer. Een onderlinge samenhang tussen de gebeurtenissen lijkt te ontbreken maar bij elkaar vormen ze een complete levensgeschiedenis van de popmuziek”

#1 Albums

Nummer 1 in de Nederlandse

albumlijst op 1 november

2008: Funhouse – P!nk

(1 week 1)

2014: 1989 – Taylor Swift

(1 week 1)


Nummer 1 in de Vlaamse 

albumlijst op 1 november

1997: Goes Classic III

Helmut Lotti (5 weken 1)


Nummer 1 in de Waalse

albumlijst op 1 november 

2003: Une Fille Et 4 Types

Céline Dion (2 weken 1)

2008: Black Ice – AC/DC

(2 weken 1)


Nummer 1 in de Britse

albumlijst op 1 november

2009: 3 Words – Cheryl Cole

(2 weken 1)


Nummer 1 in de Amerikaanse

albumlijst op 1 november

1952: I’m In The Mood For Love

Eddie Fisher (15 weken 1)

1969: Abbey Road 

The Beatles (11 weken 1)

1986: Third Stage – Boston

(4 weken 1)

2003: Measure Of A Man

Clay Aiken (2 weken 1)

2008: Lucky Old Sun

Kenny Chesney (1 week 1)


Nummer 1 in de Duitse 

albumlijst op 1 november

1991: Kuschelrock 5

Diverse Artiesten (2 weken 1)


Nummer 1 in de Franse

albumlijst op 1 november

2008: Ça Ne Finira Jamais

Johnny Hallyday (2 weken 1)


Nummer 1 in de Zwitserse

albumlijst op 1 november

2009: Liebe Ist Für Alle Da

Rammstein (2 weken 1)


Nummer 1 in de Oostenrijkse

albumlijst op 1 november

1980: Insel Der Zärtlichkeit

Demis Roussos (4 weken 1)

1981: Selbstbewußt

Wolfgang Ambros (2 weken 1)

1982: Zwischen Eins Und Vier

Rainhard Fendrich (4 weken 1)

1985: Falco III – Falco

(8 weken 1)

1987: Bad – Michael Jackson

(4 weken 1)

1988: Rattle And Hum – U2

(10 weken 1)

1989: Lambada

Diverse Artiesten (2 weken 1)

1992: Nachtflug – Falco

(1 week 1)


Nummer 1 in de Italiaanse

albumlijst op 1 november

2001: Luca – Luca Carboni

(1 week 1)

2007: E2 – Eros Ramazzotti

(3 weken 1)


Nummer 1 in de Deense

albumlijst 1 november

Geen nieuwe nummer 1-albums


Nummer 1 in de Zweedse

albumlijst op 1 november

1989: 33-Åringen

Magnus Uggla (4 weken 1)

1996: På Andra Sidan

Drömmarna – Ulf Lundell

(1 week 1)


Nummer 1 in de Australische

albumlijst op 1 november

1971: Every Picture Tells A Story

Rod Stewart (5 weken 1)

1993: Vs. – Pearl Jam 

(1 week 1)

1999: Affirmation 

Savage Garden (4 weken 1)


Nummer 1 in de 

Nieuw-Zeelandse albumlijst 

op 1 november

1996: Greatest Hits

Simply Red (2 weken 1)

2002: The Datsuns

The Datsuns (1 week 1)


Nummer 1 in de Canadese 

albumlijst op 1 november

1969: Abbey Road 

The Beatles (9 weken 1)

2003: Une Fille Et 4 Types

Céline Dion (2 weken 1)

2008: Death Magnetic

Metallica (1 week 1)

#1 Hits

Nummer 1 in de Nederlandse 

Top 40 op 1 november

1975: Morning Sky

The George Baker Selection

(2 weken 1)

1986: Don’t Leave Me This Way

The Communards (5 weken 1)

1997: Alane – Wes (8 weken 1)


Nummer 1 in de Mega Charts

op 1 november 

2008: Incredible – Ilse DeLange

(1 week 1)


Nummer 1 in Vlaanderen 

op 1 november

1958: The Hula Hoop Song

Georgia Gibbs (2 maanden 1)

1961: Little Sister/(Marie’s 

The Name) His Latest Flame

Elvis Presley (1 maand 1)

1962: Telstar – The Tornados

(1 maand 1)

1965: Shame And Scandal In 

The Family – Shawn Elliott

(1 maand 1)

1975: L’L’Lucy – Mud

(3 weken 1)

1980: Woman In Love

Barbra Streisand (7 weken 1)

1986: Take My Breath Away

Berlin (2 weken 1)

1997: Barbie Girl – Aqua

(11 weken 1)

2003: You Are The Reason

Koen Wauters & Sarah

(5 weken 1)


Nummer 1 in Wallonië

op 1 november 

2008: Le Rabbi Muffin

MC Solaar (1 week 1)


Nummer 1 in Groot-Brittannië

op 1 november

1997: Barbie Girl – Aqua

(4 weken 1)


Nummer 1 in Billboard 

op 1 november

1969: Suspicious Minds

Elvis Presley (1 week 1)

1975: Island Girl – Elton John

(3 weken 1)

2008: Whatever You Like – T.I.

(2 weken 1)


Nummer 1 in Cash Box 

op 1 november

1969: Wedding Bell Blues

The Fifth Dimension

(3 weken 1)

1980: Woman In Love

Barbra Streisand (2 weken 1)

1986: True Colors

Cyndi Lauper (1 week 1)


Nummer 1 in Record World

op 1 november

1975: They Just Can’t Stop It

(Games People Play)

The Spinners (1 week 1)


Nummer 1 in Duitsland op

1 november

1954: Schuster Bleib Bei 

Deinen Leisten – Werner Dies

(1 maand 1)

1955: Dominco Santo Dominco

Die Hilo Hawaiians (1 maand 1)

1956: Smoky - Die Sieben

Raben (2 maanden 1)

1957: Siebenmal In Der Woche

Vico Torriani (1 maand 1)

1958: La Paloma – Billy Vaughn

(2 maanden 1)

1959: Unter Fremden Sternen 

Souvenirs – Freddy 

(1 maand 1)

1969: Sugar Sugar

The Archies (7 weken 1)

1993: Go West 

The Pet Shop Boys (3 weken 1)

2004: Call On Me 

Eric Prydz (6 weken 1)


Nummer 1 in Frankrijk

op 1 november

1969: Petit Bonheur

Adamo (2 weken 1)

1975: La Terre Promise

Johnny Hallyday (1 week 1)

1986: Eve Lève-Toi

Julie Pietri (1 week 1)

1997: Barbie Girl – Aqua

(1 week 1)

2008: Infinity 2008

Guru Josh Project (1 week 1)


Nummer 1 in Zwitserland 

op 1 november

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Oostenrijk

op 1 november

1982: Words 

F.R. David (2 weken 1)

1983: I Like Chopin

Gazebo (6 weken 1)

1986: Papa Chico

Tony Esposito (4 weken 1)

1987: Balla….Balla!

Francesco Napoli (2 weken 1)

1998: Flugzeuge Im Bauch

Oli. P (6 weken 1)


Nummer 1 in Italië

op 1 november 

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Denemarken

op 1 november

Geen nieuwe nummer 1-hits


Nummer 1 in Zweden

op 1 november

Västerbron & Vampires (EP)

Laakso (1 week 1)


Nummer 1 in Australië

op 1 november 

1952: Some Enchanted Evening

Ezio Pinza/Bing Crosby

(3 weken 1)

1969: The Star – Ross D. Wyllie

(2 weken 1)

1976: Let’s Stick Together

Bryan Ferry (2 weken 1)

1982: Come On Eileen

Dexy’s Midnight Runners

(5 weken 1)

2010: Only Girl (In The World)

Rihanna (1 week 1)


Nummer 1 in Nieuw-Zeeland

op 1 november

1991: Fly – U2 (3 weken 1)


Nummer 1 in Canada op

1 november

1969: Wedding Bell Blues

Fifth Dimension (1 week 1)

2001: Hero – Enrique 

Iglesias (1 week 1)